Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

u mnie tabletki powodowały permanentne problemy grzybicze- dostałam od lekarza leki miejscowe , oraz probiotyk ogólnoustrojowy dedykowany głównie w problemach ginekologicznych-provag w kapsułkach- dopiero taki zestaw spowodował że problemy przestały nawracać.

Odnośnik do komentarza

Witam, stosuje tabletki około 2lat przez ten czas przyjmowałam 4 nazwy tabletek ale po każdych było coś nie tak albo bolały mnie piersi albo miałam dziwny kaszel albo poprostu źle się czułam, ostatnio lekarz przepisał mi kolejne nowe tabletki. Niestety też nie pasują mi o 10 dni wcześniej dostałam krwawienia niż normalnie z odstawienia na tabletkach placebo które trwa już tydzien, nie wiem czym to jest spowodowane i zastanawiam się czy lepiej odstawić tabletki czy dokończyć opakowanie? Może ktoś wie i coś poradzi?

Odnośnik do komentarza

Witam,
Mam pytanie,
Dnia 22 marca kochałam sie z mężem. Dzień po (23 marca ) wzięłam tabletkę 72h po. Pózniej kochaliśmy sie jeszcze 28 i 29 marca.
Okres powinnam dostać około 14 kwietnia ale do dzisiaj nic sie nie dzieje ( 24 kwietnia ).
Wystraszyłam sie ze jestem w ciąży i zrobiłam test 17 kwietnia i dzisiaj. Test wyszedł negatywny.
Moje pytanie czy test jest wiarygodny i czy tabletka mogła wpłynąć na wynik testu?

Odnośnik do komentarza

~Magda012
Witam, stosuje tabletki około 2lat przez ten czas przyjmowałam 4 nazwy tabletek ale po każdych było coś nie tak albo bolały mnie piersi albo miałam dziwny kaszel albo poprostu źle się czułam, ostatnio lekarz przepisał mi kolejne nowe tabletki. Niestety też nie pasują mi o 10 dni wcześniej dostałam krwawienia niż normalnie z odstawienia na tabletkach placebo które trwa już tydzien, nie wiem czym to jest spowodowane i zastanawiam się czy lepiej odstawić tabletki czy dokończyć opakowanie? Może ktoś wie i coś poradzi?

Wcześniejsze krwawienie może być spowodowane zmianą tabletek tak więc dokończ normalnie to opakowanie. Co do samego doboru to robił Ci ginekolog badania zanim przepisał jakiekolwiek tabletki? Mój najpierw porobił mi badania, przeprowadził ze mną obszerny wywiad a dopiero później przepisał tabletki belara. Nie mam żadnych skutków ubocznych po nich - to oznacza, ze antykoncepcja została dobrana prawidłowo.

Odnośnik do komentarza

W przypadku pominięcia tabletki powinno się ją jak najszybciej zażyć nawet jeśli oznacza to przyjęcie dwóch tabletek naraz. W ulotce to pisze. Ja raz zapomniałam o belarze i tak właśnie zrobiłam aby zachować ochronę.

Odnośnik do komentarza
Gość spinka3963

Witam, mam pytanie dotyczące tabletek antykoncepcyjnych Belara. Biorę już drugie opakowanie i są to pierwsze tabletki antykoncepcyjne które biorę. Gdy ma nastąpić 7 dniowa przerwa i powinna wystapic miesiączka to u mnie tak jest. Miesiączka występuje jakoś po 10 dniach zażywania i utrzymuje się ponad 7 dni czy to normalne? Ureguluje się? Proszę o pomoc. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Gość spinka3963

Witam, mam pytanie dotyczące tabletek antykoncepcyjnych Belara. Biorę już drugie opakowanie i są to pierwsze tabletki antykoncepcyjne które biorę. Gdy ma nastąpić 7 dniowa przerwa i powinna wystapic miesiączka to u mnie tak nie jest. Miesiączka występuje jakoś po 10 dniach zażywania i utrzymuje się ponad 7 dni czy to normalne? Ureguluje się? Proszę o pomoc. Dziękuję
+ Odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Tak, myślę że się ureguluje bo to dopiero Twoje 2 opakowanie, może się zdarzyć taka anomalia przy pierwszej antykoncepcji. Ja dostałam vines, czyli tabletki z jeszcze niższą dawką hormonów, trochę się bałam że mogą wystąpić podobne objawy ale być może dlatego że jest bardzo szczupła bardzo dobrze je toleruje i ta dawka dla mnie jest wystarczająca, nic niepokojącego się nie dzieje a też zaczynam 2 opakowanie

Odnośnik do komentarza
Gość Mirabelka85

Tak tak ureguluje sie :) Na poczatku organizm dopiero musi sie przyzwyczaic do hormonów. Ja na poczatku mialam plamienia i bóle piersi ale szybko to ustalo i biore je juz 3 lata i jestem bardzo zadowolona :) piersi urosły a cera sie poprawila wiec jestem pod ogromnym wrazeniem :D

Odnośnik do komentarza
Gość Maariolkaa

Tak wszystko bedzie dobrze, potrzeba tylko czasu :) Zawsze gdy się zaczyna to organizm musi przywyknąć. Ja jak zaczynalam brac belare to mialam plamienia przez jakiś czas a potem sie samo ustabilizowalo i teraz juz nie mam nic. Z tych tabletek jestem najbardziej zadowolona :D

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny mają racje. Moja ginekolog za każdym razem powtarzała, że organizm też potrzebuje czasu na dostsowanie się do zmiany zwłaszcza jeśli chodzi o hormony. Spokojnie może to potrwac nawet do 3 mscy ;/ gorzej jeśli sie pojawią jakieś powikłania. Ja np. miałam wysypkę na całym ciele i ogromną huśtawkę nastrojów... omal nie straciłam przez to chłopaka ;/ dlatego zresztą przed kolejną zmianą zapytałam lekarza o wkładki antykoncepcyjne levosert i w sumie stwierdziliśmy że to najlepsze rozwiązanie skoro nie czuję się sobą przy tabletkach. Wkładki mam już rok, a aplikuje się je na jakieś 5 lat wiec mysle ze to super rozwiazanie zwlaszcza dla takich ludzi jak ja, ktorzy bywa ze nie maja nawet czasu na wyjscie do sklepu po jogurt przy pustej lodówce ;p

Odnośnik do komentarza

Witam mam pytanie miesiąc temu w pierwszy dzień okresu zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne ( nigdy w życiu nie stosowałam żadnych tabletek antykoncepcyjnych także to jest pierwszy raz) i dziś mija 7 dzień w którym zrobiłam przerwę od antykoncepcji i do tej pory nie dostałam okresu nie mam pojęcia co jest tym spowodowane proszę o szybka odpowiedz!!!

Odnośnik do komentarza

przez pierwsze 3 miesiące może dziać się wszystko. Jakie bierzesz pigułki ? Mają niską zawartość hormonów ?
JA od samego początku mojej antykoncepcji stosuje Vines, bo maja niską dawkę hormonów i w pierwszych trzech miesiącach nawet nie miałam skutków ubocznych.

Odnośnik do komentarza
Gość Witam mam problem

Witam od 3 lat bralam tabketki antykoncepcyjne
Mialam. 1 grupę w cytologii
Po zmianie tabletek 1 hormonalnych na 2 chormonalne zaczęła przybywac na wadze z 54 na 62kg
Po czym mialam miesiączki pi odstawieniu tabletek 2 razy w miesiącu
Kolor miesiaczki b.brazowy z grudkami
Udalam sie do ginekologa zbadała mnie i powiedziala ze mam torbiela na 4cm i mam brac tabketki hormonalne prze 3 m.jestem po 4 cesarkach i mam zakaz ciazy poniewaz ostatnio mi przyszywali woreczek moczowy i zagrozili kalectwem w sesie woreczka na wierzchu na mocz lub smiercia
I teraz udalam sie do innego prywatnego lekarza ginekologa i onkolologa ktory stwierdzil za ma juz guz 49mm
I echo. W srodku na prawym jajniku i mam nie brac tabletek antykoncep.
Teraz nie wiem co mam robic czym to grozi kogo sluchac czy ten torbiel zlosliwy boje sie moec brzuch rozcinany z powodu tych 4 cesarek
Prosze o pomoc i odp
Z gory dziękuję. Pozdrawiam Anna

Odnośnik do komentarza
Gość MadziaB1984

Wiem że każde pominięcie tabletki powyżej tych 12 godzin grozi niepełnym zabezpieczeniem. Ale jak jest z przerwaniem ich brania? To znaczy ja np wzięłam blister do końca i po 7 dniowej przerwie już nie zaczynałam kolejnego. Chyba mam owulację bo mam białawy śluz, uczucie mokrości, kłuje mnie po lewej stronie i ogólnie czuje się dziwnie. Lekka zgaga, brak apetytu, lekki ból piersi i ogólnie jest mi jakoś niedobrze. Juz w czasie 7 dniowej przerwy kochałam się z facetem bez zabezpieczenia po przerwie również. Teraz mam 15 dc. Zaczęliśmy starania o dziecko i teraz pytanie jakie są szanse na to że nam się teraz uda? Wiem że pierwsza tabletka jest najważniejsza bo jak się jej nie weźmie to cała przerwa jest niezabezpieczona. Pytanie tylko czy jest szansa na tak szybkie zajście w ciążę?

Odnośnik do komentarza
Gość Koniczyna 94

Witam,
Od kilku miesiącu zażywam tabletki vibin obecnie skończyłam tabletki aktywne i jestem na 3 dniu tabletki placebo. Zostały mi zapisane inne tabletki antykoncepcyjne i teraz mam pytanie czy normalnie odczekać te kolejne 4 dni przerwy czy gdy dostanę miesiączki zacząć brać nowe tabletki.

Odnośnik do komentarza

Cześć, jestem aktualnie na 8 tabletce antykoncepcyjnej i od kilku dni zauważyłam, że zaczynają pojawiać się małe, silnie czerwone pryszcze, niektóre są nawet delikatnie bolące. Martwi mnie to gdyż wcześniej miałam cerę idealną, czasem przed okresem coś wychodziło. Czy to normalne na samym początku brania antykoncepcji hormonalnej, organizm się przyzyczaja? czy któraś z was tak miała, bądź brała te same tabletki, czy te objawy mogą się ustabilizować jak ustabilizują się hormony? Może powinnam odstawić te tabletki? Dodam, że innych skutków ubocznych nie mam. Biorę VINES.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...