Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zaczynam stosować tabletki antykoncepcyjne Kontracept. Ze względu na wakacyjny wyjazd dokładnie za miesiąc, ginekolog poradził mi przyjmowanie dwóch opakowań leku bez przerwy, żeby w czasie wyjazdu nie mieć okresu.W tym miesiącu nie będę i tak współżyć biorę te tabletki jedynie by przesunąć okres. Zatem dziś dostałam okres i powinnam przyjąć pierwszą tabletkę, jednak chciałam zapytać czy gdy wezmę ją za np. dwa dni to czy okres wtedy jeszcze bardziej mi się przesunie?

Odnośnik do komentarza

Moje pytanie dotyczy stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Otóż stosuję Vibin mini od niecałego miesiąca. Zaczęłam jak było w ulotce od pierwszego dnia krwawienia. Biorę je systematycznie o stałej godzinie, nie zażywam żadnych leków oprócz przeciwbólowych (przy bólach głowy i na początku kiedy miałam bardzo bolesną miesiączkę). Czy kochając się z chłopakiem bez zabezpieczenia istnieje szansa na zajście w ciążę?

Odnośnik do komentarza

Witam, właśnie skończyłam brać pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych, czekam na krwawienie, ale nie czułam się dobrze po nich i chciałam je zmienić niestety wyjezdzam i nie mogę skontaktować się z lekarzem, czy jesli przestane już w ogóle brać mój organizm szybko wróci do normy? Czy nie będe czuła się słabo? Jak długo moj organizm będzie dochodził do siebie ?

Odnośnik do komentarza

Witam, Od dwóch lat przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Sylvie 20, zawsze czułam się po nich dobrze, nie miałam żadnych efektów ubocznych. Jednak od około tygodnia cały czas mam mdłości i czuję się zmęczona. Ciąże raczej wykluczam ponieważ pełny stosunek miał miejsce dzień przed rozpoczęciem krwawienia, nie zapominam o tabletkach, czasem jedynie przyjmę max godzinę później. Czy to możliwe, żeby po dwóch latach przyjmowania tabletek nagle zaczęły one wywoływać takie objawy?

Odnośnik do komentarza

podczas stosowania 6 opakowania tabletek antykoncepcyjnych pominęłam 4 białe tabletki i bezpośrednio rozpoczęłam kolejne opakowanie. Zostały mi 3 tabletki zawierające substancje czynne i wystąpiło lekkie plamienie. Czy jest to powód do obaw?

Odnośnik do komentarza

Biała mleczna wydzielina przy siódmej tabletce a możliwość ciąży Witam, Po przyjęciu pierwszej tabletki z nowego blistra, zwymiotowałam z nerwów, nie były to wymioty duże (brzydko mówiąc po prostu mnie troszkę zebrało), w czasie przerwy między opakowaniami współżyłam i przez trzy dni po zwymiotowaniu też, teraz przy siódmej tabletce z blistra zauważyłam białą mleczną gęstą wydzielinę. Czy mogę być w ciąży?

Odnośnik do komentarza

Witam, Przyjmuję dostinex bo leczę się na hiperprolaktynemie. Od miesiąca stosuję antykoncepcję i biorę yasminelle. Czy te dwa leki można łączyć ze sobą? Czy mogą być jakieś skutki uboczne ? Moja endokrynolog mówiła mi coś o raku szyjki macicy. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pytanie odnośnie tabletek antykoncepcyjnych. Od 2 lat przyjmuję tabletki Vibin mini i po ostatniej wizycie u ginekologa zmieniono mi na Yasminelle, niestety lekarz nie podał powodu zmiany. Powiedziałam tylko, że obecne zmieniają mi nastrój i wpływają na libido. Doszły mnie słuchy, że Vibin mini i Yasminelle mają ten sam skład, więc moje obawy to po prostu brak zmiany moich objawów ze względu na ten sam skład. Czy jednak zmiana na Yasminelle coś pomoże?

Odnośnik do komentarza

Witam. Jak tabletkami antykoncepcyjnymi przesunąć okres? Zaznaczam, że pierwszy raz będę je brała. Sprawa wygląda tak, że dziś dostałam miesiączkę, a 22 sierpnia mam swój ślub i okres przypada dzień przed nim... Kiedy powinnam zacząć je brać, jaką zrobić przerwę, proszę o bardzo dokładny opis. Czy to nie wpłynie na mój organizm? Trochę się boję zaczynać brać tabletki przed weselem, obawiam się skutków ubocznych, wystąpienia trądziku akurat na wesele.Mam zakupione tabletki Atywia.Proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza

witam, zaczelam przyjmowac swoje pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych, w czwartek mialam brazowe plamienie, lecz dopiero nastepnego dnia wystapilo u mnie krwawienie i wtedy wzielam pierwsza tabletke, czy antykoncepcja zostala zachowana? czy moge wspolzyc bez dodatkowego zabezpieczenia?

Odnośnik do komentarza

Witam, od marca biorę tabletki antykoncepcyjne wszystko do tej pory było ok, teraz przyjmuję 5 opakowanie, pomiędzy 3 a 4 oraz 4 a 5, nie robiłam przerwy na miesiączkę, i od lipca cały czas mam plamienia a parę dni temu dostałam okres z bólem podbrzusza pomimo że biorę tabletki bo opakowanie się jeszcze nie skończyło, czy mam powody do niepokoju i coś może być nie tak. W chwili obecnej jestem na wakacjach i nie mam możliwości iść do lekarza, a trochę się obawiam. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam. Półtora roku biorę tabletki Zoely w celu zapobieganiu ciąży. Jestem jednak osobą, która w przyszłości chce mieć dzieci i stąd moje pytanie. Czy zażywanie tych tabletek wpłynie jakoś na moje późniejsze zajście w ciążę? Czy w celu poprawienia organizmu wskazane jest odstawienie tabletek na jakiś czas, a następne jej wznowienie? W jaki sposób mogę sprawdzić czy wszystko w moim organiźmie jest w porządku? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam zapomniałam wziać tabletki antykoncepcyjnej biore je regularnie o godzinie 19 gdy zapomniałam wziełam ja dopiero na drugi dzień o godzinie 16 i o 19 kolejną. uprawiałam po tym sex z chłopakiem bez prezerwatywy jest możliwosc zajścia w ciąże ? oczywiście nadal biore regularnie lecz spóżnia sie okres 2 dni proszę o poradę

Odnośnik do komentarza

Witam, Od 9 lat biorę tabletki Lesinelle lekarz na ostatniej wizycie zmienił mi tabletki na Lesine nie wiem dlaczego, może dlatego że skończyłam 40 lat:-) wyczytałam w internecie że są one mocniejsze od poprzednich ale to nie ma wpływu na ich działanie czy istnieje szansa że mocniejsze tabletki jeszcze bardziej obniżą mi libido obecnie jest zerowe boję się co będzie przy mocniejszych tabletkach podobno bardzo się po nich tyje czy jeśli wystąpią złe objawy mogę wrócić do lesinelle pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam, Od 9 lat biorę tabletki Lesinelle lekarz na ostatniej wizycie zmienił mi tabletki na Lesine nie wiem dlaczego, może dlatego że skończyłam 40 lat:-) wyczytałam w internecie że są one mocniejsze od poprzednich ale to nie ma wpływu na ich działanie czy istnieje szansa że mocniejsze tabletki jeszcze bardziej obniżą mi libido obecnie jest zerowe boję się co będzie przy mocniejszych tabletkach podobno bardzo się po nich tyje czy jeśli wystąpią złe objawy mogę wrócić do lesinelle pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam,
Półtora roku biorę tabletki antykoncepcyjne Zoely. Jestem jednak osobą, która w przyszłości będzie chciała mieć dzieci i stąd moje pytania. Czy zażywanie tabletek wpłynie jakoś na moje późniejsze zajście w ciążę? Czy w celu poprawienia organizmu wskazane jest odstawienie tabletek na jakiś czas i ponowne ich wznowienie? W jaki sposób mogę sprawdzić czy wszystko z moim organizmem w porządku? Dodam, że jedynym skutkiem ubocznym jest pobolewanie piersi. Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam, od 4 lat przyjmuje regularnie talletku yasminelle, w drugim tygodniu przyjmowania tabletek z blistra zapnialam wziąć 12 i 13 tabletki tj. Piątek i sobota, w niedziele odbyłam stosunek, w niedziele przyjęłam tabletkę z soboty i normalnie niedzielna, czy mogłam zajść w ciąże ???

Odnośnik do komentarza

Witam, Półtora roku biorę tabletki antykoncepcyjne Zoely. Jestem jednak osobą, która w przyszłości chce mieć dzieci i stąd moje pytanie. Czy zażywanie tych tabletek wpłynie jakoś na moje późniejsze zajście w ciążę? Czy w celu poprawienia kondycji organizmu wskazane jest odstawienie tabletek na jakiś czas, a następnie ich wznowienie? W jaki sposób mogę sprawdzić czy wszystko w moim organiźmie jest w porządku? Dodam, że jedynym skutkiem ubocznym jest pobolewanie piersi. Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...