Skocz do zawartości
Forum

Jak pozbyć sie tradziku?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 17 lat, też mam to g.... . Czasami jest lepiej, czasami gorzej, twarz mi się świeci, nie mam dużo białych kropek, ale za to czerwone plamy . Staram się nie wyciskać wągrów, ale jak się dorwę to godzinę mogę siedzieć i wyciskać. Co mogę użyć na tłustą cerę i te plamy. Pomocy
Odnośnik do komentarza
Cześć! Ja mam 41 lat, ale mój syn ma 17 i był załamany, ma trądzik już od dawna. Mieszkamy na stałe w USA , próbowaliśmy wszystkiego. Chodził na oczyszczanie twarzy co tydzień do kosmetyczki, brał antybiotyki przepisane przez dermatologa z zestawem kosmetyków 6 szt w jednym opakowaniu, laser, złuszczanie kwasami i nic nie dawało oczekiwanych rezultatów. Ktoś nam podpowiedział, że może walczymy z trądzikiem, a nie z chorobą, która powoduje te wykwity skórne. Nie bardzo rozumiałam o co chodzi. Okazało się, że przy bardzo dużych zmianach to nie musi być trądzik jak sugerował dermatolog, ale problem z grzybicą jelita. Organizm nie może się pozbyć toksyn wytworzonych przez grzyby w jelicie co powoduje wysypywaniem ropnych krost na twarzy, plecach i ramionach. Są na to leki, ale na początek kazano zastosować naturalny środek: garść kapusty kiszonej (razem z woda, 2 ogórki kiszone, jedna cala obrana cytryna, 2-3 łyżki oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia i cala duża główka czosnku lub dwie małe oraz woda , ale nie może być gazowana i nie może być wysoko mineralizowana. Do miksera włożyć obrany z łusek czosnek, cala główkę, zalać odrobina wody tak żeby przykryć noże miksera, zmiksować, dołożyć kapustę i ogórki kiszone, ponownie miksować, dolać trochę wody dodać pokrojona cytrynę i oliwę miksować 3 do 4 min. Powinno się uzyskać konsystencje śmietany -półpłynna. Taka miksturę pić po łyżce stołowej pół godziny przed każdym posiłkiem , a przechowywać w słoiczku w lodowce. Sposób łatwy, tani może nie rewelacja smakowa, ale rezultaty już po pierwszym miesiącu cudowne. Lekarka podpowiedziała żeby jeszcze dodatkowo przemywał twarz sokiem z cytryny 1 do 1 wymieszanym z woda mineralna - wreszcie podziałało, a wydaliśmy tysiące dolarów na leczenie, lekarstwa, środki , lasery a tu taki prosty sposób. Jeśli ma ktoś podobne problemy radze spróbować tani łatwy i nieszkodliwy dla zdrowia.
Odnośnik do komentarza
???Ja męczę się z trądzikiem dobre 5 lat ;/ aż w końcu prawie go wyleczyłam a oto mój sposób:
1. Codziennie rano oczyszczam twarz żelem do mycia twarzy physiogel ( do kupienia w aptece, a cena to 25 zł). Wart jest swojej ceny, bo nie wysusza skóry i jest rewelacyjy! Później smaruję buzie żelem o nazwie skinoren (przez pewien czas trochę szczypie ale da sie przyzwyczaić). Ten żel ma na celu rozjaśnić blizny i zmniejszyć zmiany trądzikowe.
2. Wieczorem myję twarz garnierem 3 w 1 i też nie jest zły,choć trochę wysusza skórę i jak za bardzo wysuszy to dobry jest kremik bambino. Później, gdy umyję buzię smaruje twarz żelem z*** (tylko na receptę jest i by go dostać konieczna jest wizyta u dermatologa). Smaruję buzię naprzemiennie: jeden dzień wieczorem żelem, a na następny dzień wieczorem maścią a*** (też dostępna na receptę).
3 miesiące leczę się w ten sposób i moja buzia z dnia na dzień wygląda coraz lepiej!
I NAJWAŻNIEJSZE! DIETA!
nie można jeść czekolady i wszystkich produktów z nią związanych (kakao, batony itp.) Ja mam tak, że jak tylko zjem chociaż kostkę to od razu mnie wysypuje;/ wiec unikam jej jak ognia.
nie można jeść nic smażonego, fast-foodów, ograniczyć słodycze, nie stresować się za bardzo bo przez stres też lubią wyskakiwać;/
Za to należy jeść bardzo dużo owoców, warzyw, pić dużo soków.
Ja również zażywam Capivit A+E który bardzo dobrze działa na skórę.
Mam nadzieję że pomogłam i nie poddawajcie się!!! Jestem z wami:)
Odnośnik do komentarza
Mam 17 lat. Trądzik mam od podstawówki, na twarzy, plecach, ramionach. Powiem tylko tyle: na własną rękę zbyt dużo się nie zdziała:P. Polecam wizytę u dermatologa :). Preparaty, których używałam, pomogły, nie jest idealnie, ale na prawdę widać znaczną poprawę:). Powodzenia w walce z trądzikiem:D.
Odnośnik do komentarza
Ja mam 20 lat, trądzik pojawił mi się jakieś 2 lata temu i do tej pory go mam. Czasem zanika, ale i tak powraca. Już nie mam do niego sił, nawet wstyd z taką "MORDĄ" gdziekolwiek chodzić, ale cóż, nie ma skutecznego środka, żeby go zlikwidować. Nie wierzcie w cudowne kremy Nivea, Garnier czy tym podobne, bo oni chcą tylko zarabiać.
Odnośnik do komentarza
U mnie jest tragedia, wstydzę się pokazywać na dworze...
Jak z kimś rozmawiam, to czuję, że ta osoba patrzy na te syfy..;/
Nie wiem, co mam zrobić, chciałabym ładnie wyglądać ..:((, ale nie wiem, jak zrobić, żeby to znikło...
Budzę się rano, A TU KUPA PRYSZCZY NA CZOLE, a zwłaszcza obok nosa...
Jeszcze mam coś dużego i twardego na brodzie, nie widać, żeby to był pryszcz, ale jest sine... i głupio wygląda...
POMOCY!!!!
Odnośnik do komentarza
MAM 13 LAT I CIERPIĘ NA TRĄDZIK .....Używałam sporo preparatów żelów, peelingów, i NIC jak zwykle. Pryszcze mam na plecach, twarzy i dekolcie ....wstydzę ubrać się bluzkę z dekoltem nawet małym, bo zaraz są widoczne u mnie syfy pomiędzy piersiami. Na plecach też mam do połowy około i co mam zrobić. Proszę o pomoc, nie wiem czy lepiej leczyć trądzik na własną rękę czy iść do lekarza? Pomocy
Odnośnik do komentarza
Wiecie z trądzikiem walczę już od około 5 lat, mam 17 lat. Używałam już masę rzeczy, no i wszystkie pomagały ale tylko na chwile (tak jak u wielu z Was). Ale pryszcze to teraz mój najmniejszy problem, bo mam po tych syfach mnóstwo śladów, które zawzięcie nie chcą zniknąć. Ale mimo wszytko mogę Wam poradzić parę rzeczy, które pomogły mi na dłuższy czas. Po pierwsze pijcie dużo wody mineralnej, mniej czekolady i pikantnych rzeczy, po drugie jeśli chodzi o jakieś leki, to możecie zaopatrzyć się w maść cynkową, która fajnie wysusza i powoduje, że te pryszcze bledną, następnie to mydło siarkowe lub szare, po trzecie to naturalne sposoby - przemywać codziennie rano rumiankiem twarz (zaparzyć jedną torebkę rumianku i tą torebką smarować twarz), no i słyszałam, że można też robić tak z herbatką z bratka-szczerze to nie próbowałam tego z bratkiem, ale chyba wypróbuje, bo w końcu co mi szkodzi może zadziała:) No i wiecie z własnego doświadczenia mogę Wam powiedzieć, że nie wyciskać pryszczy, wiem że to trudne, bo jak się stanie przed tym lustrem to aż trudno się oderwać, ale serio później jest jeszcze gorzej, bo robią się ślady, z którymi właśnie walczę i na razie mi nie idzie. Na co dzień nie używam pudrów ale korektora, który smaruje zawsze na z góry na dół, żeby tak porów nie zamykać. Jedźcie dużo owoców, ja szczerze tak nie za bardzo lubię niektóre owoce, więc żeby mi było łatwiej to robię sobie sałatkę owocową:D Polecam:) Nie wiem czy te sposoby Wam pomogą na 100%, a zawsze warto spróbować, bo w końcu co się nie robi żeby to świństwo zeszło?? :)
Odnośnik do komentarza
Mam 14 lat, a trądzik mam od ponad 3 lat. Na początku miałam troszkę na czole, później na policzkach. Teraz mam też na klatce piersiowej, plecach ramionach i na szyi. Wiele razy płakałam i używałam chyba wszystkie możliwe lekarstwa, płyny i maści. Chodziłam do dermatologa i nie mógł mi pomóc. Raz na 2 miesiące tak jakby mi znikają, ale zaraz wracają, a najgorzej jest przed miesiączką. Moje ciało jest tak obrzydliwe, że szkoda słów. Tracę nadzieję. Ja po prostu nie wiem co robić i moi rodzice też. Powyżej przeczytałam komentarz od Pani, która miała syna 17-letniego i który chorował na grzybicę jelitową. Spróbuje zastosować ten naturalny środek. Może przejdzie. Ale może.
Odnośnik do komentarza
Cześć !
Również mam 15 lat i też mam ten problem. Lubię pomagać ludziom i pomogę może i Tobie, dam Ci kilka rad, które jeżeli będziesz stosować wyleczysz. Wiem co to jest jak ktoś się patrzy na Ciebie i myśli ''ohoho pewnie się nie mył i ma takie krosty''. To nie prawda to nie zależy od mycia ;) Polecam Ci abyś skusiła się na pójście do dermatologa. On Ci przepisze odpowiednie leki, ale teraz coś ode mnie, bo możesz wyglądać ładnie stosując również metody domowe np. Maseczka z miodu, lub różne zioła, takie jak rumianek możesz ugotować go i nalać do miski w gorącą wodą z czajnika i przez 10 min chyląc się z głową z ręcznikiem nad miską! Co do mycia twarzy, to zależy czy masz skórę wrażliwą czy normalną. Najlepiej do skóry wrażliwej używaj jakiś mydełek nawilżających, myj twarz 3 razy dziennie przegotowaną wodą lekko i wycieraj twarz ręcznikiem papierowym! Używaj też 2 razy w tygodniu mydła siarczanego i nie jedz słodyczy, a za to dużo owoców. Ja mam trochę gorzej, ponieważ mam też na plecach, ale już trochę wyleczyłem. A i jeszcze jedną nie wyciskaj tych krost! Nie chodź na solarium ani ich nie opalaj, bo pogorszysz sprawę !
Odnośnik do komentarza
Ja mam 15 lat i trądzik już od bardzo długiego czasu. Tyle się z nim zmagam, że nawet nie pamiętam kiedy to się zaczęło. Używałam bardzo dużo kosmetyków: żelów do twarzy, toników, mydła siarkowego, maści, kremy i nic nie chce mi pomóc. Wiem, że każda/y tutaj pisze o takim samym problemie, ale ja już po prostu nie wyrabiam. Płakać mi się chce jak patrzę w lustro. Moje koleżanki maja takie ładne gładkie buzie. Ja tez strasznie bym chciała mieć taką. Strasznie boję się i wstydzę wychodzić z domu, a co gorsza do szkoły. Czuję się okropnie. Już psychicznie wysiadam i nie wiem co mam robić. Jeszcze nigdy nie byłam u dermatologa i chyba zdecyduje się w końcu pójść, bo już nie wiem co mam robić. Jeśli któraś z was była u lekarza dermatologa to proszę żeby napisała jak wygląda taka wizyta. Trochę się boję, ale nie mam nic do stracenia, bo i tak wyglądam paskudnie. Czy dermatolog robi jakieś badania, jak tak to jakie? O co się wypytuję? A może ktoś zna jakieś skuteczne jeszcze inne niż do tej pory były tutaj opisane maseczki albo inne domowe sposoby? Bardzo proszę o odpowiedź. Będę bardzo wdzięczna.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...