Skocz do zawartości
Forum

Jak pozbyć sie tradziku?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli tak mówisz, to znaczy, że tak naprawdę to nie wiesz co przechodzą Ci wszyscy ludzie z trądzikiem. Ja chodzę do dermatologa i jest lepiej, ale to nie to o co mi chodziło. Rozumiem jak to jest, kiedy rozmawiasz z kimś i widzisz jak się na ciebie patrzy, bo masz pryszcze, a to nie nasza wina, że to mamy. Ja psychicznie już wysiadam i mam tego po same uszu. Próbowałam wszystkiego od produktów kosmetycznych do tabletek z apteki, maści od dermatologa, antybiotyków, spirytusów itp. Mam taką skórę, że się uodparnia na leki, które stosuje po drugim tygodniu jest lepiej a potem znowu wszystko wraca, to jest okropne. Człowiek się wstydzi wyjść do ludzi, bo wie jak to wygląda, a teraz jeszcze lato i słońce, wszystko się świeci. Najchętniej lobię siedzieć sama w domu i mieć to wszystko w du.... Nie muszę się martwic jak wyglądam i czy ktoś na mnie patrzy to wszystko jest okropne.
Odnośnik do komentarza
Nie poddawajcie się, bo każdy z nas ma swój 'trądzik'. Nie uważajcie się za kogoś gorszego, bo macie syfy na twarzy, nie wstydźcie się wychodzić z domu, bo przecież modelkami czy modelami nigdy i tak nie zostaniecie. Ważne, żeby być dobrym człowiekiem a nie wyglądać powalająco :)

W kwestii leczenia trądziku zgadzam się z opiniami: dużo wody, unikanie pikantnych potraw, ziemniaków, majonezu, CHIPSÓW!, czekolady i słodyczy. Mleko też niekorzystnie wpływa na trądzik więc nie przeginać z ilościami.

Najważniejsze jest to, żeby pójść do dermatologa - specjalista, który uczył się po to, aby pomagać takim osobom jak my, a więc nie bać się. Na preparaty wydacie około 2-3 tys złotych rocznie ale terapia będzie skuteczna i pozwoli ocenić co dalej. WALCZYĆ!
Odnośnik do komentarza
" Cześć! Ja mam 41 lat, ale mój syn ma 17 i był załamany, ma trądzik już od dawna. Mieszkamy na stałe w USA , próbowaliśmy wszystkiego. Chodził na oczyszczanie twarzy co tydzień do kosmetyczki, brał antybiotyki przepisane przez dermatologa z zestawem kosmetyków 6 szt w jednym opakowaniu, laser, złuszczanie kwasami i nic nie dawało oczekiwanych rezultatów. Ktoś nam podpowiedział, że może walczymy z trądzikiem, a nie z chorobą, która powoduje te wykwity skórne. Nie bardzo rozumiałam o co chodzi. Okazało się, że przy bardzo dużych zmianach to nie musi być trądzik jak sugerował dermatolog, ale problem z grzybicą jelita. Organizm nie może się pozbyć toksyn wytworzonych przez grzyby w jelicie co powoduje wysypywaniem ropnych krost na twarzy, plecach i ramionach. Są na to leki, ale na początek kazano zastosować naturalny środek: garść kapusty kiszonej (razem z woda, 2 ogórki kiszone, jedna cala obrana cytryna, 2-3 łyżki oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia i cala duża główka czosnku lub dwie małe oraz woda , ale nie może być gazowana i nie może być wysoko mineralizowana. Do miksera włożyć obrany z łusek czosnek, cala główkę, zalać odrobina wody tak żeby przykryć noże miksera, zmiksować, dołożyć kapustę i ogórki kiszone, ponownie miksować, dolać trochę wody dodać pokrojona cytrynę i oliwę miksować 3 do 4 min. Powinno się uzyskać konsystencje śmietany -półpłynna. Taka miksturę pić po łyżce stołowej pół godziny przed każdym posiłkiem , a przechowywać w słoiczku w lodowce. Sposób łatwy, tani może nie rewelacja smakowa, ale rezultaty już po pierwszym miesiącu cudowne. Lekarka podpowiedziała żeby jeszcze dodatkowo przemywał twarz sokiem z cytryny 1 do 1 wymieszanym z woda mineralna - wreszcie podziałało, a wydaliśmy tysiące dolarów na leczenie, lekarstwa, środki , lasery a tu taki prosty sposób. Jeśli ma ktoś podobne problemy radze spróbować tani łatwy i nieszkodliwy dla zdrowia.


po miesiącu efekty były cudowne czyli że juz twarz byla bez krost??
pije tą miksture od 2 miesiecy i jest niewielka popawa a raczej stagnacja(moim zdaniem wywolana stosowaniem D***) mozesz mi powiedz po ilu miesiacach picia tej mikstury twarz twojego syna była nieskazitelna?? bo na studiach wciaz mi ciezko jest przebolec taką twarz
Odnośnik do komentarza
też mam trądzikowy używał takich tabletek:V**** i maści ; d*** ( co prawda jest ona na receptę ale dla chcącego nic trudnego) , nie polecam nic z garniera ani clean&clear wypróbowałam tego masę a później i tak było tylko gorzej ostatnim moim tym magicznym czymś była szczoteczka strasznie wysuszała skórę i robiła się czerwona strasznie piekło przez cały czas , podsumuje nic to nie dało a kupa kasy poleciała, u dermatologa też byłam ...pfff chyba nigdy więcej tam nie pójdę mama wydala 200 zł na te jej wymysły a to było dostępne bez recepty i nic nie dawało a wizyta też mało nie kosztowała bo 150 zł prawie a byłam tam dwa razy po prostu dno.....
powodzenia mam nadzieje że chodziarz w minimalnym stopniu pomogłam >)


mam 14 lat a trądzidz mam od lat 10
Odnośnik do komentarza
JA ZNAM ŚWIETNĄ MAŚĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Niesamowicie działa! Sama przetestowałam! Do kupienia w aptece. Jest co prawda biała, ale EFEKTY SĄ NIESAMOWITE!!!
Polecam również kuracje z herbatą. Pije się dużo filiżanek herbaty dziennie. Czerwona, Zielona i z Bratka, a skóra jest potem czysta i piękna. Bez pryszczy, po dłuższym stosowaniu (około tygodnia).
Mam nadzieje, że pomogłam. :)
Naprawdę zadziałało niesamowicie!
Odnośnik do komentarza
Ja również miałam zmiany trądzikowe na twarzy. Wyglądałam okropnie od 1 klasy gimnazjum, to było coś okropnego. Teraz chodzę do 1 Liceum i cerę mam gładką jak porcelana. Trądziku nie da się zlikwidować całkowicie, bo to jest okres dojrzewania, gdy już zbliżymy się do 17, 18 lat, to wszystko zniknie. Trądzik można jedynie ukrywać, polecam dziewczynom antybakteryjny fluid :) a chłopacy muszą się pogodzić z tym jakoś :)
P.S. Osoby, które miały do czynienia z trądzikiem są obdarzone piękną urodą. :)
Odnośnik do komentarza
Hej !
Jak wszyscy mam tu problem z trązikiem . Cholernie uciążliwym . Raz jest go mniej, a raz wysypie się jak opętany . Głównymi miejscami są policzki , a szczególnie jeden . Dziwne . Nie mam problemu z wągrami . Tylko te czerwone krąsty, jakby skóra była podrażniona czymś wywołującym szczypanie bądź coś w tym stylu . Na początku były to krosty ropne , białe... teraz to czerwone miejsca. Oczywiście wizyta u dermatologa to standard - chodze kilka razy w roku z nadzieją , żę coś da. Bezskutecznie :( Używałam przeróżnych maści.... najpierw był jakiś krem , który powodował biały osad na skórze. Nie zdziałał nic . Brałam też jakiś żel , który nie dość , że nie pomogł to wywołał uczulenie . Później sama stosowałam mść cynkową . Efekt był widoczny tylko przed kilka pierwszych dni po użuwaniu jej przez ok. tydzień. Później mydło siarkowe . Oczyszcza skórę , a le po jakimś czasie przyzwyczaiłam się już do niego i niewiele dawało. Kolejny krok to picie drożdży rozrabianych z mlekiem - skóra stała się gladsza i delikatniejsza . Następnie kolejna wizyta u dermatologa oczywiście kazał się nie przejmować - no ale jak mamy się nie przejmować ?? ;O Dostałam (I***) , który wysusza i złuszcza skórę, po nałożeniu go czuć szczypanie. Ale to i tak nie daje jakiś zachwycających efektów , a po pewnym czasie to już właściwie żadnych .
Zacznę chyba przemywać tawarz RUMIANKIEM .... bo już nie wiem co robić . Ma ktoś coś skutecznego i niedrogiego ??
Dzięki . : )
Odnośnik do komentarza
Gość Coroner
Walczę z trądzikiem od pewnego już czasu. Pierwsze pryszcze pojawiły się, gdy miałem 12 lat, czyli ok. 5 lat temu. Obecnie nie mam już w ogóle, no czasem jeden, czy dwa, wyskoczą. Idźcie do dermatologa i zapytajcie o specjalny antybiotyk , lekarz musi wydać Wam receptę. Lek jest drogi, gdyż kosztuje około 90-100zł (zależnie od apteki). Kuracja trwa około trzech/ czterech miesięcy, zależnie od zaskórników. Przez czas kuracji, alkohol, solarium, słodycze itp. muszą niestety zejść na bok. Po odstawieniu leku, mogą wyskakiwać jeszcze pojedyncze krosty, ale to rzadko. Niestety, by go brać, musicie mieć receptę od lekarza i dostać pozytywne wyniki badań. Gwarancja, że tak powiem, stu procentowa. No ale trzeba się poświęcić...
Odnośnik do komentarza
Gość poszlaoladoprzedszkola
Ja też miałam kiedyś trądzik, ale poszłam do lekarza i dał mi skierowanie na wymaz. I dali mi taką pałeczkę i musiałam pobrać ropę z pryszcza i oddać do badania. W laboratorium sprawdzili na co jest wrażliwy i wyniki badań dałam lekarzowi i przepisał mi antybiotyk. I naprawdę pomogło. A przez kilka lat stosowałam jakies drogie kremy, maści, specyfiki i nic nie pomagało. Więc możesz iść do lekarza po takie skierowanie :)
Odnośnik do komentarza
witam. mam problem z trądzikiem od podstawówki teraz dobrze licząc od 7 lat. Próbowałem wszystkiego, chodziłem do dermatologo i też mi nie pomógł. tzn zeszły mi tylko na chwilke i po jakimś czasie znów to samo. chciałbym jakies bardzo dobrek rady co moge z tym zrobic i co by mi pomogło. Dermatolog namawiał mnie dużo razy żebym usunoł migdały bo mam ropne. czy jest jakiś lek który mógłbym zwalczyć ropne migdały?? pozdrawiam i czekam na szczere odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Gość dorciaaaaaaaa
Kochani! Ja również borykam się z ,,trądem" od wielu lat i dopiero teraz zaczynam widzieć poprawę dzięki pomocy specjalistów. Wcześniej, podobnie jak Wy stosowałam tysiące kosmetyków z drogerii, wyciskałam, złuszczałam, robiłam maseczki, przecierałam herbatkami itd...i mało co się działo. Bardzo pomógł mi krem z apteki (na receptę) E*** ale po pierwsze wiem że nie każdemu pomaga a poza tym zauważyłam że zupełnie mojego problemu nie rozwiązuje. Kupiłam też kosmetyki G*** to skóry z niedoskonałościami- KONIECZNIEJE ODSTAWCIE!!! Wszystkie kosmetyczki u jakich byłam chórem kazały mi je odstawic poniewaz powodują zaskórniki- jedna ze substancji w tych kosmetykach to powoduje ;/. Każda z nich polecała mi kosmetyki firmy L*** i powiem że jestem zachwycona- tym bardziej że są to kosmetyki medyczne a ich cena naprawdę nie jest taka wysoka. Na allegro możecie znaleźć cała serię E***. Co jeszcze? mi najbardziej pomogły tabletki antykoncepcyjne. Jak się okazało mój trądzik był spowodowany za wysokim poziomem hormonów i tabletki rozwiązały problem. Pamiętajcie jednak że one nie lecza stanu obecnego- aby pozbyc się grudek itd. udałam się do kosmetyczki- jednak nie na oczyszczanie które niejednokrotnie powoduje stany ropne, a na laser frakcyjny- rewelacyjne efekty juz po pierwszym zabiegu. Jesli stać Was na taki zabieg to naprawdę warto. Ja przez wiele lat łudziłam się że mi przejdzie...dziś kiedy wziełam się za siebie, dobrałam dobre kosmetyki a moja skóra jest juz prawie idealna czuję się wspaniale! każdy na to zasługuje! Jesteśmy kobietami! Nie pozwólcie, tak jak ja, aby jakies obrzydlistwo na skórze odebrało Wam pewność siebie, szacunek do własnej oosby i radość z życia! pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Gość qvdsapaiwuqnajdcsjaso
Hej. Ja nie mam wielkich problemów z trądzikiem, bardziej z wągrami. Czasami wyjdzie mi oczywiscie jakaś krosta, szczególnie w czasie okresu. Ale miałam dośc dużo na plecach i pomogła mi maśc DAVERCIN. Jest ona niestety na receptę, ale pomaga. Kosztuje około 20 zł. Stosuję ja również na twarz czy dekolt. Polecam. Poza tym ważne jest, aby myc twarz chociaż 2 razy dziennie. Kremy lekkie i nawilżające. Ja obecnie używam kremu firmy AVON care - zielona herbata i ogórek. Jest bardzo lekki, wchłania się błyskawicznie, skóra nie jest tłusta i nie czujemy jej napięcia. Poza tym maseczka 2-3 razy w tygodniu - oczyszczająca. Oczywiście żeby zwalczyc pryszcze nie możemy jspożywac np. CZEKOLADY, KETCHUPU, MAJONEZU, KAKAO, CHIPSÓW, KWAŚNYCH POTRAW CZY OSTRYCH. Poza tym myślę, że tłuste tez źle wpływa na skórę. Mam nadzieję pomogłam.
Odnośnik do komentarza
Hey, moja "PRZYGODA" z trądzikiem zaczęła się już 5 lat temu... Zaczęło się od pryszczy na czole. Dzisiaj mam 15lat i dalej walczę z pryszczami... Na czole jest już czysto lecz na policzkach mam jeszcze. Ostatnio udałam się do kosmetyczki na oczyszczanie, i powiem Wam że trochę pomogło. Powiedziała też co robić żeby to pomału niwelować. A więc
1.tonik z soli fizjologicznej i octu jabłkowego
-wszystkie produkty dostępne w każdym sklepie i aptece za nieduże pieniądze bo ok. 5zł :)
-świetnie tonizuje skórę i rozjaśnia pryszcze i wszelkie przebarwienia ;)
-500ml soli f. na 2 łyżki octu jabłkowego
-codziennie rano i wieczorem przemywać
2.Poleciła mi także zakupić sobie korektor DERMACOL
Świetnie kryje, można także stosować go jako podkład
3.Mam też kupiony krem z masy perłowej który działa na blizny które już mam gdzieniegdzie
-jedyny jego minus jest taki że jest nieco drogi :/ ok.54zl za 50g a mniejszy jest za 34zl
-marki NOSCAR
4.Od czasu do czasu robię także maskę ściągającą z żelatyny, działa wygładzająco

5.Jakby się pojawiły suche skórki nakładam grubą warstwę kremu NIVEA

Od pewnego czasu, próbuje trzymać się tych zasad i już widzę poprawę.
POLECAM i trzymam za Was kciuki :)
Odnośnik do komentarza
ja mam ten sam problem tylko ja mam na twarzy dużo syfów nd brodzie i nosie POMOCY !
nie wiem co używać ?!
mam dwie maseczki jedną zieloną a drugą niebieską używam codziennie !
mam też taki płyn do mycia potem po umyciu zawsze biorę takimi wacikami i co pachna alkocholem oraz kremem co wysusza ci syfy !
Polecam bardzo tabletki drożdzowe : )
Odnośnik do komentarza
JA OSOBIŚCIE RADZE NAJPIERW PARÓWA POTEM WYCISKANIE POTEM WODA UTLENIONA I NA KONIEC PASTA CYNKOWA.
CZYLI TO IDZIE TAK :
PARÓWA
WLEWASZ GORĄCĄ WODE DO MISKI POCHYLASZ SIE NAD NIĄ I ZAKŁADASZ RĘCZNIK NA GŁOWE.
PO PARÓWIE PORY POWINNY SIE POWIĘKSZYĆ WIĘC MOŻESZ WYCISKAĆ
KIEDY WYCIŚNIESZ PARE KROST WEŻ JE WODOM UTLENIONOM
A POTEM POSMARÓJ PASTĄ CYNKOWĄ( MOŻNA KUPIĆ JĄ W APTECE DO 3 ZŁ)
Odnośnik do komentarza
Ja od dzisiaj stosuję takie trzy kuracje (jedna po drugiej, codziennie):
Pierwsza - do przegotowanej wody wyciskam trochę cytryny, następnie przemywam całą twarz trzy razy.
Druga - moczę wacik w wodzie utlenionej i przemywam całą twarz.
Trzecia - mieszam kilka łyżeczek cukru z mydłem, nakładam na twarz, robię kilka okrężnych ruchów i spłukuję ciepłą wodą.
Mimo, że stosuję to od dzisiaj, to już widać efekty, także polecam. Mam dopiero 13 lat, a trądzik od... jakichś trzech? Gdybym się go w końcu pozbyła to w końcu byłabym dla siebie ładna. :)
Odnośnik do komentarza
Mam 12 lat.Czasami boje pokazac sie na dworze gdyż czuje że wszyscy patrzą sie na moje pryszcze.Chciałam zapytac zo zrobić gdy z syfa:/ wylewa sie żółta maś niewiem czy mam go wycisnoć czy cos.Moja cocia mówi że lepiej ich niewyciskac bo pogorsze sprawe.Ale ja zawsze je wyciskam bo poprostu boje sie wyjść na podwórkolub umówic sie z przyjaciółmi.Bardzo prosze o odpowiedzi co zrobic z tymi pryszczami i bardzoprosze niedawac odpowiedzi typu idz do dermatologa byłam u niego i nic powiedziała że to normalne i przepisała mi maść która gdzy użyłam na drugi dzien miałąm owiele więcej pryszczy.Bardo prosze o odpowiedz.I z góry dzieki.I sory za błędy :DD
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...