Skocz do zawartości
Forum

Luteina a karmienie piersią i bezpieczeństwo dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

w maju tego roku moj ginekolog zalozyl mi wkladke (niestety nie pamietam nazwy), od tego czasu krwawie i ''brudze'' non-stop; wyglada to jak poczatek miesiaczki, bol brzucha i wieksze krwawienie, ktore po kilku dniach przechodzi w mniejsze i bez dnia przerwy znowu cykl sie powtarza, to trwa ponad 3 miesiace...
urodzilam dzidziusia w styczniu, nadal karmie piersia i bardzo mi zalezy na kontynuacji...

tydzien temu znowu bylam u ginekologa, ktory wiedzac, ze zalezy mi na laktacji zapisal mi LUTEINE, 30 dopochwowych tabletek na zatrzymanie/uregulowanie krwawienia tak abym mogla zatrzymac wkladke i nadal karmic piersia;
w zwiazku z tym mam pytanie: w ulotce karmienie piersia jest w 'przeciwskazaniach' bo lek przenika do mleka matki, a mimo to, ginekolog mi go przepisal, wiec czy jest on bezpieczny dla mojego 8miesiecznego dzidziusia???
skoro lek przenika z mlekiem do organizmu dziecka, jakie moze miec ''efekty uboczne'' na dziecko???

bardzo prosze o konsultacje

Odnośnik do komentarza

Witam,
Na ulotce jest napisane, że stosowanie progesteronu (luteiny) w czasie karmienia jest przeciwwskazane z powodu przenikania hormonu do mleka. Jednak do tej pory nie zaobserwowano żeby progesteron dostający się w czasie karmienia wywoływał jakiekolwiek działania niepożądane na dziecko. Dlatego jest często przepisywany przy takich problemach.
Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...