Skocz do zawartości
Forum

Niezabezpieczony stosunek i tabletka po a ciąża


Gość ksk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie. Odbyłam krotkotrwały stosunek (ok.1 minuty), było to zaledwie pare ''włożeń'', do wytrysku nie doszło lecz mógł pojawic się plyn preejakulacyjny. Miałam wtedy dni płodne, udałam się do lekarza i po 68h wzięłam tabletke ElleOne, działajaca do 120h po stosunku. Czy istnieje duze ryzyko ciązy ? Na test jest jeszcze za wczesnie, więc nie moge go zrobić, a od paru dni odczuwam ból piersi.

Odnośnik do komentarza
Gość niuniaaaaa

witam. prosilabym o porade eksperta.
04. 08 mialam owulacje i moj partner doszedl we mnie. to byla godz 14. 06.08 bylam u ginekolog i przepisala mi escapelle. ktora wzielam o godz 21. jaka jest szansa ze nie zajde w ciaze? czy dalej mam sie o co martwic?

Odnośnik do komentarza

~niuniaaaaa
witam. prosilabym o porade eksperta.
04. 08 mialam owulacje i moj partner doszedl we mnie. to byla godz 14. 06.08 bylam u ginekolog i przepisala mi escapelle. ktora wzielam o godz 21. jaka jest szansa ze nie zajde w ciaze? czy dalej mam sie o co martwic?

Witam!
Maksymalna skuteczność tabletki "po" - 99%, osiągana jest w przypadku zażycia tabletki do 12 godzin po stosunku. W przypadku późniejszego zażycia tabletki (druga doba) skuteczność spada do 84%. Nadal jest to jednak wartość bardzo wysoka. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. A propos alkoholu i papierosów to nie mają one wpływu na skuteczność Escapelle.
Test ciążowy, by był wiarygodny, proszę wykonać po około 14 dniach od stosunku.

Odnośnik do komentarza

witam! 10 września dzień ostatniego dnia okresu kochałam się z chłopakiem, ale niestety pękła nam prezerwatywa, wystraszylismy się i po 60 godzinach zażyłam tabletkę 72 po. okres spóźnia mi się 3 dni więc zrobilam na wszelki wypadek test ciążowy, wyszedł negatywny, a po dwóch dniach dostałam okresu. juz myślałam że wszystko będzie dobrze, ale od ponad tygodnia boli mnie brzuch, strasznie bolą piersi i bardO często oddaje mocz.. czy to możliwe że mimo tabletki i okresu jednak jestem w ciąży? dziękuję za wszelkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...