Skocz do zawartości
Forum

Czym różni się IgG od IgM?


Gość ma...89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój syn leczył boleriozę przez 25 dni. To było 2 lata temu. Czy jest jakieś badanie pozwalające stwierdzić, że wszystko jest w porządku i nic się cichaczem w organizmie nie rozwija? Chciałabym co jakiś czas go skontrolować. Bo przeciwciała zapewne ma = IgG będzie dodatnie. Proszę o poradę ponieważ nigdzie nie mogę uzyskać informacji.

Odnośnik do komentarza
Serdecznie witam, większość z Was stawia pytania i oczekuje odpowiedzi to oczywiste. Próbowałem pytać na różnych stronach internetowych, ale do tej pory nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi. Otóż jestem po badaniu krwi - oczywiście bolerioza II (KLESZCZ). Od specjalisty" dowiedziałem się, że antybiotyki jak na razie nie są potrzebne. To chyba dobrze?, ale mam wątpliwości, bo czuję się nie za dobrze, a może to są moje niezasadne obawy i strach.
Moje wyniki badania:

Borelioza IgG 5.00 AU/ml
wynik negatywny 15.00

Borelioza IgM 27,57 AU/ml
wynik negatywny < 18,00
wynik wątpliwy [ 18,00 - 22,00]
wynik pozytywny >22,00

Jeśli ktoś znający się na rzeczy potrafi mi coś powiedzieć proszę o pomoc.
Wdzięczny Włodzimierz
Odnośnik do komentarza
Witam, byłbym wdzięczny za opinie dotyczące moich wyników badań i ewentualne wskazówki.

Na samym początku lipca ugryzł mnie kleszcz. Nie było rumienia, sam go wyjąłem i zdezynfekowałem w miarę możliwości (ruszał się po wyjęciu - nie wiem, czy to istotne). 16 lipca otrzymałem wyniki badań (metoda: CHLIA; analizator: LIAISON):
IgG
Odnośnik do komentarza
W pazdzierniku ub.r rumień, test Elisa IgM 188; 21 dni doxy 2x100, przerwa 10 dni i kolejne 14 dni Rulid 2x150.
Teraz w styczniu zrobiłem kontrolny test Elisa - IgM >200, IgG 20,09 - lekarz zaleca wykonanie testu WB , nie wiem , moze ktoś miał podobne wyniki ? z góry dziękuję
Odnośnik do komentarza
Gość slonce2012

witam zrobiłam wyniki ostatnio na bolerioze IgG-S21,09 10AU/ml-wynik ujemny 10-15AU/ml-wynik wątpliwy =15AU/ml-wynik dodatni i dodatkowo mam w wyniku 239,20AU/ml jak mam interpretowac czy mam bolerioze????

Odnośnik do komentarza

Witam. Otrzymałe dzisiaj wyniki badań na boreliozę IgG i IgM. Zostałem ugryziony przez kleszcza w dzieciństwie (obecnie mam 22 lata) i do dzisiaj nie miałem żadnych objawów. Badania robiłem z polecenia laryngologa, ponieważ mam od wielu lat powiększone węzły chłonne szyi. Moje wyniki są następujące IgG - 7,2; IgM - 45,7. Z tego co zrozumiałem IgM świadczy o świeżym zakażeniu. Jam mogę interpretować te wyniki? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Ludzie skoro widzicie wynik igg powyżej normy i macie objawy zmęczenie, bóle mięśni stawów, głowy to chorujecie to logiczne, igm jest świeżym zakażeniem duże prawdopodobieństwo że się da szybko to wyleczyć kilku miesięczną antybiotykoterapią i nie jednym antybiotykiem tylko kilkoma naraz z różnych grup takie są realia.

Odnośnik do komentarza

Ludzie skoro widzicie wynik igg powyżej normy i macie objawy zmęczenie, bóle mięśni stawów, głowy to chorujecie to logiczne, igm jest świeżym zakażeniem duże prawdopodobieństwo że się da szybko to wyleczyć kilku miesięczną antybiotykoterapią i nie jednym antybiotykiem tylko kilkoma naraz z różnych grup takie są realia.

Odnośnik do komentarza
Gość Monika23

Witam moje wyniki to
IgG: 101,4bbu/ml
występuje u mnie sporadyczne dretwienie prawej nogi i prawej ręki, mam problem ze sluchem i choruje na napady leko-paniki chodze zmeczona i otepiała mam problemy z koncetracja i czeste migreny czy te dolegliwości maja coś wspólnego z bleriozą

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...