Skocz do zawartości
Forum

Co robić by włosy szybciej rosły?


Gość ag...ak

Rekomendowane odpowiedzi

Tempo wzrostu włosów jest indywidualnie określone dla każdej osoby - mogą one rosnąć szybciej bądź wolniej. Średnia wzrostu włosów na głowie wynosi około 0,35 mm/dz.

Wprawdzie nie można przyśpieszyć wzrostu włosów znacząco powyżej średniej - można jednak zadbać o to, aby nie spowolnić ich dotychczasowego wzrostu.

Czynniki zewnętrzne takie jak promieniowanie UV, zanieczyszczenia środowiska oraz mechaniczne działania (czesanie, suszenie, farbowanie, modelowanie) osłabiają włosy - w konsekwencji może to spowodować spowolnienie ich wzrostu.

W kondycji włosów istotną rolę odgrywa ich macierz (cebulka) oraz brodawka. Dlatego tak ważne jest dbanie o krążenie skóry głowy, gdyż dzięki temu wszelkiego rodzaju substancje odżywcze transportowane są do macierzy włosa.

W celu pobudzenia krążenia w obrębie skóry głowy należy za każdym razem podczas mycia głowy wykonywać masaż - naśladując ruchy wykonywane przez fryzjerów :). Można również stosować szampony zawierające w składzie substancje wspomagające krążenie, takie jak:

-Chlorek 1-metylonikotynamidu
-chinina
-kofeina

W celu zachowania odpowiedniej kondycji włosów oraz ich tempa wzrostu - warto również regularnie chodzić do fryzjera i podcinać końce --> czyli najstarszą część włosa;)

Odnośnik do komentarza

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie ale właśnie zaczynam próbować pewnych sposobów na porost włosów. Nie zgadzam się z panią powyżej ponieważ od znajomych oraz wielu innych ludzi wiem że są sposoby na przyszybszenie wzrostu naszych włosów. Tak jak napisałam powyżej dopiero zaczynam ale mam zamiar kupić w aptece ,,drożdże" w tabletkach ponieważ jest to jeden z najlepszych sposobów na nasze włosy. Mam zamiar również wykonywać masaż głowy co również jest jedną z najlepszych metod.
O wynikach tego eksperymentu poinformuje was wkrótce.;DDD

Odnośnik do komentarza

Pikaczu
ja też o tym słszałam i nie wydaje mi isę to jakoś szczególnie dobrym pomysłem. Przecież w ten sposób można doprowadzić do drożdżycy przewodu pokarmowego.

Poczytaj sobie najpierw o tym a potem wyciagnij wnioski. Drożdze zalewa się wrzątkiem, żeby właśnie zabić te drożdze! W ten sposób eliksir tylko pójdzie nam na zdrowie :) Mnóstwo witamin i minerałów, świetna sprawa. Drożdże można kupić też w formie tabletek w aptece. Ja najpierw piłam, a teraz łykam tabletki ( Humavit- sprzyp i pokrzywa + drożdże ).

Odnośnik do komentarza

Jot92
Słyszałam coś o olejku rycynowym z domieszką jajka i soku z cytryny ? Coś w tym stylu, w googlach na pewno znajdziesz "przepis" na maseczkę.
Poza tym obiło mi się coś o pobudzaniu skóry głowy przez drapanie, masowanie itp. Ile w tym prawdy? Nie wiem...

Masowanie skóry głowy za pomocą opuszków palców lub poprzez czesanie włosów za pomocą szczotki - powoduje pobudzenie krążenia. Ma to znaczący wpływ na usprawnienie dopływu krwi z naczyń krwionośnych do "cebulki" włosa (części go odżywiającej).

Odnośnik do komentarza
Gość elwira UK

Pić na czczo 1 lyzkę oleju z czarnuszki . Wzmacnia włosy , ktore szybciej rosną. Ponadto ten dar natury zapobiega wielu chorobom . Jak mawiali starożytni ( olej z czarnuszki był znany w starożytnym Egipcie ) - olej z czarnuszki leczy wszystko oprócz smierci.

Odnośnik do komentarza
Gość braniewko

Każdy włos ma swój własny rytm wzrostu i życia. Widać to szczególnie wyraźnie u małych dzieci. U jednej dwulatki włoski są krótkie, a u drugiej sięgają za ramiona :)
Na pewno warto stosować olej zimnotłoczony z wiesiołka, bo on wzmacnia włosy i hamuje ich wypadanie. Z mocą wiesiołka nie może się nawet równać skrzyp polny, chociaż płukanki z tego zielska są również bardzo dobre. Polecam kapsułki z wiesiołkiem w zielonym opakowaniu Gal.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...