Skocz do zawartości
Forum

Napady lęku przed przybraniem na wadze przy bulimii


Gość Ingenua

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam 17 lat i od 2 lat zmagam się z bulimią co wiąże się z naprawdę niskim poczuciem własnej wartości ..
Codziennie toczę walkę ze samą sobą . Cierpię na napady lękowe (tyczą się przybrania na wadzę) do tego co raz częstsze wahania nastroju . Naprawdę nie wiem co robić ..

Odnośnik do komentarza

Witaj

Cierpisz na bardzo poważne zaburzenie, które może (już ma) mieć poważne konsekwencja dla Twojego zdrowia. Bardzo trudno jest samemu sobie poradzić i zaprzestać wymiotów. Bulimia jest zazwyczaj związana z innymi trudnościami w życiu osoby chorej (najczęściej związane z sytuacją rodzinną, nieumiejętnością radzenie sobie z napięciem, brakiem samoakceptacji, samotnością...) Jak najszybciej powinnaś udać się na terapię. Im dłużej to trwa tym trudniej będzie z tego wyjść. Nie zwlekaj!
Powodzenia

Odnośnik do komentarza

ja akurat nie do konca zgadzam sie z pania psycholog. Bulimia nie tylko wiaze sie z innymi problemami.
Bo ja tez mialam bulimie ale nigdy nie mialam zadnych problemow rodzinnych ani nic z tych rzeczy.
Chcialam tylko i wylacznie schudnac bo nie moglam siebie zaakceptowac przy takiej wadze- to byla juz nadwaga a nadwaga nie jest zdrowa, powoduje rozne choroby.

Wyszlam z tego SAMA. zero terapii, bo mimo wszystko jestem silna i twarda i po prostu zaczelam normalnie jesc jak inni i nie wymiotowalam bo poszlam po rozum do glowy i zdalam sobie z tego sprawe ze to nienormalne. Roztylam sie, oczywiscie- efekt jojo.
Potem przez 3 lata mialam napady glodu i po prostu obzeralam sie i dopiero teraz w wieku 20 lat sama wiem kiedy nie jestem glodna a kiedy jestem i juz normalnie sie odchudzam.

A co do napadow glodu to slyszlam ze seronil jest dobry.
Bo ja wlasnie lecze depresje i znow zaczynam nienawidziec swojego ciala a moj lekarz jest tak mily , zawsze po mojej stronie i powiedzial ze przestawi mnie na seronil gdy wroce z wakacje bo od seronilu moge schudnac i rowniez hamuje apetyt. Wiec przy seronilu raczej nie mialabys tych napadow glodu

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...