Skocz do zawartości
Forum

Depresja i stany nerwicowe a ciąża


Gość AniaBarb

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 33 lata chcialabym urodzic dziecko ale boje sie gdyz od dziecka choruje na nerwice lekowa ze stanami depresyjnymi.czy bedac w ciazy moj Stan moze sie pogorszyc? Boje sie o to bo juz Sam okres przechodze zle, mam pms I nastroj depresyjny bywam wtedy placzliwa mam niepokoje I leki.

Odnośnik do komentarza

Chcialabym uslyszec co ma do powiedzenia na ten temat ekspert ja juz kiedys wspominalam Pani ginekolog ze mam problemy z nerwica I depresja ( przepisala mi wtedy tabletki antykoncepcyjne z podobno bardzo mala iloscia hormonow) po paru tyg mialam ostry nawrot choroby od tamtego czasu zwyczajnie sie boje..

Odnośnik do komentarza

Witam Kochana:)

Podejrzewam, że depresja ma u Ciebie bardziej podłoże endogenne. Niestety taka depresja, jest cięższa w leczeniu. Choć mogę się mylić, ponieważ nie znam całej Twojej sytuacji. Ciąża to okres, w którym wiele leków psychiatrycznych jest zabronionych, ponieważ mogę negatywnie wpływać na rozwijający się płód. Istotna jest wówczas psychoterapia. Dużo chorób przez to w ciąży może się nasilić. Ale nie zawsze tak być musi, każdy przypadek jest indywidualny. Myślę, że potrzebna jest tutaj dobra współpraca ginekologa i dobrego psychiatry i wszystko powinno się udać;) Trzymam kciuki;)

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...