Skocz do zawartości
Forum

Przezroczysta wydzielina z sutka


Gość nieznajoma1212

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nieznajoma1212

Ok dwa miesiące temu zauważyłam że przy naciśnięciu lewego sutka czasem wydobywa się z niego przezroczysta wydzielina. Dodam że biore tabletki antykoncepcyjne od dwuch lat. Wcześniej nie zwróciłam na to uwagi ale gdy nacisnełam lewy sutek zaczeło z niego coś wyciekać (są to małe lości płynu) ale czego to może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza

Ja mam podobny problem, tylko, że u mnie wydzielina w z lewego sutka pojawiła się pół roku po zaprzestaniu brania pigułek. Po 6 miesiącach, kiedy to zawsze miałam regularne cykle, nagle mój cykl przedłużył się z 28-29 dni do 35-36. Z tego co powiedziała mi ginekolog pigułki antykoncepcyjne powodują wzrost prolaktyny, która może powodować wyciekanie wydzieliny, którą jest mleko krótko mówiąc ;)
Można zrobić badanie na poziom prolaktyny lecz wówczas musiałabyś odstawić pigułki na kilka miesięcy.
Wysoki poziom prolaktyny zbija się stosując odpowiednią terapię hormonalną. W moim przypadku ginekolog nie kazała mi robić żadnego badania na poziom, ani nie ustaliła mi leczenia, bo wydzieliny jest bardzo mało, co świadczy o niewysokim wzroście. Poza tym dowiedziałam się też, że te leki, które bierze się na zwalczenie podwyższonej prolaktyny są bardzo mocne hormonalnie, większość kobiet źle się po nich czuje, a co gorsza często się zdarza, że jakiś czas po zakończeniu kuracji mlekotok powraca.
Ginekolog nie widziała przeciwwskazań do tego, abym znowu zaczęła stosować pigułki antykoncepcyjne. Od tego czasu nic się nie zmieniło, wydzieliny jest tyle samo i tylko wydostaje się po naciśnięciu sutka i to nie zawsze, także już mnie to nie pokoi. A przynajmniej mam nadzieję, że dobrze mną pokierowała.
Jedynie wysoki poziom prolaktyny może być niebezpieczny lecz wiążą się z tym także inne objawy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...