Skocz do zawartości
Forum

Brak piersi, nieregularne miesiączki i nadmierne owłosienie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam problem odnośnie mojego biustu, jest mały a raczej go nie mam. Mam 22 lata miesiączkuje nieregularnie nawet dochodzi do 47 dni przerwy i do tego miesiączki są bardzo bolesne przez pierwsze 2 dni (przy przyjmowaniu ketonalu ból się utrzymuje), dodatkowo mam problem z nadmiarem owłosienia w nietypowych dla kobiet miejscach a po depilacji bardzo szybko odrastają bo już po tygodniu znów muszę się depilować( zaznaczam że jest to depilacja woskiem), jestem załamana, nie wiem co mam z tym zrobić, nie byłam jeszcze u ginekologa i szczerze trochę się krępuje wizyty...czy mogę mieć problemy z hormonami? czy powinnam jakieś przyjmować? Proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Gość pamelka1234

Nie jestem specem w tych sprawach ale jesli chodzi o piersi i nieregularne cykle to myślę że powinnaś udać się do ginekologa, bo w przypadku tak nieregularnych cykli może Ci on przepisać tabletki antykoncepcyjne na uregulowanie ich. Ja zanim zaczełam brać tabletki też prawie nie miałam piersi a teraz są i to całkiem całkiem. A to owłosienie myśle że pod wpływem hormonów też uległo by zmianie bo unormowałby się poziom hormonów kobiecych w organiźmie. I miesiączki też stałyby się mniej bolesne. ( mówie to z własnego doświadczenia) Ginekogog to nic strasznego a jedynie może pomóc.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za porady na pewno się wybiorę do ginekologa, tylko nie wiem czy pójść lepiej prywatnie czy nie, bo chciałabym żeby lekarz podszedł do tego na poważnie a nie na odczepne jak już miałam się przyjemność przekonać u innego specjalisty.....byłabym wdzięczna gdybyście mogły się podzielić doświadczeniami w tej sprawie, a jeśli miałyście robione badania hormonalne możecie powiedzieć czy są one refundowane czy trzeba płacić za nie?

Odnośnik do komentarza

Witam Serdecznie,

Podejrzewam, że może mieć Pani problem z nadmiernym poziomem androgenów, szczególnie jeżeli owłosienie jest w miejscach typowych dla mężczyzn. U kobiet mamy różne przyczyny hiperandrogenizmu. Jeden z dosyć popularnych to zespół policystyczmych jajników.
Inne przyczyny rzadkich miesiączek i zaburzeń miesiączkowania to: choroby tarczycy, zaburzenia przysadki, choroby przebiegające z hiperprolaktynemią.
Aby dokładnie ustalić przyczynę Pani problemów, proszę udać się do ginekologa. W ramach porady internetowej, bez badań dodatkowych (USG, badania hormonalne), nie jestem w stanie Pani pomóc.
Trzymam kciuki, żeby wszystko dobrze się ułożyło:)

Pozdrawiam Piotr:)

Odnośnik do komentarza

Jeżeli będzie Pani pod opieką lekarza ginekologa w ramach NFZ, większość badań powinna być bezpłatna. Niestety na taką wizytę dłużej się czeka.
Jeżeli pójdzie Pani prywatnie, to większość badań też będzie musiała Pani wykonać prywatnie.
To, że zapłaci Pani prywatnie, nie zapewni to dobrej jakości usługi. Trzeba zebrać opinie od koleżanek i rodziny, aby ktoś doradził Pani lekarza sumiennego i dobrego.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...