Skocz do zawartości
Forum

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a cera


Gość ermenegarda

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ermenegarda

Od kilku lat stosuję Yasminelle, teraz planuje odstawic. Do tej pory wszystko było ok, na nic nie narzekałam, czy jest ryzyko, że po odstawieniu tabletek pogorszy mi się cera, pojawią się krostki itp.? Słyszałam, że niektóre kobiety tak mają, jesli tak - jak się przed tym ustrzec? Może jakieś suplementy diety czy specjalne maści w razie jakby sie pojawiły??

Odnośnik do komentarza

Witam Serdecznie,

Oczywiście stan cery może się trochę pogorszyć, ale efekt taki nie jest obserwowany u wszystkich kobiet. Najczęściej dotyczy tych które miały wcześniej problemy z cerą.
Myślę, że jak będzie Pani dbała o cerę(odpowiednie kremy, peelingi, mycie twarzy, maseczki) to to w zupełności wystarczy.
Dodatkowo proszę zadbać o siebie tzn. wprowadzić zdrowy styl życia. Zdrowa dieta(ryby, drób, warzywa owoce gotowane na parze, pieczone) i ćwiczenia fizyczne. Proszę wprowadzić do swojej diety otręby, oczyszczają organizm z toksyn, obniżają cholesterol i dobrze wpływają na cerę.
Proszę też pić dodatkowo zieloną herbatę. Wyeliminować natomiast: gazowane napoje, słone przekąski, tłuste potrawy itd.
Dobrze będzie jak odwiedzi Pani kosmetyczkę, dobierze odpowiednie kosmetyki i wstępnie zadba o skórę Pani twarzy.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...