Skocz do zawartości
Forum

Kłujący ból w piersi i ból podbrzusza


Gość ermenegarda

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ermenegarda

Mam takie pytanie, ponieważ już od kilku lat biorę tabletki więc okres mam mało obfity. Teraz planuje je odstawic od przyszlego miesiaca. problem jednak taki, ze od 2 dni odczuwam silne klucia w prawej piersi jakby pod sutkiem. Do tego boli mnie podbrzusze jak przed okresem. co prawda jestem w trakcie 7 dniowej przerwy na krwawienie, ale krwawienie zwykle dostaje w piatek i nigdy nie odczuwalam zadnych boli. Miałam robione USG piersi 3 tygodnie temu i babka powiedziała, że widac lekkie zmiany hormonalne które są normalne pryz kilkuletnim okresie zazywania tabletek. Stąd moje pytanie: skąd te kłucie pod sutkiem i ból brzucha? dodam, że w ciąży na 100% nie jestem.

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie,

Hormonalne tabletki antykoncepcyjne wpływają bezpośrednio na poziom hormonów żeńskich. Co prowadzi do zmian w wielu narządach.
Skoro USG piersi wyszło prawidłowo, to myślę, że nie musi się Pani przejmować tym kłuciem(w kontekście poważnych zmian w piersi).
W którym miejscu dokładnie zlokalizowany jest ten ból??
Ból brzucha dobrze by było wyjaśnić u ginekologa(a brzuch gdzie boli??).

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Gość ermenegarda

dziekuje za odpowiedz!!
Panie Doktorze, w piersi kłuje mnie w srodku jakby głęboko pod sutkiem i promieniuje w okolice sutka i lekko na boki ale źródło bólu jest jakby głęboko na wysokości sutka i promieniuje do sutka mam uczucie bólu po prostu sutka, jak dotykam boli oczywiscie bardziej (kłuje)
natomiast podbrzusze boli mnie tak pomiedzy jajnikami, nie jajniki, tylko posrodku pomiedzy, cytologie mialam robiona w listopadzie mam 1 grupe, 2 lata temu miałam zamrażaną nadżerkę to podobny lekki ból co przy zamrazaniu ale delikatniejszy taki lekki ucisk jak przed miesiaczka ale nigdy tak nie miałam. troche sie martwie i ból w piersi i podbrzusza i to naraz pdoczas gdy nigdy nic mnie nie bolało. Na usg piersi poszłam bo mnie troche lewa piers bolała i pacha ale niby nic nie wyszło ze po prostu mam wrazliwe piersi pani mówiła. Bo faktycznie mam odczuwam bóle przy dotyku itp mam duzy biust (F)

Odnośnik do komentarza

Jeżeli USG piersi wyszło prawidłowo to raczej nie ma niepokoju do zmartwień. Kłucie w piersi może wynikać ze zmian hormonalnych jakie zachodzą w trakcie cyklu. Jeżeli jednak coś Panią niepokoi powinna Pani zasięgnąć opinii lekarza.
Brzuch proszę zbadać, skoro Panią boli, najlepiej będzie początkowo zapisać się na USG j. brzusznej.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

OD tygodnia mam dziwny objaw. Boli mnie w dołku, tym co jest pod piersiami zaraz, na środku klatki piersiowej. Ból występuję jak zjem coś kwaśnego typu owoc, albo jak zjem warzywa. Ostatnio ból pojawił takze po piwie. Jakie są przyczyny takie bólu. Chciałam dodać że trochę się odchudzam, ale to polega na nie podjadaniu między posilkami i nie jedzeniu słodyczy i fast foodów. Reszta została tak jak była, czyli 3 posiłki, rano sniadanie, potem obiad i na wieczór kolacja. Wszystko niezbyt tłuste.

PS. Ból jest dość silny i promieniujący

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...