Skocz do zawartości
Forum

Zielony stolec ze śluzem po zmianie mleka u dziecka


Gość go...09

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Moja córeczka skończyła właśnie 3 miesiące. Niestety nie udało mi się karmić piersią, tak więc od 3 doby życia jest na mleku modyfikowanym. Przez pierwsze 4 tygodnie życia piła Aptamil (mieszkam w Irlandii i zdecydowałam się na to właśnie mleko, gdyż w Polsce jest jego odpowiednik- Bebilon). Po około 10 dniach na jej twarzy, uszach, karku, szyi pojawiły sie chrostki a zaraz potem zaczerwienienie. Znajoma widząc moje dziecko stwierdziła, że to skaza białkowa i poleciła mi mleko Nutramigen. Postanowiłam najpierw poradzić się lekarza rodzinnego. Lekarz stwierdził, że wysypka to rzecz normalna u tak małego dziecka, przepisał maści i kazał czekać na efekty. Maści pomogły, ale po 2 dniach od zaprzestania stosowania wysypka wróciła. Postanowiłam więc sama zmienić mleko na Nutramigen. Mała z początku nie chciała pić, ale wiedząc, że nic innego nie dostanie- załapała. Cieszyłam sie bardzo, bo wysypka faktycznie znikła po niecałych 2 tygodniach. Nutramigen stosowałam niecałe 8 tygodni. Postanowiłam o ponownej zmianie mleka, gdyż przez te 8 tygodni mała przytyła łącznie 200g i w tym czasie bardzo ulewała- zdarzało się, że zwracała większość zjadanego mleczka. Przez pierwsze 4 tygodnie przybrała 200g a następne 4 nie przybrała nic. Dodam jeszcze, że córka nie pije dużo- 90 do 120 ml co 2-3 godziny w dzień i raz w nocy około 120. Niecałe 2 tygodnie temu zmieniłam mleko na Nanny Care. Smakuje jej bardzo, wypija całe butle (120ml) i nie ulewa. Pierwsze dni mała miała zaparcia, robiła twarde kupki o zabarwieniu zielono-żółtym (wiem, że na Nutramigenie dzieci robią kupki zielone, więc pewnie się oczyszczała z poprzedniego mleka), aż w końcu oczyściła organizm i przez kilka dni kupki były już żółte i o prawidłowej konsystencji. Dodam, że przybrała od momentu wprowadzenia mleka 200g. Wczoraj znowu miała zaparcia, a dziś zrobiła twardą kupkę o zabarwieniu zielonym i ze śluzem. Czy powinno mnie to niepokoić? Bardzo proszę o jakąś rade.

Pozdrawiam. Małgorzata.

Odnośnik do komentarza

Witaj!
W przypadku mleka zawierającego dużą ilość żelaza mogą występować stolce o zielonkawym zabarwieniu. Przy stosowaniu mleka modyfikowanego dziecko może mieć również problemy z regularnym wypróżnianiem. Warto jednak udać się na kontrolę do lekarza, gdyż zielone zabarwienie kału może wskazywać na choroby jelit. Nie powinno się zmieniać rodzaju mleka bez konsultacji z lekarzem.

Odnośnik do komentarza

dominisia345
witam mam problem mam 2 miesiecznego synka i oddaje od jakis 2 dni stolec na zielono nw co sie dzieje prosze o odpowiedz

Witam!
Pojawienie się stolca o zielonym zabarwieniu u niemowlaka może być spowodowane alergią na mleko modyfikowane. Jeśli dziecko jest karmione piersią to zmieniony stolec może wynikać z nieprawidłowej diety matki. Powodem zielonego odcienia stolca może być również żółtaczka. W celu ustalenia przyczyny dolegliwości konieczna będzie wizyta u lekarza pediatry.

Odnośnik do komentarza

U mojego synka zielony odcień kupek świadczył o nietolerancji laktozy. Pediatra polecił mi zmienić mleko na bebilon pepti i podawać latopic, probiotyk który wspomaga walkę z alergią pokarmową. Po trzech dniach stolce małego były normalne. Teraz wprowadzam mu małe ilości laktozy i odpukać kuracja probiotykiem się powiodła, mały nie ma problemów z brzuszkiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...