Skocz do zawartości
Forum

Po jakim czasie można starać się o dziecko po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych?


Gość an...24

Rekomendowane odpowiedzi

mam 27 lat od 10 lat brałam tabletki antykoncepcyjne i teraz z mężem zdecydowaliśmy się na dziecko 6 miesięcy temu rzuciliśmy razem palenie , miesiąc temu odstawiłam tabletki okres dostałam 2 tygodnie później i trwał 4 dni od 2 miesięcy biorę witaminy i kwas foliowy jak długo powinnam czekac ze staraniami od odstawienia tabletek?

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Przyjmuje się, że po odstawieniu doustnej antykoncepcji hormonalnej powinno się odczekać około trzy miesiące przed rozpoczęciem starań o dziecko. W tym czasie możecie stosować mechaniczne metody antykoncepcyjne. Warto również wybrać się do ginekologa w celu oceny prawidłowości reakcji organizmu na odstawienie hormonów.

Odnośnik do komentarza

Ja też proponuję odczekać. Teraz mówi się ze niby od razu można bo już nie ma w tabletkach tyle hormonów co kiedyś ale proponuje poczekać nawet z uwagi na inne aspekty. Przy tabletkach często dochodzi do niedoborów pierwiastków. Ja nie brałam ale w zeszłym roku sama miałam problemy z niedoborami żelaza, magnezu i przez to też problemy także z okresem, a moja jedyną używką była tylko kawa, a tabletki ponoć jeszcze bardziej blokują przyswajanie pierwiastków. Chociaż z tego powodu warto poczekać i pouzupełniać te niedobory.

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie,

Owulacja może pojawić się już w pierwszym cyklu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych, więc zajść w ciąże może Pani praktycznie od razu. Dobrze jednak poczekać minimum 3 miesiące aż organizm troszkę "wyreguluje się".
W tym czasie może Pani np. zapisać się do dentysty i wyleczyć zęby. Odwiedzić ginekologa i sprawdzić czy wszystko jest dobrze. Pójść do okulisty, zbadać sobie wzrok.
Dobrze jest też wybrać sobie ginekologa, który będzie Panią prowadził i tym samym szpital w którym będzie Pani rodzić.
Fajnie jak zmienisz również nawyki żywieniowe. Staraj się jeść więcej warzyw, owoców, ryb. Gotuj na parze i piecz. Jak masz zbędne kilogramy to dobrze będzie jak zrzucisz trochę poprzez wysiłek fizyczny, ponieważ nadwaga i otyłość są czynnikami ryzyka w trakcie ciąży.
Trzymam kciuki:) Mam nadzieję, że niedługo będziemy mieli nowego maluszka na ziemi;)

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

witam mam pytanie od 2 tyg. nie biore tabletek czy moge zajsc w ciaze bo z mezme chcemy miec dziecko ,kiedy bede wiedziala ze jestem w ciazy.dodam jeszcze ze nie zabiezpieczam sie podczas stosunku i zawsze maz spuszcza sie do konca do srodka.Dziekuje i czekam na szybka odpowiedz
Tabletki ostatni raz bralam 30 pazdziernika i codziennie uprawiam sex do konca.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...