Skocz do zawartości
Forum

Obfite krwawienia po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych


Gość te...an

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszlym tygodniu przerwalam branie tabletek antykoncepcyjnych po ok 4 latach, Po 3 dniach odstawienia dostalam straszne krawawienia ktore trwaja do dzis czyli juz 4 dzien, sa one bardzo obfite oraz mam bolesci brzucha i glowy oraz jestem slaba i zmeczona. Czy musze sie udac z tym do lekarza ?Czy to normalne i sie unormuje ?

Odnośnik do komentarza

To ja może po kolei....

15 dni temu kochałam się z partnerem , w tym czasie brałam tabletki (niestety dwóch zapomniałam) po 2 dniach od stosunku skończyłam blister i wystąpiło normalne a raczej dziwne krwawienie 2 dni skąpej jasnej krwi ,jeden dzień przerwy i znów jeden dzień krwawienie. Po tygodniu od stosunku czułam dziwne kłucie w jajnikach i piekły mnie sutki, w 13 dzień od stosunku zrobiłam test i omyłkowo zrobiłam na owulacje a nie na HCG (dostałam je w gratisie) i wyszła druga kreska , później zrobiłam już 2 ciążowe z porannego moczu w 15 dzień od stosunku i nic. Czy test wykryłby już ciążę? czy jest prawdopodobieństwo że w nią zaszłam? Nadal dziwnie się czuję mam uczucie pełnego brzucha w dole, kłucie w jajnikach i krzyżu, pieką mnie sutki. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Ponieważ współżyła Pani w czasie kiedy zapomniała Pani dwóch tabletek ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. Ogólnie mówiąc test ciążowy powinien być wiarygodny mniej więcej w dniu kolejnej spodziewanej miesiączki, czyli około 14 dni po stosunku. Zdarza się jednak, że testy dają wyniki fałszywie ujemne. Bardziej wiarygodnym badaniem jest ocena poziomu beta-HCG z krwi.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Od prawie dwóch lat bez przerwy zażywam tabletki antykoncepcyjne naraya. Niestety wczoraj nie wzięłam 4 tabletki z pierwszego tygodnia tak jak zwykle to robiłam o godzinie 18 i dziś też prawdopodobnie jej nie zażyje. Dlaczego? Ponieważ został mi ukradziony portfel w którym znajdował się blister na ten miesiąc z tabletkami. U ginekologa będę dopiero jutro/pojutrze. I teraz pytanie co ja mam zrobić. O tyle dobrze, że przez ostatnie siedem dni nie uprawiałam sexu, ale nie wiem czy to oznacza, że nie ma ryzyka ciąży. Wiem też że teraz trzeba się dodatkowo zabezpieczać, ale co dalej? Nie chcę przerywać brania tabletek, mam nieregularny i bolesny okres, tabletki mi w tym pomagały. Czy jest jakieś ryzyko ciąży w moim wypadku? I co najlepiej teraz zrobić?
Dziękuje z góry za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Gość Katarinaa

Witam, od kilku lat brałam regularnie tabletki antykoncepcyjne. Ostatnie opakowanie skończyłam 29 listopada. Następnie 2 grudnia kochaliśmy się z chłopakiem bez zabezpieczenia i 3 grudnia dostałam normalnie okres - trwał jak zwykle 4-5dni.(związany z przerwą w antykoncepcji). Zdecydowałam się jednak, że odstawię tabletki i nie zaczynałam już następnego opakowania 7 grudnia. Moje pytanie brzmi: czy w trakcie tej przerwy byłam zabezpieczona? Czy istnieje jakakolwiek możliwość ciąży? Okres miałam normalny ale boję się że był od powodem odstawienia tabletek i nie jest miarodajny. Dodam że nie mam żadnych dodatkowych objawów. Byłam również na badaniu usg dopochwowym u ginekologa (z innych względów) ale nie pytałam go wtedy o moje wątpliwości i on również nic na ten temat nie mówił (czy mógł coś zauważyć?)

Odnośnik do komentarza

Witam
Mam pytanie,mianowicie 8 marca odstawiłam tabletki ,,NARAYA /do konca pozostało 6 których juz nie wzielam/
w dniach ok 8-20 marca sex odbywał sie bez żadnych zabezpieczeń . Następnego opakowania nie zaczełam.W dn,12 marca nastąpiło skąpe plamienie z odstawienia było różowego koloru ciagnące sie jak jajko,które trwało ok 2 dni Czy mozliwa jest tak szyba owulacja w tym czasie po odstawieniu aby była możliwość ciąży?
Dziękuje i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

~gosc78
Witam
Mam pytanie,mianowicie 8 marca odstawiłam tabletki ,,NARAYA /do konca pozostało 6 których juz nie wzielam/
w dniach ok 8-20 marca sex odbywał sie bez żadnych zabezpieczeń . Następnego opakowania nie zaczełam.W dn,12 marca nastąpiło skąpe plamienie z odstawienia było różowego koloru ciagnące sie jak jajko,które trwało ok 2 dni Czy mozliwa jest tak szyba owulacja w tym czasie po odstawieniu aby była możliwość ciąży?
Dziękuje i Pozdrawiam

Witam!
Po pierwsze proszę pamiętać, że po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej płodność powraca od razu. Jak najbardziej możliwa jest zatem szybka owulacja. Istnieje zatem także takie prawdopodobieństwo, że jest Pani w ciąży. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy. Wynik powinien być wiarygodny mniej więcej 14 dni po stosunku.

Odnośnik do komentarza

Witam. od 1,5 roku biore tabletki. miałam tylko jedną miesieczną przerwe rok temu. Czyli od roku nieprzerwanie biore tabletki. Teraz postanowiłam przerwac branie tabsów. Jednak kochałam sie z moim facetem 4 dni przed odstawieniem tabletek czyli w 18 dniu brania tabletek. Uzywaliśmy dodatkowo gumki, ale jest jedno ale na początku chwilke kochalismy sie bez gumki, było to w poniedziałek 1 lipca. Ale mój partner doszedł juz w gumce. Potem w czwartek wzięłam ostatnią tabletkę z blistra. krwawienie z odstawienia dostałam jak zawsze 4 dnia po skonczeniu tabletek. Teraz juz nie biore tabletek, odstawiam je na jakis czas. Czy mogłam zajsc w ciąże?

Odnośnik do komentarza

Ponad miesiąc temu lekarz przepisał mi inne tabletki antykoncepcyjne niż brałam wcześniej (Cilest, którego nie ma już w aptekach). Przy pierwszym blistrze miałam kilka skutków ubocznych, ale było to do zniesienia. Myślałam, że organizm musi się przyzwyczaić, teraz jestem przy 4 tabletce z nowego blistra i z nia na dzień czuję się coraz gorzej. Chciałabym przerwać branie tabletek dla własnego zdrowia. Nie wiem jednak czy mogę to zrobić już teraz. 31.07 współżyłam z chłopakiem i skończył we mnie. Boję się, że jeśli teraz przestanę je brać, jest możliwość, że będę w ciąży. Mój ginekolog jest na urlopie i nie wiem za bardzo co robić. Proszę o jakąś radę :)

Odnośnik do komentarza

tak, tylko po prostu nie wiem czy mogę już dzisiaj nie brać tej 5 tabletki i odstawić ten rodzaj antykoncepcji na pewien czas, kto pyta nie błądzi :)

odstawienie tabletek = brak zabezpieczenia,
mozna powiedziec, ze jesli dzisiaj bym zrezygnowala z tabletek, to od dzisiaj juz nie jestem zabezpieczona?

Odnośnik do komentarza

według mnie tabletki są najgorszym sposobem na zabezpieczenie się. brak tabletki= brak zabezpieczenie dlatego tak ważne jest to aby brać je regularnie nawet 1 dzień bez tabletki może spowodować że zajdziesz w ciąże. poza tym antykoncepcja to hormony jeśli odstawisz tabletki to jest bardzo możliwe że zmieni Ci się cykl bo do tej pory wyznaczyły go tabletki kiedy okres a kiedy brak a teraz organizm sam się będzie musiał odnaleźć. Moim zdaniem zaczekaj z tym odstawieniem do wizyty u lekarza zapytaj co będzie po ostawieniu i czy w ogole możesz odstawić.

Moja koleżanka odstawiła po jakimś czasie tabletki i miała koszmary problem by znów regularnie zacząć miesiączkować. Czasem miała okres przez 2-3 tyg a czasem przez parę mies w ogóle nie miała okresu.

Odnośnik do komentarza

Witam. Od kilku lat przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne Asubtella. Postanowiłam je odstawić.W poniedziałek dostałam krwawienie z odstawienia (trwające od pon,-pt.).W piątek powinnam przyjąć tabletkę z kolejnego opakowania, ale z tego powodu ,że już ich nie chcę przyjmować-nie wzięłam.W sobotę kochałam się z narzeczonym -uprawialiśmy stosunek przerywany-wytrysk nastąpił na zewnątrz. Jakie jest prawdopodobieństwo,że mogę być w ciąży?Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...