Skocz do zawartości
Forum

Skrócenie się cyklu, brązowe plamienie z pochwy i ból brzucha


Rekomendowane odpowiedzi

Mój cykl miesiączkowy nigdy nie był zbytnio regularny i wahał się w granicach 30 dnia. Od trzech miesięcy cykl się skrócił i wynosi 26 dni. Poza tym przed okresem zazwyczaj bolą mnie piersi, w maju przed miesiączką nie odczuwałam tego, natomiast podczas okresu i przez cały czas do kolejnego były spuchnięte i bolące. Teraz też są większe niż zwykle i spuchnięte (i tak od trzech miesięcy). Nigdy takiej sytuacji nie miałam, dlatego zastanawiam się co może być tego przyczyną Wczoraj (27 dzień cyklu) zaczęłam plamić na lekko brązowo, a później pojawił się jeszcze przezroczysty, ciągnący śluz zabarwiony na jasno czerwono (wydało mi się to dziwne) i oczywiście (jak zazwyczaj przed miesiączką) niesamowity ból brzucha. Dziś (o dziwo) brzuch mnie już nie boli, a jest to dla mnie dziwne, ponieważ zawsze przez pierwsze 3 dni okresu ból brzucha jest wręcz nie do zniesienia, jeśli nie poratuję się tabletkami przeciwbólowymi. Dodatkowo dodam, że w maju kochałam się z partnerem bez zabezpieczenia, ponieważ byłam pewna że mam niepłodne dni, a chwilę po stosunku dostałam właśnie okresu -(czyli wcześniej niż zwykle). Co to może oznaczać?czy to wina hormonów? czy jest możliwość że jestem w ciąży?
Dziękuję z góry za odpowiedź.
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Witam Serdecznie,

Jeżeli długość cyklu miesiączkowego mieści się w granicach normy to nie ma powodu do większych obaw. Najbardziej zmienna długości cyklu występuje u kobiet poniżej 25 roku życia. Każdy cykl może też charakteryzować się nieco innymi objawami.
Jeżeli jednak niepokoi to Ciebie, to powinnaś udać się do lekarza ginekologa, bo może podłoże Twoich dolegliwości, związane jest z jakimiś zmianami hormonalnymi.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...