Skocz do zawartości
Forum

Jak poradzić sobie z chorobliwą zazdrością?


Gość Dziunia243

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dziunia243

WITAM,jestem chorobliwie zazdrosna o mojego faceta wiem to i zdaje sobie z tego sprawę ze to rujnuje nasz związek ale myśli i nie pewność nie pozwala mi żyć normalnie mój facet ciągle mi mówi że mnie kocha i że jestem dla niego bardzo ważna ale jego słowa nie przekonują mnie i nie dają mi pewności.chciała bym z tym walczyć bo wiem że to nie jest normalne... a myśli które przychodzą mi do głowy wydają mi się prawdą i są tak realistyczne i możliwe ze wierze w to co myślę a nie w to co się do mnie mów nie potrafię zaufać chodzi muszę się nauczyć..

Odnośnik do komentarza

Możliwe że jesteś bystrą kobietą i widzisz kogo wybrałaś na chłopaka. Na przykład takiego którego ci zazdroszczą koleżanki. I wiesz, że ta relacja ma datę ważności, bo z przystojniakami rozchwytywanymi przez kobiety tak już jest.

Odnośnik do komentarza

To nie chodzi o to że przytsojny mężczyzna jest bawidamkiem z natury, tylko ma sporo podane na tacy. A wtedy potrzeba mocnego charakteru i kręgosłupa moralnego by być wiernym jednej kobiecie, której wady już znamy, a tych pieknych uśmiechających się do ciebie - jeszcze nie.

Odnośnik do komentarza

Jest wiele powodów dlaczego jesteś o niego zazdrosna, może ktoś cię kiedyś zdradził ? obecny facet jest bardzo atrakcyjny i podoba się wielu kobietom ? a może właśnie on jest problemem daje ci powody do zazdrości ? może masz kompleksy, nie czujesz się dla niego zbyt ładna, nie akceptujesz własnej osoby ?
powiedz mu wszystko co czujesz, to co tutaj napisałaś, zapewne cię uspokoi i może coś wymyśli, dzięki czemu nabierzesz pewności.
A może jakaś wizyta u psychologa ?
Musisz się komuś zwierzyć, żeby ci omógł i nie mówię o tym forum, bo może faktycznie potrafimy ci pomóc, ale na pewno nie tak skutecznie jak np. lekarz, czy on sam :-)

Odnośnik do komentarza

Witam
Pomocne może by przyjrzenie się relacji między Wami. Jeśli jest ona ciekawa, rozwijająca, satysfakcjonująca dla obu stron, zwiększa się poczucie bezpieczeństwa między partnerami. Warto wiec się zastanowić czy czujecie się w niej naprawdę tak jak chcielibyście a jeśli nie, skopić uwagę na tym aby urozmaicić, pogłębić waszą więź. Wtedy może nie będzie potrzeby szukać symptomów niewierności.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Dziunia243

tak to prawda to on daje mi do tego powody jest bardzo atrakcyjny najgorsze jest to ze mieszkamy za granicą w śród ludzi których nie znamy. mieszkamy z ludzmi na domku jest jest jedna para dwóch chłopaków my i dziewczyna która zachowuje się bardzo dziwnie w jego obecności gdy niedawno pojechałam na tydzień do polski on praktycznie do mnie nie dzwonił nie odbierał a jak dzwonił to na 1 min dosłownie bo twierdził ze nie ma nic na koncie . gdy wróciłam do domu wszystko było inne on jego zachowanie jego wygląd nastrój nie dawało mi to spokoju nagle mój znajomy powiedział wszystko ze koleżanka która z nami mieszka zadzwoniła do niego z pytaniem czy nie chciał by się z ciąć bo ma dobrą fryzjerkę i czy nie jest głodny bo gdyby chciał to by mu coś kupiła do jedzenia gdy go o to wszystko pytałam mówił mi ze jestem nienormalna a gdy zapytałam z kąt ma jej nr odparł ze niema zamiaru mi się tłumaczyć . nie podoba mi się to gdy mówię mu żebyśmy się rozstali on twierdzi ze mnie kocha i nie chce innej dlatego nie pozwoli mi odejść z jednej strony nie wie czego chce z drugiej mnie kocha a ja mam już dość..

Odnośnik do komentarza

Pytanie czego Ty chcesz??
Bycie z drugą osobą bo ona tego chce nie może być w pełni satysfakcjonujące.
I kolejne pytanie: co dla Was razem i każdego osobno oznacza słowo "kocham Cie"?
Czego oczekujecie od siebie, od związku?

Proponuję odpowiedzieć sobie szczerze na te pytania i porozmawiać o nich z partnerem a potem być konsekwentnym w podjętych działaniach.
Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...