Skocz do zawartości
Forum

Seks bez zabezpieczenia a tabletka 72 h PO


Gość Zagubiona5555

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zagubiona5555

Witam , mam pytanie i poważny problem . 4 dni temu odbyłam stosunek z chłopakiem bez zabezpieczenia , kochaliśmy się dość mocno . Od tych czterech dni odczuwam ból w podbrzuszu i jajników . Dodam że zażyłam tabletkę 72 h , ale w 60 godzinie . Czy mogę być w ciąży ? bardzo się boję

Odnośnik do komentarza
Gość maleńkaolu

A miałaś wtedy dni płodne czy byłaś w okolicach miesiączki? Tabletka 72h po jest najskuteczniejsza w 24 godziny od stosunku, potem jej skuteczność spada. Zatem jeżeli miałaś wówczas okres płodny, możesz być w ciąży- ryzyko wynosi ok. 20% ( skuteczność tabletki po- 80 %)

Odnośnik do komentarza
Gość Zagubiona5555

szczerze mówiąc nie mam pojęcia czy były to dni płodne , to było 11 dni po zakończeniu mojej miesiączki :( cały czas delikatnie bolą mnie jajniki . Jestem załamana i bardzo niecierpliwa , najchętniej już zrobiła bym test :(:(

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie,

Skuteczność tzw. "antykoncepcji po stosunku" jest największa w pierwszej dobie (nawet 98%), następnie ta skuteczność z każdą dobą maleje. W trzeciej dobie po niezabezpieczonym stosunku wynosi ona około 60%.
Jeżeli miała wtedy Pani dni płodne i doszło do pełnego wytrysku w pochwie to szanse na ciąże, znacznie się zwiększają.
Proszę wykonać test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki, w razie pozytywnego wyniku należy się zgłosić do ginekologa.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Gość Zagubiona5555

Do pełnego wytrysku nie doszło, był to stosunek przerywany , mój partner doszedł po za mną , aczkolwiek sam mówi że musiał się przytrzymywać w trakcie więc może coś tak jednak było , tylko czy od takiej ilości można zajść w ciąże ( wiem że tak ) tylko jakie są szanse .... cały czas odczuwam ból w podbrzuszu myślę że to skutki uboczne po tej tabletce i może do tego dochodzi stres . A krwawienie jest znikome .

Odnośnik do komentarza
Gość maleńkaolu

Krwawienie najprawdopodobniej jest skutkiem ubocznym tabletki. Sama zażyłam kilka dni temu escapelle, miałam dni płodne i zsunęła się prezerwatywa ( jeszcze przed wytryskiem ). Od tego czasu odczuwam bolesność piersi i lekką bolesność w dole brzucha podobnie jak Ty. Tabletkę przyjęłam w pierwszej dobie. Mam nadzieję, że te bóle to nie są objawy ciąży...:(

Odnośnik do komentarza
Gość Zagubiona5555

Objawy ciąży nie są to napewno ponieważ minęło zbyt mało czasu , pierwsze objawy pojawiają się mniej więcej po 2,3 tygodniach . Tak czytałam , ból brzucha to może być efekt uboczny po tabletce tak jak ja zapewne mam , ale ból piersi jako objaw ciąży występuje po dłuższym czasie .
Mnie martwi raczej fakt że zaczełam krwawić po pierwszym dniu po zażyciu tabletki :( Nadal mnie wszytko boli , ale myślę że to bardziej już jest mój problem w podświadomości, bo nie chcę być w ciąży i ze strachu jestem zbyt wrażliwa na wszystko , aczkolwiek coś jest na rzeczy napewno skoro krwawię i boli mnie wszystko , martwi mnie też fakt że zażyłam tą tabletkę po 60 godzinach i nie wiem czy nie były to moje dni płodne . Pozostaje Nam tylko czekać Droga "maleńkaolu" . Ja jestem niecierpliwa bardzo więc robię test już w niedziele, minie 8 dni więc powinno pokazać wynik wiarygodny :(

Odnośnik do komentarza

Ja mysle, ze ten bol to efekt dosc jak napisalas mocnego stosunku. Daliscie sie poniesc chwili. Na Twoim miejscu nie martwilabym sie tak tym ze jestes w ciazy. Poprostu idz do ginekologa, byc moze masz zapalenie jajnikow. Ja sama ostatnio tez sobie pozwolilam na bardziej ostro w moim facetem i potem mialam bole w dolnej czesci brzucha i pecherz troche mnie bolal. Gineklog bedzie wiedzaial co Ci dolega tylko z tym nie zwlekaj skoro masz krwawienia.

Odnośnik do komentarza
Gość Zagubiona5555

Niestety Nasza służba zdrowia jest taka a nie inna i mój ginekolog może mnie przyjąć dopiero za miesiąc , mówiłam jaka jest sytuacja ... nic z tego , dlatego jednak pójdę znów prywatnie ... bo widać tylko za pieniądze można coś zdziałać , za receptę na tabletkę 72 h też musiałam zapłacić i to na doraźnej . Dlatego wzięłam ją dopiero w 3 dniu , jak byłam dzień wcześniej na doraźnej to pani lekarz powiedziała mi że mam sobie iść do ginekologa w poniedziałek , a dzień poźnej mój chłopak poszedł do tej samej pani także na doraźną tylko z pieniążkami i receptę dostał od ręki . :(

Odnośnik do komentarza
Gość maleńkaolu

Hmm.Mysle,ze jezeli mialas krwawienie po wzieciu tabletki to znaczy,ze ona dziala.gdyby doszlo juz do zaplodnienia,jedynie pomagalaby plodowi,a po zaplodnieniu raczej moze wystepowac tylko plamienie i nie w pierwszym dniu.wiec mysle,ze powinnaś być dobrej myśli.tymbardziej skoro nie wiesz czy mialas dni płodne.ja do ginekologa mialam szczescie,znalazłam panią która specjalnie dla mnie zjawiła sie w gabinecie(miala wolne)

Odnośnik do komentarza
Gość Zagubiona5555

Widzisz , lekarze mają czasem odruchy człowieka . Ja zaczęłam ostatnio w to wątpić .
Ale nie wiem co mam myśleć o tych krwawieniach bo wcześniej brałam też tą tabletkę i nie czułam się źle ani nie krwawiłam (zupełnie jakbym jej nie brała ) . Troszkę mnie uspokoiłaś , ale wszystko się okaże w niedzielę . ;/ Zobaczymy co wyjdzie ;/

Odnośnik do komentarza
Gość żabka84

Witam
Mam pytanie, być może głupie,ale mnie to martwi i chciałabym się upewnić. Kilka dni temu zażyłam escapelle, wpadka miała miejsce po owulacji w czasie dni płodnych ( bez wytrysku wewnątrz) , za tydzień powinnam mieć okres. Teraz bolą mnie bardzo piersi, czasami podbrzusze i mam ciągle bardzo dużo płodnego śluzu ( tego rozciągliwego). Czy to na pewno skutki po zażyciu tabletki? czy śluz nie powinien być zagęszczony przez tabletkę? Bardzo proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Gość Zagubiona5555

Na ten temat nie mogę zbyt wiele powiedzieć , bo szczerze mówiąc nie mam pojęcia ...
A ja dziś zrobiłam test , po 9 dniach . Nie wiem czy to za wcześnie nie jest ... Ale wyszedł negatywny. :) Nie wiem czy mogę się już cieszyć , ale nadal bolą mnie jajniki ... cholera .. długo :(

Odnośnik do komentarza
Gość maleńkaolu

Zagubiona, jak wyszedł negatywny to na pewno nie jesteś w ciąży. testy po tygodniu raczej zawsze są wiarygodne:) myślę, że najgorsze masz już za sobą i możesz czekać na okre. ja też wczoraj zrobiłam i też jestem już raczej spokojna:) a co do śluzu, to nie mam pojęcia, czy płodny może coś oznaczać...wydaje mi się , że śluz nie ma dużego znaczenia po escapelle

Odnośnik do komentarza

Moja dziewczyna też brała te tabletkę 72 po "escapelle"
Byliśmy cali roztrzęsieni i wystraszeni gdy gumka pękła,
ponieważ pechowo był to okres w którym powinna zajść w ciąże.
Najgorsze było to że był to piątek wieczór i musielismy czekać aż do poniedziałku by lekarz wydał recetpę. Wzieła ją około 70 godziny od przykrego incydęntu, marne widzieliśmy szanse by się udało
lecz jednak się udało! Tabletka zadziała, nie było żadnych efektów ubocznych. Okres był słaby bo zaledtwie trwał 2-3 dni ale zawsze coś :) Więć się nie bójcie ludzie na zapas, bądzcie zawsze dobrej myśli
a szczęscie napewno dopisze, tabletka działa nawet po 3 dniach od przypuszczalnego zapłodnienia, nie zawsze są
efekty uboczne lecz trzeba mieć na nią jednak recepę od lekarza.
Dobry lekarz wystawi receptę nawet gdy jesteś niepełnoletnia :)!
Życzę wszystkim szczęscia!

Odnośnik do komentarza

Witam,
jaka jest szansa że mogę zajść w ciążę?
1. uprawiałam petting z mężczyzną. Mężczyzna nie doszedł, nie miał wytrysku. Dotykał się za to po penisie a potem wsadzał palce we mnie. Nie było na nich spermy ale ejakulat.
2. Był we mnie 10sekund bo nie pozowliłam mu na dłużej.
3. Miałam dni niepłodne. ( dokładnie 8 dzień po 1 dniu krwawienia), cykl 30 dni.
4. Wzięłam tabletkę escapelle w 68 h. (dodam , że obijałam się od drzwi różnych lekarzy aż 4 razy!)

Proszę o poradę kiedy mogę zrobić test ciążowy? Czy po 2-3 dniach od teoretycznej owulacji?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...