Skocz do zawartości
Forum

Objawy związane ze stosowaniem krążka Nuvaring


Gość elza123

Rekomendowane odpowiedzi

Gość elza123

Witam. Mam pewne dolegliwości od czasu stosowania środka antykoncepcyjnego, jakim jest krążek dopochwowy N***. Stosuję go od jakiś 4 dni, został on założony poprawnie, bez żadnych problemów, po ilu jest on w pełni skuteczny i czy można bezpiecznie współżyć z partnerem, nawet jeśli zostanie we mnie jego nasienie, to czy mogę być spokojna? Pierwszy z objawów, to takie, że okres skrócił się o 1/2 dni, a do tego okres nie wygląda jak przed stosowaniem, jest koloru brunatnego. Drugie to ból piersi, a trzeci z objawów, który mnie najbardziej niepokoi, boli mnie prawy jajnik. Mam nadzieję, że to wszystko to tylko uboczne skutki stosowania krążka dopochwowego. Czekam na odpowiedź, która mam nadzieję, że mnie uspokoi.

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie:)

Pierścień Nuva.... działa już w pierwszym cyklu jego stosowania. Jeżeli został on założony pierwszego dnia cyklu tj. pierwszego dnia krwawienia menstruacyjnego, to jest Pani w tym cyklu w pełni chroniona i nie ma potrzeby dodatkowego rodzaju antykoncepcji.
Działania niepożądane występujące podczas stosowania pierścieni to między innymi: bóle brzucha, nudności, bóle głowy, tkliwość piersi, bolesne miesiączki, zmiany w obfitości krwawienia miesiączkowego.
Pierwsze 3 cykle to pewnego rodzaju adaptacja organizmu, do dodatkowej dawki hormonów w Pani organizmie. Później objawy niepożądane powinny powoli ustąpić. W razie jednak znacznego nasilenia, lub jakichkolwiek wątpliwości powinna Pani skontaktować się z lekarzem ginekologiem.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...