Skocz do zawartości
Forum

Działanie pierścienia Nuvaring


Gość DAMIAN789

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DAMIAN789

Witam. Mojej dziewczynie ginekolog przepisała pierścień Nuvaring. Na ulotce jest napisane że działa od pierwszego dnia lub po 7 (jeśli założy sie między 2 a 5 dniem cyklu). Lecz Pani ginekolog, tak samo jak Pani w aptece kazała odczekać pierwszy miesiąc.... jak jest naprawdę? kiedy można kochać się bez obaw?

Odnośnik do komentarza
Gość Daria to ja

To jest tak, ze jak załozysz 1 dnia okresu czy jak tam jest z pierscieniami to dziala od razu na drugi dzien, jesli w inny dzien, niz ten pierwszy wg ulotki - to po 7 dniach działa. po miesiacu dziala na pewno ale nie ma sensu tyle czekac, 7 dni poczekajcie i mozecie wspolzyc.

Odnośnik do komentarza
Gość damian789

dzięki za odpowiedz:) też mi się tak wydaje że te 7 dni powinno wystarczyć, ale czemu lekarz który ma w tym temacie doświadczenie kazał odczekać ten miesiąc? Może mógł by się wypowiedzieć na ten temat jakiś specjalista...

Odnośnik do komentarza

Witam,

Pierścień wg. zapewnień działa już w pierwszym cyklu, jeżeli został on umieszczony 1 dnia cyklu(tj. pierwszego dnia cyklu menstruacyjnego). Kolejne pierścienie powinny być zakładane w systemie 21+7 tj. zakłada się pierścień na 21 dni, wówczas musi on być cały czas w drogach rodnych kobiety, następnie wyciąga się pierścień na 7 dni na tzw. "krwawienie z odstawienia", po czym znów się zakłada kolejny nowy pierścień. Taki system stosowania tego pierścienia zapewnia przez 28 dni ochronę antykoncepcyjną. Może bez obaw kochać się bez zabezpieczenia.
Jeżeli pierwszy pierścień kobieta założy między 2 a 5 dniem cyklu, wówczas przez kolejne 7-10 dni wymagane jest dodatkowe zabezpieczenie(np. w postaci prezerwatywy). Jeżeli boicie się nic nie zaszkodzi jak w pierwszym miesiącu będziecie się dodatkowo zabezpieczać.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Gość problematyczkaa

witam, otóż wyciągnęłam krążek w tamtym miesiacu o tydzien za szybko, po czym dostałam okres z opóźnieniem około 40h i włozyłam nowy 21 grudnia. Zoreintowałam się kilka dni temu patrząć w kalendarz, ze cos jest nie tak... Byłam zaganiana, masa problemów i wyszło co wyszło...

Teraz pytanie czy ten co mam teraz wyciagnac po 21 dniach ? Czy jest mozliwosc zajscia w ciaze ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...