Skocz do zawartości
Forum

Podejrzenie endometriozy


Gość slonko105

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slonko105

Witam,
mam 26 lat- nie rodziłam, w zeszłym tygodniu lekarz na podstawie badania usg i informacji odemnie uzyskanych stwierdził, iz jest u mnie podejrzenie endometriozy.
Badanie, które pozwoli jednoznacznie określić czy choruję na tę chorobę to Laparoskopia
Bardzo boje się tego zabiegu/operacji
Czy może ktoś w Was polecić mi lekarza z Łodzi, który specjalizuje się w tej chorobie ?
Chce najpierw pójść do osoby, która ma większa wiedzę na temat tej choroby i potwierdzić lub nie,ze endometrioza u mnie występuje.

Z góry dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Co to może być : od 12 roku życie ciągle krwawię z miejsc intymnych, miesiączki do tej pory są bardzo obfite i są skrzepy i bardzo boli. Nawet będąc u ginekologa schodząc z fotela ginek. leci krew, bolą też ciągle jajniki, i podczas miesiączki boli odbyt. Dodam że mam 22 lat i nie rodziłam.

Odnośnik do komentarza

hej cudowna... ja z podobnymi objawami jak ty 10lat walczylam,chodzilam po lekarzach i nic....wiekszosc z nich twierdzila ze ot taka moja kobieca uroda,ze niby nadrzerka ktorej w szpitalu nie widzieli wiec wypalic nie mogli...ze jak urodze dziecko to mi przejdzie itd... o adenomiozie dowiedzialam sie nie dawno od lekarza ktory poinformowal mnie o koniecznosci wyciecia macicy i to w taki sposob mi powiedzial jakby to bylo usuniecie zeba-masakra oczywiscie wiecej do niego poszlam,poszukalam doktora majacego jakakolwiek wiedze na temat tej choroby-potwierdzil diagnoze ale wyslal mnie jeszcze dla pewnosci na laparoskopie po ktorej bedzie na 100%wiadomo co mi tak naprawde dolega i najprawdopodobniej do konca zycia na hormonach bede... sporo czytalam o adeno i o endometriozie to dosc czesta choroba kobiet i niestety niewiem dlaczego lekarzom tak ciezko ja zdiagnozowac...ja mam nadzieje ze w koncu prestane walczyc z bolem i zaczne cieszyc sie wreszcie swoja kobiecoscia tobie radze zglosic sie do dobrego gina i moze podsunac mu endo,niech cie zbada w tym kierunku

Odnośnik do komentarza

Bardzo Ci Violkas dziękuję. A przepraszam że zapytam nieobraź się czy rodziłaś dzieci i jeżeli tak to czy pomogło i jesteś zdrowa. Czy ciąża jestet jedyną formą leczenia endometriozy ? Pytam bo wolałabym nie bo nienawidzę dzieci i niezamierzam być w ciąży.
To Ty też jak ja przyjmujesz hormony czyli pigułki anty ? Czy one Ci pomagają ? Proszę odpisz bo pierwszy raz spotkałam osobę która ma to samo co ja czyli endometriozę. A bałam się że jestem sama. Bardzo chętnie porozmawiałabym z Tobą.

Odnośnik do komentarza
Gość asia Krk

ciaża nie leczy endometriozy, tylko na kilka misięcy "blokuje" ja urodziłam synka i po porodzie cysta znowu urosła i bol wrócił. Miałam już 3 laparotomie i walczyłam 3 lata żeby w ogóle móc zajść w ciążę. teraz jestem na analogach, bo na zwykłych tabletkach hormonalnych cysta rosła.

Odnośnik do komentarza
Gość Barbie27

Witam chciałabym dowiedzieć się czy przyczyną moich bardzo bolesnych, obfitych miesiączek ze skrzepami może być endometrioza? Moja mama podobnie jak ja miała obfite i bolesne miesiączki a nawet kiedyś w młodości operację w związku z torbielą czekoladową, czy także jestem genetycznie tym obciążona? Czy powinnam o tym powiedzieć mojemu lekarzowi przy najbliższej wizycie?

Odnośnik do komentarza

~Barbie27
Witam chciałabym dowiedzieć się czy przyczyną moich bardzo bolesnych, obfitych miesiączek ze skrzepami może być endometrioza? Moja mama podobnie jak ja miała obfite i bolesne miesiączki a nawet kiedyś w młodości operację w związku z torbielą czekoladową, czy także jestem genetycznie tym obciążona? Czy powinnam o tym powiedzieć mojemu lekarzowi przy najbliższej wizycie?

Witam!
Przyczyną opisanych przez Panią objawów teoretycznie jak najbardziej może być endometrioza. Tym bardziej, że w powstawaniu endometriozy mają znaczenie czynniki genetyczne, a córki lub siostry kobiet z endometriozą mają większe prawdopodobieństwo wystąpienia schorzenia. Koniecznie proszę porozmawiać o tym ze swoim ginekologiem podczas najbliższej wizyty.

Odnośnik do komentarza

hej cudowna
nie jestes sama,na ta chorobe jak sie okazuje choruje bardzo wiele kobiet
ja wlasnie jestem 3dni po laparoskopii-4stopien endo od poniedzialku zaczynam terapie visanne ponoc to najlepszy hormonek na endo :) czas pokaze
jesli chodzi o dzieci no coz ja rodzilam 11lat temu a mimo to ta choroba mnie dopadla wiec ciaza tu chyba nie ma wiekszego znaczenia wydaje mi sie nawet ze to wlasnie podczas ciazy sie wszystko u mnie zaczelo bo wtedy po raz pierwszy dostalam boli i tak zostalo do dzis....chodzilam po lekarzach i tylko mnie zbywali,niektorzy z nich tez twierdzili ze jesli urodze kolejne dziecko powinno mi pomoc z tym ze endo powoduje w nas takie zmiany ze bardzo ciezko a czasem i nawet nie mozliwe jest zajscie w ciaze.... pozdrawiam cieplutko - viola

Odnośnik do komentarza
Gość cudowna

Dziękuję Ci Violkas za odpowiedź.
Czyli to bez różnicy czy urodzę czy nie ?
No to teraz pada pytanie : czym leczyć endometriozę ? Czy istnieje jakaś idealna skuteczna metoda ?

A co się stanie jeżeli nigdy nie urodzę ? Dodam że ja nie chcę dzieci.
A czy stosunek płciowy ma przy tej chorobie jakieś znaczenie ? Pytam bo niewspółżyłam i nie zamierzam nigdy współżyć.

Odnośnik do komentarza

endo leczy sie hormonami,ja wlasnie zaczelam terapie visanne mam nadzieje ze pomoze....
a wspolzycie,hmm w moim przypadku wiaze sie z bolem tylko
a co ty tak na ''nie'' nastawiona jestes na wszystko?
a i endometrioza nie jest choroba wyleczalna,hormony zatrzymuja tylko jej rozwuj niestety i zmniejszaja bol....a mialas juz laparoskopie?

Odnośnik do komentarza
Gość Barbie27

Mój wątek z podejrzeniem endometriozy został poruszony już wcześniej. Od kilku dni nie czuję się dobrze,wczoraj bolał mnie brzuch na dole po lewej stronie kłujący tępy ból trwało to pół dnia.Chciałam nawet wziąźć coś przeciwbólowego ale ból ustąpił gdy się położyłam. Wcześniej też mnie pobolewał ale nie tak jak wczoraj. Dziś rano jeszcze troszkę mnie pobolewało. Również w trakcie miesiączki bardzo bolało mnie po lewej stronie na dole brzucha (zauważyłam ,że mam to kłucie od jakichś trzech miesięcy). Martwię się, że może mi się robi jakaś torbiel. Chciałabym się dowiedzieć czy jak się tworzy torbiel to czy są tego typu bóle? Jakie są jej objawy?

Odnośnik do komentarza

witajcie tez mam problem z endo sama juz nie wiem co o tym myslec moj gin stwierdzil to na podstawie wywiadu leczy mnie lekiem provera 10 mg bol podczas miesiaczki jest mniejszy a okres skrocil sie z 6 do 4 dni i sie uregulowal .bylam juz u innego lekarza ktory endo nie potwierdza sama nie wiem co o tym myslec mam dwie rozbierzne diagnozy

Odnośnik do komentarza

Witam, mialam robione usg jamy brzusznej i wyszlo: trzon macicy w tylozgieciu, śladowa ilość wolnego plynu w miednicy mniejszej, endometrium szer. 15mm. Lekarz ogólny powiedzial że z wynikami moczu i usg mam iść do ginekologa. Mam 34 lata i badanie mialam robione okolo tydzień przed miesiączką. Oczywiście umówilam się do ginekologa ale wizytę mam dopiero w czerwcu. Nie wiem czy martwić się tym wynikiem czy spokojnie mogę czekać do czerwca na wizytę.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Nikusia166

Witam, miałam badanie USG jamy brzucha. Na badaniu jest napisane : "zwraca uwagę duża macica z dużym endometrium w poprzecznym ułożeniu głowicy rozdzielającym się - macica z przegrodą? Endometrium w podłużnym ułożeniu głowicy o wymiarach 3.38x1,60cm." Nie wiem czemu mam powiększoną macie i endometrium duże, choć nigdy nie współżyłam. Podczas badania miałam miesiączkę.
W czasie miesiączki mam bardzo silne bóle, biegunkę i ból przy wypróżnianiu. Miesiączki mam obfite oraz mam krwawienia między miesiączką oraz upławy.
Czy jest możliwe, że mam endometriozę?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...