Skocz do zawartości
Forum

Przewlekły katar


szopka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ciotkadobrarada

To może ale nie musi byc katar alergiczny. Najlepiej udaj sie do lekarza, ewentualnie alergologa. Jeśli chodzi o krople do nosa to pamiętaj, że większość można stosować nie dłużej jak 2-3 dni bo mogą wysuszyć i podrażnić śluzówkę nosa a to tylko pogorszy sytuację. To, że do tej pory nie miałaś zadnych reakcji alergiczny wcale nie wyklucza mozliwości alergi. Czasem człowiek moze dostać uczulenia na pomidory mimo iż jadł je przez całe zycie i nic mu nie było.

Odnośnik do komentarza

Powinnaś zwrócić uwagę na to jak ten katar wygląda. Jeśli jest wodnisty i przejrzysty to najprawdopodobniej reakcja alergiczna. Teraz pełno rzeczy pyli także powinnaś się temu bliżej przyjrzeć i najprawdopodobniej potrzebujesz jakichś specyfików by złagodzić objawy

Odnośnik do komentarza
Gość ciotkadobrarada

Katar alergiczny najczęściej objawia się wodnistą wydzieliną z przewodów nosowych której bardzo często towarzyszą objawy: kichanie oraz swędzenie w nosie. Bardzo często dołączają się do tego zmiany widoczne na spojówkach powiek w postaci zaczerwienienia, czasem obrzęku, łzawienia. Niekiedy występuje ból głowy, rzadziej towarzyszy duszność oraz wysypka skórna.

Odnośnik do komentarza

wiesz co, mój brat też ma taki problem, chodził do lekarza i było mu powiedziano że to katar alergiczny, który był spowodowany od uzależnienia kroplami do nosa. on każde przeziębienie nie mógł przeżyć bez kropel i nawet kiedy nie chorował to korzystał się z tych kropel. tak że radzę tobie skonsultować się z lekarzem i ustalić przyczynę tego kataru

Odnośnik do komentarza
Gość Janeczka1

Wcale nie trzeba iść do lekarza, jest wiele kropli które można kupić bez recepty a działają na alergię bez zarzutu, np. mojej siostrze doradzono Euphorbium S i jest bardzo zadowolona bo alergia jest o wiele mniej męcząca, a do tego nie ma problemów z receptą.

Odnośnik do komentarza

Katar alergiczny potrafi być strasznym utrapieniem, niestety też miałem okazje odczuć jego dolegliwości, także doradzono mi Euphorbium S, jednakowoż nie byłem pewien co do leku, więc przeszukiwałem sieć w poszukiwaniu artykułów i znalazłem przyzwoicie opisany na stronie: http://forum.abczdrowie.pl/forum-zdrowie/299420,przewlekly-katar

I szczerze mówiąc nie żałuje, pomogło :)

Odnośnik do komentarza

Na katar zawsze są dobre inhalacje :) Ostatnio modne stały się też areozole do nosa. Jednakże nie mówię tu o Otrivinach i temu podobnych, tylko o prawdziwych homeopatycznych lekach. One nawilżają, skracają czas trwania kataru i ułatwiają oddychanie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...