Skocz do zawartości
Forum

Wstyd przed korzystaniem z toalety w miejscach publicznych


Gość z_kamienia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość z_kamienia

Witam
mam 26 lat jestem kobietą. Mam ogromny problem który utrudnia mi codziennie funkcjonowanie. Mam ogromną blokade przed korzystaniem z toalety w miejscu publicznym. Nie chodzi o to, że się boję zarazków czy coś - nie. Po prostu się wstydzę. Nie wiem czego. Może jakichś odgłosów? Wstydze się że ktoś po mnie wejdzie i sobie coś pomyśli. Potrafię np. 4-5 godzin trzymac siusiu bo nie pójdę jak jestem u kogoś. Czasem az mnie dół brzucha boli ale po prostu nie umiem. Zdarząło się, że wybiegałam np z pubu do domu bo wiedziałam, ze musze dotrzec do domu zeby skorzystac z toalety. To bardzo trudne dla mnie nie wiem jak sobie z tym poradzic ten problem trwa juz ze 2 lata. Mam chlopaka boje sie ze jak zamieszkamy razem to bede chodziła do WC tylko gdy go w domu nie bedzie...

Odnośnik do komentarza

Ja jak dopiero zaczełam sie potykac ze swoim mezczyzna to tez sie wstydzilam przy nim pojsc do ubikacji, zawsze wymyslalam jakies powody ze musze pojsc rece umyc itd. :) ale teraz sie przyzwyczailismy sie do siebie juz jjestesmy malzenstwem i w ogole sie nie wstydze swojego meza. :) ale mysle ze ty troche z tym przesadzasz, przeciez wszyscy to robia, to jest tak samo normalna sprawa jak i na przyklad to ze chc nam sie pic albo jesc albo spac :)

Odnośnik do komentarza

odgłosy są normalną fizjologiczną rzeczą, tak samo jak zapach. Przeciez każdy wie jak to pachnie.. bynajmniej nie fiołkami. To jest norma,. Jeśli chodzi o zapachy to zazwyczaj w toalecie stoją odświeżacze do powietrza, zawsze możesz prysnąć aby zamaskować zapach. Co do odgłosów to plusk wody zniwelujesz jak najpierw wrzucisz listek papieru toaletowego:) Taki mały trik:)

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Tak jak napisały Przedmówczynie - korzystanie z toalety jest naturalną i fizjologiczną czynnością organizmu, więc obiektywnie rzecz ujmując nie ma się czego wstydzić, ani czego obawiać.
Postaraj się powoli łamać Twój wstyd i lęk. Zastanów się w jakich okolicznościach najmniej wstydzisz się korzystać z toalety (w jakim miejscu, czy będąc w otoczeniu znajomych czy nieznajomych ludzi itp.) - i zacznij pokonywać swój strach właśnie od tej sytuacji. Gdy już się z tym oswoisz, wybierz sytuację, która wywołuje większy strach. I tak, aż do skutku.
Jeśli mimo wszystko Twój wstyd nie minie, warto skonsultować się z psychologiem, gdyż może to być jedna z form fobii społecznej.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość PorannaRosa

wiesz też się dziwnie czuje jak jetem u kogoś i muszę skorzystać z tolaety.... wręcz staram isaę tego unikać ale czasem mus to mus i nic nie poradzisz. Każdy z nas musi chodzić do wc i jest to normalne, pomysl sobie że inni też wydają odgłosy, też po nich może śmierdzieć... to normalne.

Odnośnik do komentarza

Owszem, ta czynność bywa krępująca. Najbardziej lubię, komfortowo, robić kupę u siebie w domu, u cioci czy u dobrego kumpla. Kilka razy zachciało mi się w szkole. A w pracy załatwiałem się już tak często, że "kupka" to już dla mnie normalna sprawa. Nie czuję z tego powodu wstydu, bo dziewczyny też to robią.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...