Skocz do zawartości
Forum

Tabletki hormonalne a grzybice


Gość kkkaaakkka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kkkaaakkka

Witam, od kilku lat biorę tabletki hormonalne, bo mam ponoć zespół policystycznych jajników, miałam 2 razy duże torbiele, zaburzenia miesiączkowania, ostry trądzik, itd hormony działają, ale bardzo często mam grzybice pochwy, aktualnie znowu biorę antybiotyki, od dawna piję co dzień jogurt naturalny lub kefir,staram się zdrowo odżywiać. Co może być powodem? lekarz mówi że hormony, ale powiedział, że trzeba zrobić cytologię, bo coś może być nie tak, że lepiej sprawdzić.
Rano idę na badania hormonów, mimo że tabletek nie biorę dopiero kilka dni, a ponoć trzeba odczekać, ale lekarz kazał mi zrobić te badania. Zastanawiam się nad zmianą lekarza, ale pierw porobię te badania. Przez hormony przytyłam ok 4 kg, mam też nadciśnienie, na które się leczę. Czy ten zespół kiedyś się cofnie, czy to jest na całe życie??

Odnośnik do komentarza

mysle ze grzybica moze byc od tabletek hormonalnych bo one zmieniaja flore bakteryjna w pochwie i jest latwo o infekcje. bierz ochronnie lacibios femina albo globulki dopochwowe ktore normuja flore w pochwie, zapytasz w aptece to je dostaniesz. A co do zespolu policystycznych jajnikow - lekarz bedzie Cie prowadzil to dokladnie powie co i jak bo bez badan nic nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Gość kkkaaakkka

Wszystkie hormony oki, oprócz prolaktyny wynosi ona 30, 550 ng/ml.
Jakiś czas temu troszkę pogorszył mi się wzrok, i od około 2 miesięcy noszę okulary, przytyłam 4 kg (jak nie więcej), mimo, że jem normalnie, do tego mam bóle głowy takie napadowe, mam rzadkie włosy, dużo mi ich wypada. Myślałam, że głowa boli mnie od ciśnienia, i mam takie pytanie, czy mogę podejrzewać gruczolaka?
No i problemy z miesiączkowaniem były i to wielkie, ale tabletki anty pomogły i był też trądzik.
Czy rtg głowy coś wykaże, żebym była spokojniejsza???
Nie wiem czy to może mieć coś wspólnego, ale boli mnie też prawa ręka, czasem puchnie, drętwieje, jest słaba, miałam już na nią kilka badań, lekarz podejrzewał zapalenie ścięgna, ale leki nie pomogły i teraz czekam na rezonans ręki, żeby wykluczyć uszkodzenia i zmiany guzowate- tak powiedział lekarz.

Odnośnik do komentarza
Gość kkkaaakkka

A jakie miałaś ob???
Ja też wiele rzeczy łapię :P
a chciałabym coś wiedzieć na temat tej prolaktyny, przeczytałam, że gł powodem jest podwyższenia jest gruczolak, i dlatego się pytam... oczywiście są też inne powody.

Odnośnik do komentarza

Objawy grzybicy to świąd i pieczenie, nie do wytrzymania wręcz.
Inne zarazy: całoroczny katar, kaszel, zapalenie pęcherza, przydatek nerek i stawów :P taki mały spis. Teraz jak mnie łapie przeziębienie to najpierw bolą mnie stawy potem pęcherz a na końcu wychodzi kaszel i silniejszy katar.
Ale jeżeli Tobie wykazało, że coś z tym akurat hormonem masz nie tak to szukaj dalej pod tym kątem:)

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza
Gość kkkaaakkka

hehe źle się wyraziłam, a jakie miałaś OB.? Objawy grzybicy są dobrze mi znane, bo miałam kilka razy, Katar mam od dawna, miałam iść na odczulanie, ale... bo to przez alergię, często też miałam coś z językiem, typu pleśniawki i grzybice.
A z tym hormonem z rana polecę w poniedziałek...bo troszkę się martwię, to najważniejszy hormon kobiecy ponoć, który odp za ciąże, ale już dawno lekarz mi mówił że mam PCO.

Odnośnik do komentarza
Gość ogorkowa

zarowno przy tabletkach hormonalnych, jak i przy antybiotykach wystepuje zwiekszone ryzyko grzybicy pochwy, dlatego wazne jest zeby brac cos oslonowego, ja zawsze kupuje sobie lactovaginal, bo wystarczy brac go7dni zeby doprowadzic flore bakteryjna do pozadku:) nie jest najtanszy ale jest naprawde skuteczny

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie,

Zdania ekspertów na temat: wpływu tabletek antykoncepcyjnych, na częstość występowania infekcji dróg rodnych, są podzielone.
W jednym z badań przeprowadzonym na 330 kobietach, autorzy twierdzą, iż grupa kobiet przyjmująca tabletkę regularnie tabletkę antykoncepcyjną, była w 34%, mniej narażona na infekcję bakteryjną, niż kobiety, które nie brały tabletek. Uważam, że grupa jest jednak za mała aby dojść do jakiś sensownych wniosków. Dopiero badania, ściśle kontrolowane przeprowadzone na 1000 pacjentek, jest w stanie dać bardziej szczegółowe wnioski.
Wiadomo jednak, że infekcja pochwy, jest najczęściej związana z zaburzeniem równowagi flory bakteryjnej, na którą wpływ na pewno mają hormony. Często do jej powstania przyczynia się wcześniejsza antybiotykoterapia. Infekcje takie lubią nawracać. Jedne z badań pokazał, że aż 15-30% kobiet, miało problemy z infekcją dróg rodnych, w ciągu trzech miesięcy od zakończenia antybiotykoterapii.
Zespół Policystycznych jajników, jest zaburzeniem endokrynnym, które raczej się już nie cofnie, ponieważ nie ma leczenia przyczynowego. Stosowane leczenie, farmakologiczne, czy chirurgiczne, jest leczeniem objawowym.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Ja na Twoim miejscu zbadałabym jeszcze tarczyce (TSH). Tarczyca może powodowac rozregulowanie miesiączki, złą kodycje skóry, wahania nastoju (drażliwość) - wszystko co wiąże sie z hormonami. Bóle głowy tez moga byc pochodna chorób tarczycy chociaz nie koniecznie. Może masz po prostu migrene.
Co do infekcji intymnych to zgadzam sie z opinia eksperta :) rozhwiana mikroflora powoduje namnazanie sie złych bakterii (tzw patogennych) i infekcja gotowa. Probiotyki wspomagaja utrzymanie własciwego poziomu flory. Ja stosuje lactovaginal,bo w moim przypadku sprawdził sie najlepiej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...