Skocz do zawartości
Forum

Żele i kremy antycellulitowe


Gość kwiattt

Rekomendowane odpowiedzi

~jasiula
~Darma
A słyszałyście o kosmetykach z wyciągiem z czepoty puszystej? Pomaga w pobudzeniu mikrokrążenia i wtedy grudki są mniej widoczne

Sporo czytam o kosmetykach i ich składzie, ale przyznam że nie słyszałam o tym składniku. Do jakich kosmetyków jest używany?

Czepota puszysta (vilcacora, koci pazur) to tropikalne pnącze, z którego pozyskuje się wyciąg bogaty w alkaloidy. Jest on wykorzystywany nie tylko w kosmetykach, ale również w suplementach diety. Więcej na ten temat możecie poczytać tutaj http://portal.abczdrowie.pl/jakie-wlasciowsci-ma-koci-pazur.

P.s Koci pazur można znaleźć w kosmetykach ujędrniających oraz antycellulitowych ;-)

Odnośnik do komentarza

Nie ma takiego specyfiku, który zniszczy cellulit, wszystkie kremy i żele tylko napinają komórki skóry i przez to tworzą złudzenie pozbycia się celulitu.
Zeby wygrać z naszym kobiecym wrogiem jest tylko jeden sposób - kasa w łapę i seria zabiegów w dobrym gabinecie kosmetycznym.

Odnośnik do komentarza

~Limcia
Nie ma takiego specyfiku, który zniszczy cellulit, wszystkie kremy i żele tylko napinają komórki skóry i przez to tworzą złudzenie pozbycia się celulitu.
Zeby wygrać z naszym kobiecym wrogiem jest tylko jeden sposób - kasa w łapę i seria zabiegów w dobrym gabinecie kosmetycznym.

Rzeczywiście kosmetyki nie redukują cellulitu, a jedynie poprawiają napięcie i nawilżenie skóry. Zredukować cellulit można jedynie za pomocą odpowiedniej diety i regularnych ćwiczeń fizycznych. Zabiegi kosmetyczne działają wspomagająco ;-) i też są wskazane.

Odnośnik do komentarza

ostatnio moje kochanie mi kupiło kremik na cellulit bo przytyło mi się odkąd z nim mieszkam i to sporo przez 4 lata tyle nie przytyłam jak w prawie rok. i oczywiście do niego też należało wmasowywanie tego kremy :P polecam każdej pani prosić o pomoc swojego partnera :) po stosowani tego kremu co każdą noc przez 2 tygodnie powiem wam że skóra myła gładsza była jakaś zmiana nawet mój facet to zauważył ale i też pojawiły się rozstępy :/ no a już mam więc więcej mi nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Gość tereferekuku

Zgadzam się z tym, że samo smarowanie niewiele da, ale jako dodatek to już efekty są świetne ;) Najlepiej działać z zewnątrz i od środka, u mnie sprawdził się zestaw serum antycellulitowe perfecta + detocell slim effect :) Wiadomo, że na efekty trochę trzeba poczekać, ale warto ;)

Odnośnik do komentarza

~tereferekuku
Zgadzam się z tym, że samo smarowanie niewiele da, ale jako dodatek to już efekty są świetne ;) Najlepiej działać z zewnątrz i od środka, u mnie sprawdził się zestaw serum antycellulitowe perfecta + detocell slim effect :) Wiadomo, że na efekty trochę trzeba poczekać, ale warto ;)

Pamiętajcie o tym, że wszelkiego rodzaju suplementy diety oraz kosmetyki to idealna metoda wspomagania walki z cellulitem - pod warunkiem, że przestrzegamy odpowiedniej diety i jesteśmy aktywni fizycznie ;-)

Odnośnik do komentarza

~AszkaB
Dziękuję za odpowiedź,
Napisała Pani, że ciężko znaleźć kosmetyk z tym składnikiem, ale nie wyklucza tego, więc może warto poszukać, bo nie lubię zbyt ostrych potraw ;)

Pieprz cayenne znajdzie Pani w balsamach do ciała marki Murad. Co więcej, zawierają one również składnik o którym wspomniano wcześniej, tj. czepotę puszystą, która dodatkowo redukuje rozstępy, a także zmniejsza ryzyko ich powstawania ;-)

Odnośnik do komentarza

Jedyny skuteczny kosmetyk to w moim przypadku 14 dniowa kuracja antycellulitowa Dermiki, po której mój cellulit jest zdecydowanie mniejszy:) Inne kosmetyki , które miały być jego pogromcą, tylko nawilżały i ewentualnie trochę ujędrniały, a mój cellulit miał się świetnie , a ta kuracja go ZMNIEJSZYŁA :) :)

Odnośnik do komentarza
Gość osmiornica

U mnie świetnie się sprawdza peeling i balsam (koncentrat) z yoskine body, do tanich może nie należą, ale też nie są szczególnie drogie. Ważne, że skuteczne ;) Do tego też jakiś czas temu zmieniłam dietę, nie odchudzam się, dieta po prostu zdrowsza, no i więcej ruchu, do lata mam zamiar mieć skórę gładką jak pupcia niemowlaka ;)

Odnośnik do komentarza
Gość grażka0202

Ja jestem tak zdesperowana, że już nawet poszłam na konsultację do Elite. Wybrałam terapię laserem body mix. Za niedługo pierwszy zabieg, boję się trochę, ale co zrobić. Cellulit mam taki, że przez spodnie nawet widać.

Odnośnik do komentarza

~Maxi29
a czy domowe masaże gumową bańką chińską będą redukować cellulit? jakoś nie mam przekonania do balsamów :/

Oczywiście, że tak… w trakcie masażu przy użyciu bańki chińskiej dochodzi do rozbijania tkanki tłuszczowej, a to z kolei sprzyja redukcji cellulitu. Ponadto zabieg ten prowadzi do przekrwienia tkanek i usprawnienia procesu likwidacji toksyn z organizmu. Regularne wykonywanie masażu przy użyciu bańki może znacząco uelastycznić skórę.

Odnośnik do komentarza

Bańkę przykłada się na skórę po uprzednim „wyciśnięciu" z niej powietrza. Dzięki temu masowana tkanka ulega zassaniu do wnętrza bańki. Przesuwając bańkę po ciele masujemy tkanki, a towarzyszące temu oddziaływanie próżni powoduje zwiększenie ukrwienia masowanej okolicy – i to właśnie niesie za sobą korzyści, takie jak uelastycznienie skóry i redukcja cellulitu.

Odnośnik do komentarza

Dobrze jest znaleźc sobie złoty środek - jeśli ktoś czuje, że się zmusza do ćwiczeń, czy do diety to już może sobie darować na starcie. Nie można zmuszać się całe życie do czegoś, ciało jest jak guma, a nie jak kamień - nie da się go wyrzeźbić raz na zawsze. Jedynym kluczem jest znalezienie formy aktywności, która będzie cieszyć i której nie będziemy mogli się doczekać każdego dnia. To samo z dietą, bez sensu jest wykluczać 90% tego co jemy, albo poddawać się głodówkom. Musi być zachowana równowaga pomiędzy smakiem, a bilansem kalorycznym i tyle wystarczy do szczęścia.

Z kremów polecam Sinial, kosmetyk specjalistyczny i do zamówienia przez internet tylko, ale u mnie przyniósł świetne rezultaty!

https://www.miastokobiet.pl/krem-na-cellulit-sinial-skuteczne-wsparcie-w-walce-z-pomaranczowa-skorka/

Odnośnik do komentarza

Póki nie otworzą mojej ulubionej siłowni z rollmasażem -rolletic , to wspomagam się bańką chińską . Wszelkie masaże wymagają dużej regularności ale przynoszą rezultat  do tego trzeba pić pić i pić  wode oczywiście a efekt powinien przyjść po ok 2 tygodniaach . Nie zapomnij też o treningach najlepiej siłowych one cudownie rzeźbią sylwetke . Daj sobie czasu ,wytrwaj w regularności a efekt przyjdzie ?

Daje namiar na dobry artykuł: https://selectbeauty.pl/blog/zawartosc-tkanki-tluszczowej-jak-ja-mierzyc-i-jakie-sa-jej-normy/ Na stronie jest opisane, w jaki sposób mierzyć tkankę tłuszczowa w organizmie. Oraz na temat jej norm. Poczytaj sobie. 

Odnośnik do komentarza

Wszystkie ćwiczenia na nogi powinny przynieść efekty,nie pojawią się one po 2-3 tygodniach.Ale...regularne ich wykonywanie będzie widoczne. Na mnie podziałały ćwiczenia Ewy Chodakowskiej,rewelacyjne zestawy,no i oczywiście racjonalne żywienie. Mnie to pomogło.

A jeśli chodzi o kosmetyki to różnie bywa, niektóre są skuteczne, niektóre mniej. U mnie dobre rezultaty byly widoczne po tym serum https://onshea.pl/

Oczywiscie również po jakimś czasie kuracji,.... Nie od razu ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...