Skocz do zawartości
Forum

Ilość plemników a zapłodnienie


Gość zainteresowanaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zainteresowanaaaa

Witam,
mam pytanie o ryzyko zajścia w ciążę. 9 dnia cyklu współżyłam, stosunek przerywany (ale 30-40 min wcześniej również, tyle że partner nie oddał moczu) więc zakładam ze jakaś ilość plemników pozostała te 40 min w cewce. Dnia 14 nastąpił skok temp - więc wystąpiła owulacja, bo wysoka temp utrzymuje się już od tamtego czasu (teraz mam 19 dzień cyklu). Dodatkowo 11,12 dnia cyklu występowały u mnie duże upławy śluzu - żółtawo- ciągnącego ( mam nadżerkę - stąd żółtawy "wrogi śluz") . a dnia 14 wystąpił śluz biały z domieszką krwi (owulacja).,
I mam pytanie, czy taka mała ilość plemników pochodządza z poprzedniego stosunku... byłaby zdolna dotrzeć do jajowodu przez wszystkie przeszkody (dodatkowo zapewne lekki stan zapalny nadżerki (dużo fagocytujących leukocytów), i wrogi śluz spowodowany jej obecnością) i duże wydzielanie śluzu z dnia 11 i 12 mogłoby wypłukać plemniki dodatkowo... i czy przeżyłyby 5 dni... i po takim czasie jeszcze miałaby dość siły aby zapłodnić kom. jajową.. ( zastanawiam się nad tym , ponieważ teoretycznie jak mężczyzna ma w 1ml3 mniej niż 20 mln plemników uważa się że jest bezpłodny...) plemniki spełniają określoną funkcję...niektóre stawiają opór czopowi śluzu w szyjce żeby przepuścić kolejne itd itp...dlatego zastanawia mnie jakie jest ryzyko gdy plemników jest mało - nie tyle co w całkowitym wytrysku. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...