Skocz do zawartości
Forum

Sen w dzień i lęki


Gość Szkicowana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Szkicowana

Witam,
nie wiem skąd uzyskać odpowiedź na moje pytanie, więc zajrzałam tutaj na forum.
Odkąd pamiętam - nie umiem, boję się spać/zrobić sobie drzemkę w ciągu dnia. Jak się wybudzam z takiego snu od razu wpadam w panikę i odczuwam tak silny lęk, że albo muszę wyjść szybko z domu na ulicę (gdzie są ludzie) albo jak ktoś jest w domu płaczę. Dochodzę do siebie potem przez parę godzin. Nie umiem opisać tego co czuję do końca - samotność, uczucie że coś mnie omija, opuszcza. Jest to trochę uciążliwe, ponieważ mimo dużego zmęczenia unikam spania w dzień. Dodam, że objawy ustąpiły na czas jak byłam w kilkuletnim związku. Teraz po rozstaniu znów się nasiliło.
Skąd mogą się brać tego typu lęki i jak im przeciwdziałać?
Dziękuję bardzo za ewentualne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Możliwe, że te lęki to objaw nerwicy lękowej i w takiej sytuacji dobrze by było skonsultować się z psychologiem. Jeśli lęki się nasilają i nie możesz nad nimi panować, możliwe, że potrzebna będzie psychoterapia a nawet leczenie farmakologiczne. Nerwica może się objawiać kołatanie serca, lękami, uczuciem niepokoju, strachem tak naprawde bez powodu. Możliwe, że coś się wydarzyło i nasiliło te objawy. Napisałeś, że ustąpiły gdy byłeś w kilkuletnim związku - czułeś się wówczas spokojnie przy partnerce, byłeś wyciszony dlatego tych objawów nie było. Teraz jeśli jesteś sam, mogły się nasilić, tak bywa. Zastanów się co Cię niepokoi czy jakieś wydarzenie z przeszłości chodzi Ci po głowie, np. o czymś myślisz, cos przeżywasz, masz jakieś uczucia z pewnym wydarzeniem czy może stresujesz sie na mysl o przyszlosci, ze np. obawiasz sie czegos, samotnosci problemow itp. Jak znajdziesz potencjalna przyczyne latwiej bedzie Ci wypracowac metody jak sobie radzic z niepokojem z tym zwiazanym.

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...