Skocz do zawartości
Forum

Ataki gorąca całego ciała bez potu i uczucie parzenie jak w pokrzywach


Gość Peter33

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Peter33

Witam wszystkich,

od około dwóch lat występuje problem, który początkowo miał miejsce rzadko i przy bardzo dużym wysiłku fizycznym, zbyt szybkim wypiciu ciepłego napoju, zjedzeniu gorącej zupy – ogólnie nagłego podniesienia temperatury ciała i objawiało się to nieprzyjemnym swędzeniem ciała i powiedzmy średnim dyskomfortem bez żadnych widocznych zmian skórnych.

Natomiast obecnie, będąc świadomy tego zjawiska, staram się je kontrolować i nie dopuszczać do przegrzania, jednak gdy to się nie uda, a więc w momencie wysiłku fizycznego czy mocnego słońca na dworze, wejściu do ciepłego pomieszczenia, samochodu lub zdenerwowania itp. występują wręcz ataki gorąca całego ciała (za wyjątkiem głowy) są bardzo intensywne: skora nie tylko szczypie i piecze ale wręcz parzy jakbym był siłą zanurzony we wrzątku lub pokrzywach, do tego występuje jakby mrowienie, uczucie przejścia prądu - drętwienia, a skora staje się przy tym napięta, widać tez na skórze drobne zaczerwienienia. Wówczas koniecznie muszę się schłodzić, wejść do chłodnego pomieszczenia i na szczęście szybko mi przechodzi i po około 5-10 minutach czuje się już lepiej, a zaczerwienia na skórze znikają praktycznie od razu, Co ciekawe; oprócz pach, moja skora na całym ciele od dłuższego czasu ZUPELNIE się nie poci. Podczas tych ataków gorąca towarzyszy temu straszna pobudliwość nerwowość, wręcz osłabienie organizmu i rozdrażnienie...

Ogólnie odnoszę wrażenie jakby organizm nie radził sobie z wysokimi temperaturami - wówczas zamiast się chłodzić poprzez np. pocenie jest jakby uszczelniony i się wewnątrz strasznie nagrzewa magazynując ciepło zamiast go odprowadzać, co daje efekty jakie opisałem. Nigdy z tym nie miałem problemu, pociłem się normalnie, a od wystąpienia tego problemu nic się w mojej diecie i środowisku nie zmieniło szczególnego co mogłoby wywołać te wszystkie nieprzyjemne skutki...

Czy opisane powyżej dokładnie symptomy mogą wskazywać na jakąś konkretną chorobę lub alergię? Dodam, ze jestem 30 letnią osobą od zawsze aktywną fizycznie, jak to się mówi zdrową itd. Byłem u dwóch dermatologów, podstawowe badania krwi typu glukoza, żelazo, tarczyca wyszły dobrze. Jedyna rzecz jaką stwierdzono to przesuszona skora, faktycznie potrafiła się nawet złuszczać. Stosuję wiec od około miesiąca specjalne suplementy diety, unikam alergicznym mydeł, stosuję olejki do kąpieli, nawilżałem tez przez 3 tyg. skórę specjalnymi balsamami i ogólnie po tych ‘zabiegach’ zewnętrzny stan skory bardzo się poprawił, jednak ogólnie cały problem z przegrzaniem i tymi wszystkimi mocnymi atakami gorąca pozostał! Może to była główna przyczyna i jeszcze od wewnątrz jest uszkodzona? Co Państwo radzicie w tej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Gość Peter33

Wlasnie, obserwujac te dolegliwosc sadze, ze moga byc zwiazane z nastepujacymi 4 rzeczami:

- przesuszona skora, taka byla faktycznie w pewnym momencie, szczegolnie po zimie, jednak obecnie juz naprawde wyglada wrecz bardzo dobrze, a mimo to problem glowny pozostal
- kolejna koncepcja to jakies zaburzenie zwiazane z wydzielaniem potu, jego brakiem, ogolnie termoregulacja ciala
- trzecia to byc moze slabe naczynia krwionosne, ich scianki,; cztalem, ze wowczas moga sie wydobywac jakies toksyny i powodowac taka alergie
- i ostatnia czwarta to wllasnie byc moze na tle nerwowym, jakiejs za duzej nadpobudliwosci, gdzie przy niewielkim juz nawet stresie, sutuacji jakiejs nawet stosunko malo emocjonalnej wystepuje nadwrazliwosc, nerwowosc, moze jakies hormony i powododuje to te ataki goraca. Ide wkrotce do poleconego nowego specjalisty, zobaczymy co powie...

Odnośnik do komentarza

Peter na Twoim miejscu zrobilabym szczegółowe badania hormonalne i zastanowila sie nad tlem nerwowym a latwo sie denerwujesz zyjesz w stresie? sprobuj pic melise tak 2 razy dziennie i zobacz czy jest poprawa

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza
Gość konkretnaa

witam mam identyczny problem. w tej chwili leze na alergologii w spzitalu.robia mi wszystkie badania jakie moga. leczyli mnie sterydami. jest poprawa skora mi schodzi itp. wyniki sa okey. a no jeszcze mam stan zapalny chyba po sterydach ,zyl. wiec wezly chlonne mam wywalone. jutro reszta wynikow. zrobili mi wszystko co mozliwe z badan. ogolnie mam naczynkowa skore. wrazliwa. tez duzo cwicze,biegam. jakis czas temu opalilam sie do czerwonosci za mocno biegalam i jeszcze sypali pola chemia w tym czasie. i zaczely mi sie te same problemy co ty masz. nie przechodzilo od ponad 4 miesiecy. az wyladowalam w szpitalu. bede probowac teraz dbac o siebie nie opalac sie nie wystawiac na slonce, dbac o to zeby pic duzo wody nawadniac organizm,postaram sie nei przegrzewac na jakis czas organizmu cwiczyc i zobaczymy czy beda efekty. daj znac czy udalo ci sie cos z tym zrobic. ja bede zdawac relacje ,jesli cos mi sie cofnie.

Odnośnik do komentarza

Byles w przed tymi dolegiwosciami w takich sytuacjach tj np. remont lub prysznic w starych Łazienkach ?! Albo zrób test popros lekarza nawet rodzinnego o gentamicin zakraplaj oko ok 2 tyg jesli bedziesz miec na oczach ciemne ciapki zwłaszcza wieczorem to w nocy kiedy bedzie zgaszone swiatlo spojrz na okno ale powinno byc tez przyciemnione No i jedno oko zamknięte potem to samo z drugim okiem ... Możliwe ze cos zobaczysz...Istnieje możliwość ze masz jakies pasożyty moze to plesn moze roztacze moze inne stworzenie albo mikroorganizm. Prosze sprobowac moze rozjasni sie problem!

Odnośnik do komentarza
Gość czarnulka 23

Witam mam 23 lata widze nie tylko ja jedna borykam sie z tym problemem,jednak moge wam powiedziec co mi stwierdzil lekarz mianowicie nerwice wegetatywna ze wszystkie te reakcje pocenie rak,uczucie goraca,zaczerwienienia tkz pokrzywka to jest na tle nerwowym udaje sie tez na terapie ktora ma zwalczyc te objawy u psychiatry . Zobaczymy czy to aby napewno to co stwierdzili lekarze. U kazdego lekarza jakiego bylam stwierdzal to samo pani kasiu to na tle nerwowym . Wiec wkoncu zapisalam sie na terapie. Jest to uciazliwa doleglosc zjem cos odrazu robie sie czerwona na klatce piersiowej,piersiach rekach oczywiscie cieplego wypije albo wyjde na promienie sloneczne. Do tego mam dosyc silne migreny. Mierze sobie cisnienie rani na czczo i po kolacji wieczorem i mam ksiazkowe wiec zostal tylko psychiatra i ta terapia. To jest terapia nerwic. Robilam baania oczywiscie ekg morfologie badania na thc tarczyce wszystki wporzadku i to pare razy z rzedu. Teraz czekam z niecierpliwoscia co mi przyniesie terapia leczenia nerwic mam nadzieje ze uwolnie sie od tych uciazliwych dolegliwosci tymbarcziej ze idzie lato:-) Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Gość Igor zwany Adamem

Ludzie, ale wy jesteście głupi...

a, raczej posiadacie mało wiedzy...

zero przypraw, kawy, ograniczenie smażonych potraw

na rzecz brązowego ryzu, kaszy jaglanej i warzyw, oraz lekkostrawnych zup

..."Dziękuję za pomoc :)"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...