Skocz do zawartości
Forum

Skracająca się szyjka macicy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój problem polega na tym że dowiedziałam się że w 18 tygodniu ciąży skrócila mi sie długość szyjki macicy. Lekarz kazał leżeć, wypoczywać, w żadnym wypadku nie męczyć sie ani nie schylać. To moja pierwsza ciąża. Następną wizyte mam za tydzień. Boje się o dziecko strasznie i że mogę nie donosić go do końca. Kolejny problem to fakt że w czerwcu mamy zaplanowany ślub z weselem. Będzie to 27 tydzień ciąży. Zastanawiamy się czy to nie zagrozi dziecku? Oczywiście wykluczam jakąkolwiek zabawe, tańce, długie stanie itd. Tylko czy ślub i wesele nie przyczynią się do komplikacji? Dodam że jako panna młoda mam wszystko załatwione a weselem zajmują się od początku moi rodzice, narzeczony i jego rodzice. Ściśle zalecam sie do nakazów lekarza i leże. Praktycznie chodze tyle co do WC czy na chwile na swieże powietrze. Nie pracuje. Szczerze mowiąc jeśli ten dzień miałby zagrozić dziecku to przesuniemy to na inny termin.

Co do długości szyjki jak mogę to jeszcze zahamować? Lekarz twierdzi że zabrania mi brać w czerwcu ślub w moim przypadku a z drugiej strony stwierdził że długość zmniejszyła się niedużo i może isę to zatrzymać ale moze się i pogorszyć.

Odnośnik do komentarza

Witam Cię Serdecznie,

Moim skromnym zdanie powinniście przesunąć datę ślubu po narodzinach dziecka. Ślub to piękne przeżycie duchowe a wesele to wspaniała zabawa. Nie psuj sobie tego dnia. Na pewno nie będziesz wtedy w stanie myśleć o niczym innym tylko o dziecku. Trudno będzie Ci odmawiać wszystkim po kolei, że nie możesz tańczyć itd. Poza tym stres, nieprzespana noc, długie stanie nie będą dla Ciebie korzystne.
Jeszcze skonsultuj to ze swoim lekarzem, ale ja na Twoim miejscu przełożyłbym wszystko. Po narodzinach dziecka już będziesz mogła swobodnie tańczyć, bawić się itd;)

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

witam
Mam pytanie które dotyczy skracającej się szyjki macicy mianowicie w 21/22tyg.ciaży miałam robione usg i długość szyjki macicy wynosiła 36mm,próba kaszlowa wyszła ujemna(jest to moja pierwsza ciąża) po 15stu dniach miałam robione ponownie usg i szyjka macicy wynosiła już 30mm ale lekarz powiedział,że nie mam jeszcze powodów do zmartwień (bedziemy się martwić jak będzie miała poniżej 2 cm)tylko po prostu mam się oszczędzać i nie przepisał żadnych leków.Jak można zatrzymać ten proces by już sie nie skracała?i czy może np.sie cofnąć?Czy oby na pewno nie mam powodów do zmartwień? Proszę o szybką poradę eksperta bo sie bardzo martwię...

Odnośnik do komentarza
Gość Hania 91

Witam! Jestem w 26 tygodniu ciąży. W 22 tyg. Długości szyjki wynosiła 3,4 cm. Na ostatnim badaniu u ginekologa (w 25 tyg.) przez usg dopochwowe lekarz stwierdził, że kanał szyjki jest długości 2,4 cm,kanał zamknięty . Brzuch twardnieje gdy dłużej postoje i czasem czuje klocie w pochwie.lekarz powiedział żebym jak najwięcej leżała, i że mam łykać magnez. Czy ta długość szyjki jest w miarę ok? Czy nie powinnam dostać innych leków? Wystarczy tylko ten magnez i wypoczynek? To moja pierwsza ciąża i strasznie się martwię. Dziękuję z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...