Skocz do zawartości
Forum

Ryzyko ciąży a petting z wytryskiem


Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj uprawiałam petting ze swoim chłopakiem. jesteśmy razem od ponad roku. podczas zbliżenia naszych narządów doszło do wytrysku chwilę później podmyłam się. Nie jestem pewna czy sperma dostała się do pochwy. On także wymył swojego członka. Przed i po wydzielał sie płyn preejakulacyjny w którym wiem że także mogą znajdować sie plemniki, który miał kontakt z moimi wargami sromowymi. dotykał także pochwy jednak za każdym razem wycierał ręce. Jestem nadal dziewicą chociaż wiem że to mnie nie uchroni. Mam nieregularne cykle a stało sie to w 15/16 dniu zazwyczaj móc cykl trwa od 27 do 33 dni. czy istnieje duże prawdopodobieństwo ciąży ? to nasza pierwsza taka nieodpowiedzialna sytuacja dlatego strasznie się stresuje i wiem że w tym przypadku okres może mi sie opóźnić.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Petting w większości przypadków(99,9%) nie prowadzi do ciąży. Mogą natomiast wystąpić pewne okoliczności zwiększające ryzyko zapłodnienia:
1. Gdy dochodzi do wytrysku bezpośrednio na narządy płciowe(największe ryzyko).
2. Nieco mniejsze gdy na palcu wprowadzanym do pochwy znajdzie się nieco spermy. Należy jednak pamiętać, że plemniki są dość wrażliwe na zmianę środowiska i zwykle długo nie przeżywają na dłoniach, więc ryzyko jest praktycznie zerowe.

Z racji tego, że ma Pani nieregularne cykle, trudno mi określić czy miała Pani w tym okresie dni płodne. Określanie dni płodnych to nie wyliczanka matematyczna. Można tego dokonać za pomocą: testów owulacyjnych, oraz codziennej obserwacji swojego ciała(metoda termiczno-objawowa). Dopiero kobieta świadoma, swojego ciała może z dużym prawdopodobieństwem określić dni wystąpienia owulacji a także dni płodne i niepłodne.

W razie opóźniającego się krwawienia menstruacyjnego proszę wykonać test ciążowy. Gdy wyjdzie dodatni proszę zgłosić się do ginekologa.
Oczywiście silny stres i lęki związany z niechcianą ciążą, może opóźnić wystąpienie krwawienia menstruacyjnego.
Proszę następnym razem bardziej uważać.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...