Skocz do zawartości
Forum

Praca na nocnej zmianie a prawdopodobieństwo zajścia w ciążę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Brak snu, lub nieregularny sen, stres, praca fizyczna mogą wpływać na regularność cykli miesiączkowych oraz na owulację. Ile czasu staracie się z mężem o dziecko??
Nie ilość a jakość stosunków ma znaczenie;) Starajcie się szczególnie współżyć w dni najbardziej płodne tj. w okresie okołoowulacyjnym. Do oznaczania momentu owulacji stosuj testy owulacyjne, są one dostępne w każdej aptece, lub/i możesz stosować metody termiczno-objawowe:)
Dobrze jak zrobisz sobie podstawowe badania: morfologię, badanie moczu oraz usg ginekologiczne.
Dopiero po roku starań, przy częstotliwości 3-4 pełnych stosunków tygodniowo, można mówić o niepłodności i należy szukać jej przyczyny.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie,
w odpowiedzi na Pana pytanie, to staramy się z mężem o dzidziusia od 4 m-cy. Z tego co wiemy to jesteśmy zdrowi, choć tak szczegółowych badań nie robiliśmy. Nigdy nie mieliśmy obydwoje poważnych problemów ze zdrowiem. Wszystkie wszelkie wyniki były bardzo dobre.
Obecnie pracujemy w Anglii razem na nocnej zmianie, a praca nie jest jak to się mówi "fizyczna" tylko tyle, że się nachodzimy (jeśli tak to można ująć). Pracujemy w tych godzinach już od ponad roku i szczerze powiem, że przyzwyczailiśmy się do takiego trybu pracy i życia. Ja osobiście bardzo dobrze się czuję, choć wiem, że dla organizmu funkcjonowanie nocą i to tak intesywne, nie jest zbyt dobre.
Mogę jeszcze powiedzieć, żę zaczęłam właśnie brać folik, bo słyszałam, że dobrze jest go przyjmować. Z resztą jak byłam u swojego ginekologa jakiś niecały rok temu to też poradził mi żebym go zaczęłam brać jak podczas starań o dziecko.
Szczerze powiem, iż mam taki problem, że nie zawsze mam regularnie miesiączki, tj. co 28 albo co 26 dni i nie zawsze wiem kiedy mam tak na 100% te dni płodne. Wiem też, że zajść w ciążę nie jest tak łatwo jak się chce ;) To zawsze dzieje się na odwrót.

Z góry dziękuję za porady i odpowiedzi.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...