Skocz do zawartości
Forum

Krwawienie podczas zażywania tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dwa lata temu brałam tabletki anty. Teraz znowu zaczęłam je stosować. Zostało mi do końca opakowania 5 tabletek. czyli, za dwa dni powinnam dostać okres (24tabl+4białe).
Przez całe opakowanie mam lekkie krwawienie, czasami trochę większe.
nigdy tak nie miałam i nie wiem czy to normalne czy powinnam skontaktować się z ginekologiem.

Odnośnik do komentarza

Te tabletki mają trochę mniej hormonów od innych i zwyczajnie mogą byc za słabe dla ciebie i nie trzymać cyklu. Z reguły daje się 3 miesiące na to aż się przywyknie do hormonów. Codzienne plamienia i krwawienia moga być denerwujące więc jak nie chcesz czekać to zgłoś się do ginekologa niech ci zmieni na inne.

Odnośnik do komentarza

Witam Panią,

Tak jak pisała już koleżanka. Przez pierwsze kilka miesięcy stosowania tabletek Yaz mogą wystąpić nieoczekiwane plamienia i krwawienie(tzn. poza okresem stosowania tabletek placebo). Ma Pani dwa wyjścia, albo dać szansę tabletką na uregulowanie okresu, przez kolejne 1-2 cykle i jeżeli plamienia będą się utrzymywały wówczas udać się do ginekologa lub od razu udać się do ginekologa celem zmiany antykoncepcji doustnej(być może stężenia hormonów są za niskie).
Kiedy powinna się Pani udać do ginekologa??:
-gdy takie krwawienie utrzymuje się dłużej niż 3 miesiące.
-gdy krwawienie jest obfite i częste i trwa dłużej niż 7 dni.
Przyczynę takich krwawień trzeba wyjaśnić u ginekologa.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...