Skocz do zawartości
Forum

Stres, samotnoć i złe samopoczucie przy zniechęceniu do życia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialbym tutaj napisac w skrocie jaki mam problem. Dlaczego w skrocie , poniewaz nie chce obarczac kazdego swoim problemem , moze znajdzie sie ktos kto .. wie jak pomoc i sie odezwie. A wiec , mam na imie Lukasz - 20 lat. Mam problem jak kazdy. W wieku 11 lat stracilem ojca i jako dziecko na pewno bardzo to przezylem i boje sie ze wlasnie to wychodzi teraz ze mnie . Nie wiem jak napisac , ale mam bardzo duzy stres , lek - glupie przyklady jak cos sie dzieje , mam podejrzenia ze chodzi o mnie i sie denerwuje , ide do odp. stoje zamurowany i nie potrafie powiedziec ile to 45/90 ! w tym roku matura i probnej matury ustnej nie zaliczylem bo.. czuje w sb jakas blokade , lek... w gardle i klatce dziwne uczucie , nogi chodza i nie wiem co mowic , mowie ... ale nie to co umiem - poprostu sie blokuje niesamowicie. glpie sprawy komus , ale ja sie bardzo o to martwie tak samo - poznam nowa osobe ciezko mi z nia porozmawiac na skype bo sie stresuje ? a chce ! w ogole jest tego ... mam zle samopoczucie , odzywiam sie zdrowo , spie po 6-8 godz a czuje sie zmeczony , zniechecony poprostu do zycia , a chce mi sie zyc ! takie mam nastawienie a w duszy ... smutny , ponury .. jak w deszczowa pogode , bez sil .. ciezko jest mi sie skupic itd . lykam magnez , witaminy i nic , robilem badania krwi etc. i nic nie wykazalo ... nie wiem co robic i narazie szukam pomocy tutaj , w skrocie to wszystko napisalem bo ogolnie tego troche jest. z gory dzieki za pomoc i pozdrawiam.

jeszcze raz dzieki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Stres, który odczuwasz w sytuacjach ekspozycji społecznej (odpowiedź ustna, zawieranie nowych znajomości) może sugerować fobię społeczną. Fobia społeczna to jedno z zaburzeń lękowych, które polega na odczuwaniu obaw przed kontaktami z innymi ludźmi, przed sytuacjami publicznymi. Polega ona na strachu przed skompromitowaniem się, w wyniku tego pojawia się niepokój, drżenie, pocenie się, czerwienienie, przyśpieszone bicie serca, nudności, które jeszcze bardziej potęgują lęk. Taka fobia często związana jest z są z niską samooceną i strachem przed krytyką.
Przede wszystkim powinieneś wypróbować techniki radzenia sobie ze stresem. Często polecaną przeze mnie i skuteczną technika jest technika wizualizacji. Polega ona na tym, że wyobrażasz sobie sytuacje społeczne, które Cię najbardziej stresują i układasz sobie do nich scenariusze. Wyobrażasz sobie, co byś w nich zrobił i co powiedział. Im częściej dokonujesz wizualizacji, tym bardziej oswajasz się z sytuacjami, które wywołują lęk, a tym samym są stresogenne. Możesz także codziennie wykonywać czynność, która wywołuje u Ciebie dyskomfort. Na przykład jeżeli sprawia Ci trudność nawiązanie rozmowy z kimś obcym, postaraj się zaczepić kogoś na ulicy i zapytać na przykład o drogę. Natomiast jeżeli już znajdujesz się w sytuacji stresogennej i wykonaj kilka bardzo głębokich, tak zwanych przeponowych oddechów.
Życzę powodzenia i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...