Skocz do zawartości
Forum

Kompleksy na punkcie swojej wagi u nastolatki


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!
Mam problem ze schudnięciem mam 12 lat,ważę 64 kg,wzrost 160 cm kiedyś byłam chuda a teraz koledzy w klasie śmieją sie ze mnie i nie wiem ja schudnąć a chciałabym chociaż z 20 kg a nie moge nie wiem co mi to przeszkadza w tym proszę o pomoc odpowiedz prosze mi przysłać na pczte *** prosze naprawde mi pomóć

Odnośnik do komentarza

niech sie smieja, taki wiek, ze do smiechu jest kazdemu o wszystko ciekawe czy oni sa tacy szczupli i twarzowi, zeby sie smiac z innych, zwlaszcza ze nie wydaje mi sie ze jestes zbyt gruba. Nie zwracaj na nich uwagi nie mozesz podporzadkowywac swojego zycia i tego jaka jestes i jak wygladasz pod opinie innych. Nie zwracaj na nich uwagi badz soba, nie zmieniaj sie dla kogos zwlaszcza jak ten ktos na to nie zasluzyl, to tylko koledzy w klasie, niedojrzali i takie maja zadanie - dokuczac dziewczynkom

Odnośnik do komentarza

20 kilogramów to stanowczo zbyt duża. W Twoim wieku odchudzanie nie jest wskazane z uwagi na to, że dojrzewasz i Twój organizm potrzebuje ciągłych dostaw substancji budulcowych aby mógł się prawidłowo rozwijać. Jeśli chcesz popracować nad swoją sylwetka to zacznij ćwiczyć. Na początek rób ćwiczenia przez 30 minut dziennie. To nie jest strasznie długi i na pewno znajdziesz na to czas. Po za tym staraj się być jak najbardziej aktywna, jak najwięcej czasu spędzaj na podwórku, ćwicz na wf, możesz zapisać się na jakiś sks, kurs tańca czy pływalnie.
ZX porad żywieniowych polecam Ci zrezygnować albo ograniczyć słodycze, fast foody i wszelkie niezdrowe przekąski na rzecz owoców i warzyw. Unikaj picia kolorowych napoi gazowanych, słodzenia herbaty czy kakao.
Nie popadaj w kompleksy masz dopiero 12 lat i jeszcze dojrzewasz. Twoje ciało cały czas się zmienia, ciągłe rośniesz i zyskujesz bardziej kobiece kształty. Nie martw się, że teraz masz kilka kilo nadwagi, bo za za jakiś czas może nie być po nich śladu.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość bardzoważne

Witam,
mam wielki problem z kompleksami mojej przyjaciółki. Mianowicie chodzi o to, że uważa się za kobietę grubą i za nic w świecie nie da się przekonać, że tak nie jest. Ma na tym punkcie obsesje. Widząc się w lutrze, płacze. Sęk w tym, że jest figura jest jak najbardziej w porządku. Próbowałam już chyba wszystkiego i nie wiem co jeszcze mam zrobić, żeby jej pomóc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...