Skocz do zawartości
Forum

Niska waga u nastolatki przy aktywności fizycznej


Gość da...ia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam 14 lat moja waga to 44kg a wzrost 160. Jestem aktywna fizycznie i trenuję akrobatykę sportową.Jakie jest moje BMI. Mimo ze jestem szczupła to odrazu jak zjem coś nawet małego to czuje źle i grubo. Co powinnam robić ?

Odnośnik do komentarza
Gość Gwieździsta

Z tego co wiem to BMI nie jest wiarygodne odnośnie nastolatków w okresie wzrostu. Jak na swój wzrost to ważysz malutko, nie powinnaś się odchudzać. Ja bym powiedziała że powinnaś ćwiczyć, ale skoro trenujesz akrobatykę to pewnie nie masz grama tk tłuszczowej tylko mięśnie

Odnośnik do komentarza

BMI nie jest wiarygodne w przypadku, sportowców, kobiet w ciąży, nastolatków i dzieci. Tak więc obliczenie Twojego BMI nic Ci nie da. Według siatki centylowej Twoja waga jest zbyt niska. Nie powinnaś się zatem odchudzać, ani tym bardziej mieć wyrzutów sumienia gdy coś zjesz. Jesteś w okresie dojrzewania i Twój organizm potrzebuje ciągłych dostaw surowców budulcowych i energetycznych, aby prawidłowo się rozwijać i mieć energię. Dodatkowo ćwiczysz akrobatyke sportową, więc Twój organizm musi mieć energię i z czego budować mięśnie. W Twoim przypadku najlepszym wyjściem było by się zacząć zdrowo odżywiać, jeść dużo owoców i warzyw, pić dużo wody mineralnej, unikać ŧłustych potraw i jeść dużo ryb

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...