Skocz do zawartości
Forum

Problem z niską samooceną


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam na imię Małgorzata i mam 23 lata.Piszę do Państwa bo mam problem ze swoją niską samooceną która powoli zaczyna mi zatruwać życie i już nie wiem co mam robić.
Mam chłopaka z którym jestem prawie 6 lat i przez moją zazdrość nic nam się nie układa.Jestem za zazdrosna o każdą kobietę która pojawi się w naszym towarzystwie, uważam że są ładniejsze od mnie i nie wiem po co mój chłopak ze mną jest.Cały czas myślę o sobie zle .Robię mu awantury że patrzy na inne kobiety że mu się podobają ,a ja jestem mało atrakcyjna.W pracy każda koleżanka jest w moich myślach ładniejsza i lepsza ode mnie i zawsze myśle że mojemu chłopakowi by się bardziej podobała niż ja. Mój chłopak nadużywa alkoholu , i jak przez jakiś czas nie pije to jak znowu sięgnie po alkohol to twierdzi że to moja wina.a głównie mu chodzi o sex ze mną że kiedyś bardzo często miałam ochotę na kochanie się z nim a teraz nie.Nie potrafię mu wytłumaczyć dlaczego tak to się we mnie zmieniło że nie mam takiej ochoty jak kiedyś mimo że bym chciała go zadowolić.W głowie mam to żę jestem mało atrakcyjna moje ciało jest mało kobiece (mam małe piersi).i zbiegiem czasu coraz bardziej mnie to dołuje.Ciągle myślę o sobie żle.
Jest jakiś lekarz który pomoże mi z moją niską samooceną? Naprawdę jest mi ciężko.
Pozdrawiam Małgosia

Odnośnik do komentarza

Nie masz ochoty na seks, bo jestes niezadowolona z siebie. Masz kompleksy, jesteś bardzo krytyczna wobec siebie, porównujesz się do innych kobiet, dlatego tez nie masz ochoty na seks, bo czujesz sie źle. jesteś dla siebie zbyt surowa i za bardzo się krytykujesz, nie doceniasz siebie. Nie wiem czy lekarz Ci pomoże, ale psycholog myślę, że na pewno mógłby pomóc. Musisz popracowac nad swoimi kompleksami, musisz odbudowac poczucie własnej wartości docenić siebie. twój chlopak wybrał Ciebie. Jesteście ze sobą juz kilka lat on Cię kocha taką jaka jesteś, kocha Cię za wygląd i za osobowość. On nie chce innej nawet jakby była nie wiem jak piekna. on chce Ciebie, dla niego Ty jestes najpiekniejsza i idealna. Musisz to zrozumieć. Dla niego jesteś tą jedyną powtarzaj to sobie.

Zastanów się dlaczego masz kompleksy, czego w sobie nie lubisz? Zapisz się na siłownie albo na jakis fitness, popracuj nad ciałem - to Ci doda 110% pewnosci siebie jak zobaczysz swoje ciało które cwiczy, zmien fryzure, kup nowy ciuch, zrób ładny makijaz, załóż seksowną bielizne. Jak sie taka pokazesz Twojemu facetowi, to zobaczysz że sam widok zwali go z nóg! Moze wtedy zrozumiesz jak bardzo jestes atrakcyjna?? Wprowdz te zmiany na pewno poczujesz sie lepiej.

A jesli to bedzie mało, to pozostaje rozmowa z psychologiem. Mysle ze to opcja ostateczna, bo wierze ze poradzisz sobie sama pracujac nad soba i nad zmieniamiem własnej opinii o sobie, a jesli poczujesz ze potrzebujesz tej rozmowy - zapisz sie. Mysle ze 2-3 spotkania i bedziesz potrafiła inaczej spojrzec na siebie i poczujesz sie lepiej. Pamietaj, ze atrakcyjnosc tkwi w Tobie. jesli Ty czujesz sie piekna i pewna siebie inni tez to zauwazają. Nie bądź zazdrosna o inne dziewczyny bo pewnie nie jedna jest zazdrosna o Ciebie. Tak to sobie tłumacz az w to uwierzysz!!

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

bardzo jestes krytyczna wobec siebie mysle ze sie nie doceniasz. zmien troche wyglad kup cos nowego zrob sobie kilka fajnych zdjec i spojrza na siebie obiektywnie jakbys sie nie znala zobaczysz ze naprawde jestes fajna osoba. zastanow sie czego w sobie nie lubisz jesli np brzucha - rob pompki jesli np nie lubisz swojego wygladu zmien styl zmien makijaz itp. zmien siebie wtedy na swiezo na siebie spojrzysz

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Żeby podnieść poczucie własnej wartości należy popracować nad jego trzema elementami, a mianowicie: samooceną, samoakceptacją i zachowaniami w stosunku do samej siebie. Stosunkowo najłatwiej zmienić samoocenę, gdyż jest to komponent poznawczy. Jednym z ćwiczeń na podniesienie samooceny jest lista wszystkich cech (zarówno osobowości jak i wyglądu), które w sobie cenisz i lubisz. Taką kartkę przyczepiasz w widocznym miejscu i często na nią spoglądasz. Drugi komponent samoakceptacja - postaraj się akceptować siebie bezwarunkowo, pomimo ewentualnych wad i niedociągnięć. Co do zachowań wobec siebie - traktuj swoją osobę jak najlepszą przyjaciółkę, jak najukochańszą osobę na świecie. Więcej wskazówek dotyczących poprawy poczucia własnej wartości znajdziesz pod linkiem: Jak podnieść poczucie własnej wartości?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...