Skocz do zawartości
Forum

Zsunięcie się prezerwatywy pod koniec stosunku a ciąża


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj kochałam się z moim chłopakiem podczas stosunku a raczej końcowi, zsunęła mu się prezerwatywa czy występuje możliwość abym zaszła w ciąże ? Mam obawy i nie wiem czy udać się do ginekologa. Słyszałam o tabletkach które bierze się kilka godzin po stosunku, jednak są one tylko na receptę. Co mam zrobić?

Ania.

Odnośnik do komentarza

to zalezy jakie mialas dni jak nie plodne to moze nie dojdzie do zaplodnienia ale jak plodne to jest ryzyko ze Twoj partner mogl miec preejakulat a do tego dni plodne, wiec prawdopodobienstwo jest, wówczas w takiej sytuacji jesli chcesz, mozesz zazyc tabletke do 72 godzin PO. Idz do ogolnego po taka recepte powiedz ze nie ma terminow u ginekologa a tu chodzi o czas, o godziny.

Odnośnik do komentarza

Witam Aniu,

Wszystko zależy od tego w jakiej fazie cyklu jesteś, czy prezerwatywa wraz z nasieniem całkiem zsunęła się do pochwy, i wylała się część wytrysku do pochwy, czy po prostu lekko się obsunęła.
Jeżeli nasienie dostało się do pochwy i masz dni płodne to owszem istnieje nawet bardzo duże ryzyko zajścia w ciąże.
Trochę za mało danych żebym mógł Ci coś więcej poradzić.
Tabletki o których mówisz należy zażyć do 72 h od stosunku-z każdą godziną ich skuteczność maleje. Nie są to witaminy-mogą bardzo zaburzyć Twoje cykle.
Przejdźcie na inną metodę antykoncepcji- np. na tabletki lub krążki antykoncepcyjne.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Witam. Moja dziewczyna po wizycie u ginekologa w kwietniu zaczęła brać tabletki duphaston (miała bardzo nieregularne miesiączki - czasem nawet co dwa miesiące). Został również wykryty torbiel na jajniku, a ginekolog stwierdził że mogą być duże problemy żeby zajść w ciąże. W lipcu wg zaleceń lekarza odstawiła tabletki. Miała wtedy regularny okres. Uprawialiśmy wtedy seks i zsunęła się prezerwatywa. Zanim się zorientowaliśmy wykonałem jeszcze w niej kilka ruchów. Nie doszło do wytrysku. Następnego dnia dostała okres. W sierpniu okres również był regularny. W tym miesiącu spóźnia się już dwa tygodnie. Czy może to być ciąża czy to z powodu odstawienia tabletek. Test zrobi w przyszłym tygodniu, ale teraz prosiłbym o Waszą wypowiedź.

Odnośnik do komentarza

Nie jestem specjalistą. Jednak na moje oko, to chyba niemożliwe by zaszła w ciążę majac regularne miesiączki... Przez stres czy inne czynniki miesiączka może się spóźnić do 20-25 dni (tak przynajmniej wyczytałam). Preejakulat według niektórych badań nie zapładnia bądź zawiera śladowe ilości plemników niezdolne do zapłodnienia, gdyż są upośledzone ruchowo. Wyczekujcie spokojnie miesiączki i nie przejmujcie się niczym, bo stres to zło wcielone. :)

Odnośnik do komentarza
Gość Marta143

Witam, mam podobny problem.
Podczas ostatniego stosunku zsunela sie lekko prezerwatywa ( o 1-2cm) lecz od razu zauważyliśmy i została poprawiona. Stosuje rownież tabletki antykoncepcyjne od prawie 2 lat leczą dniu gdy do tego doszło wcześniej byłam na imprezie gdzie piłam alkohol. Dzien po stosunku wystąpiła brązowa maź. Do stosunku doszło 2-3 dni po okresie. Zaraz po okresie nie występowała żadna brązowa maź, dopiero po stosunku.
Proszę o odpowiedz jaki powód moze byc występowania tej brązowej mazi po stosunku oraz czy możliwe jest zajście w ciąże przy regularnym stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych i czy osuniecie sie prezerwatywy mogło mieć na to jakis wpływ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...