Skocz do zawartości
Forum

Co zrobić, gdy zapomniało się tabletki antykoncepcyjnej?


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

W sobote dnia 11 listopada zapomniałam zażyć tabletkę. Nie wiem jak to sie stało bo zawsze mam nastawiony budzik na 12 no ale wziełam dopiero w niedziele o 12 dodam, że to była 15 tabletka. Teraz nie wiem czy powinnam była wziąć dwie pod rząd czy co. proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Witam,

W skrócie przedstawiam Pani instrukcję:
1) Jeżeli zdarzy się to w pierwszym tygodniu brania tabletki, należy- przyjąć pominiętą tabletką tak szybko jak to możliwe natomiast drugą o normalnej porze-czasem będzie wymagane przyjęcie dwóch tabletek pod rząd. Dodatkowo przez kolejne 7 dni dobrze zastosować dodatkowe zabezpieczenie.
2) Jeżeli zdarzy się to w 2 tygodniu- wówczas należy wziąć pominiętą tabletkę i drugą o zwykłej porze-czasem będzie wymagane przyjęcie dwóch tabletek pod rząd. W drugim tygodniu dodatkowe zabezpieczenie nie jest wymagane.
3) Jeżeli sytuacja taka zdarzy się w 3 tygodniu zażywania tabletek, wówczas mamy dwie możliwości:
a) wziąć zapomnianą tabletkę jak najszybciej to możliwe i następną o normalnej porze i zamiast pozostawiać sobie 7 dni na krwawienie, zacząć nowy blister- wówczas mogą występować krwawienia i plamienia między miesiączkowe-najprawdopodobniej miesiączka nastąpi pod koniec drugiego blistra.
b) Można też zrezygnować z brania tabletek z tego blistra i przejść na 7 dniową przerwę po której zaczynamy nowy blister. Okres ten można skrócić.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

witam jestem tu nowa nie wiem czy dobrze trafilam ale mam nadzieję że mi pomożecie
kilka dni temu zapomnialam przyjać tabletke novynette zanim sobie o tym przypomnialam minelo wiecej niz 12 godzin. W ulotce przeczytalam ze przez 7 dni poprzedzających dzień zapomnienia tabletki trzeba rozważyć ciąże. Była to 4 tabletka.Jednak ja zabezpieczam sie jeszcze dodatkowo z chlopakiem stosujac prezerwatywe ... jedynie wszedl na poczatku we mnie i chwile pobylismy bez gumki ale po kilku minutach ją ubrał kontynuowalismy stosunek i doszedł w gumce ... czy jest jakies ryzyko ciazy ? Zaczynam sie bać . cyz w moim przypadku ten preejakulat jest grozny ?

Odnośnik do komentarza
Gość raz dwa trzy cztery

pamiętaj że jak zapominasz tabletkę to zmniejsza się skuteczność zabezpieczenia ale nie zanika całkowicie więc w pewnym stopniu jesteś chroniona. Nawet jak wystąpi owulacja to tabletki mają jeszcze dodatkowe zabezpieczenia

Odnośnik do komentarza
Gość Mariola 19

Witam. Tabletki antykoncepcyjne biorę od 5 miesięcy.Przerwa między opakowaniami zaczęła się 22 grudnia. Współżyłam w nocy 23 grudnia a 24 nastąpiło krwawienie z odstawienia. Kolejne opakowanie powinnam rozpocząć 29 grudnia o godzinie 18:30 lecz tabletka została przyjęta 30 grudnia między 11 a 12 w południe. Kolejna w ten sam dzień już o prawidłowej porze (18:30). Do tej pory nie było żadnego stosunku. Jakie jest ryzyko zajścia w ciąże?

Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...