Skocz do zawartości
Forum

Problemy żołądkowe a antykoncepcja


Gość klamka23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Nie wiem czy piszę w dobrym wątku, więc jak coś to przesuńcie.
Mianowicie zaczynam po raz pierwszy stosować antykoncepcję. Wiem, że we wszystkich tabletkach jest laktoza. Ja jestem na nią uczulona. Nie jest to jakiś silny objaw (miewam lekkie duszności, po spożyciu mleka i katar sienny po zjedzeniu serów). Moje pytanie brzmi, czy jeśli będę przyjmowała tabletki bezpośrednio przed snem to nie będę tego odczuwała i czy tabletki będą skuteczne? Bardzo zależy mi na szybkiej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Witam, również mam pewne dolegliwości żołądkowe, chodzę jednak regularnie do gastrologa, jestem w trakcie brania drugich tabletek dojelitowych mających poprawić mój stan zdrowia, w kwietniu czeka mnie gastroskopia, gdyż badania laboratoryjne i usg jamy brzusznej nic nie wykazały, jednak moje pytanie nie jest do końca związane z tym tematem.

Otóż od maja zeszłego roku przyjmuję także regularnie Vibin mini, żadnych skutków ubocznych nie zauważyłam, na badaniu ginekologicznym byłam w styczniu, więc to (prawie) na pewno nie wina brania antykoncepcji, jednak mam pytanie dotyczące ewentualnego osłabienia działania antykoncepcji z powodu tych dolegliwości trawiennych (głównie bóle brzucha i luźne stolce z domieszkami), tabletki przyjmuję o godzinie o 18 by tabletka wchłonęła się podczas snu (chodzę spać dość wcześnie-najpóźniej po 21) i aby uniknąć ewentualnego nie przyjęcia jej przez organizm lub biegunki, która niestety czasem występuje rano..

Kolejną wizytę u ginekologa mam niestety dopiero za miesiąc, jednak niepokoi mnie fakt, iż przy ostatnim krwawieniu z odstawienia (które zawsze jest dość skąpe) nie ustało ono jak to zwykle bywało z dniem przyjęcia pierwszej tabletki z nowego opakowania, tylko dopiero kilka dni później. Stąd moje pytanie, czy jest to powód do niepokoju? Czy jest możliwość żeby mój organizm nagle odrzucił działanie tabletek? Czy może tak się zdarzyć..
Dodam, że zrobiłam nawet testy owulacyjne i wszystkie 5 wyszło negatywnych, choć domyślam się, że w tym przypadku nie ma nigdy 100% pewności.. Dodatkowo w ostatnich dniach zauważyłam dość obfity biały śluz, choć też wiem, że przyjmując antykoncepcję nie powinno się kierować jego wyglądem.
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Witam,
Pisze bo zaraz szaleje,odpadły mnie myśli ze mogę być w ciąży. Moja sytuacja:
12 lutego miałam ostatnie krwawienie z odstąpienia po czym wzięłam dwa blistry Yasminelle pod rzad. Kończę drugi blister, więc kolejnego krwawienia powinnam dostać 3 kwietnia. Podczas brania drugiego blistra bez przerwy boli mnie żołądek, brzuch, mam obolale,powiększone piersi, miałam zgage, dokuczają mi bóle głowy i nóg w lydkach, jestem ociezala i poddenerwowana. Zrobiłam w sumie cztery testy ciazowe w ciągu ostatniego miesiaca(ostatni wczoraj) i wszystkie wyszły bezwzględnie negatywne. Dziś dostałam lekkiego brązowego plamienia, co słyszałam że zdarza się jeśli nie zrobi się 7dniowej przerwy, ale chcę być pewniejsza.
Czy moga to być objawy wzięcia dwóch blistroW Yasminelle pod rząd? Czy też może to być ciąża? Wariuje już, boję się bardzo czy dostanę krwawienia w przyszłym tygodniu, nie chcę czekać jeszcze te kilka dni bo do tego czasu do końca zwariuje.
Bardzo proszę o odpowiedź. Dodam że tabletki biorę w miarę regularnie o zbliżonej porze i zawsze kochamy się dodatkowo z prezerwatywa bo psychicznie lepiej się czuję, raz tylko W zeszłym miesiącu mój chłopak wszedł we mnie i trwało to ok minutę bez wytrysku. Błagam o odpowiedź bo szaleje, chodzę jak struta.

Odnośnik do komentarza

Witajcie,
Od niedzieli (22.03) zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Po zażyciu pierwszej tabletki nic mi nie było. Niestety drugiego dnia było mi niedobrze i bolał mnie żołądek. tak jest codziennie. Zastanawiam się czy to wina tabletek ponieważ jest mi niedobrze nawet popołudniu mimo to, że biorę je o 20.30. Jeśli to od tabletek to może powinnam.przestać je brać a może po prostu mi to przejdzie po jakimś czasie kiedy organizm się przyzwyczai. Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Gość agata341

Witam. Bardzo proszę o szybką odp.biorę tabletki anty Vixpo (24+ 4) i dzisiaj 2 h po wzięciu tabletki oddałam bardzo wodniaty stolec. Postanowiłam wziąć kolejna tabletkę. Czyli wzięłam dziś 11 i 12 tabletkę ponieważ nie miałam zapasowego blistra. Co mam zrobić w tej sytuacji? Czy wszystko będzie ok i tylko cykl skróci się o 1 dzień? Proszę o bardzo szybka odpowiedz :-(

Odnośnik do komentarza

Witam. Biore tabletki Regulon. Dzisiaj po wzięciu 5 tabletki z blistra po około 3,5 h musiałam iść do toalety. Chciałam doczekać do 4 godzin ale sie nie udało :P Stolec na początku był normalnie uformowany potem pod koniec papkowaty. I tak zastanawiam się czy to się kwalifikuje wzięcia dodatkowej tabletki?

Odnośnik do komentarza

Witam. Od dwóch lat stosuje tabletki Vixpo. Wszystkie brane były punktualnie o tej samej porze, żadnej nie pominęłam. Podczas przyjmowania obecnego blistra miałam grypę żołądkową,. trwała od 17 do 22 tabletki. Pigułki przyjmuję o godzinie 20, biegunki na ogół występowały w nocy około godziny 1-2. Raz zdarzyło się luźne jednorazowe wypróżnienie o godzinie 21:30. Podczas przyjmowania obecnego blistra współżyłam dwa razy, w dniu 7 i 22, za każdym razem stosunek przerywany. Ostatniego dnia przyjmowania tabletek aktywnych dostałam brązowych plamień, które przerodziły się w normalne krwawienie z odstawienia i trwa do dzisiaj. Zwracając uwagę na fakt, że od połknięcia tabletki do biegunki mijały zawsze przynajmniej 4 godziny uznałam, że wszystkie tabletki powinny się wchłonąć i brałam je codzień standardowo, a teraz jestem w czwartym, ostatnim dniu tabletek placebo. Dopiero teraz dostałam olśnienia, skoro zawsze krwawienie z odstawienia występuje w 3-4 dni tabletek placebo, a teraz wystąpiło w ostatnim dniu tabletek aktywnych to któraś z nich mimo wszystko mogła się nie wchłonąć. Niestety już za późno na zrobienie przerwy bo właśnie kończe placebo i już jutro powinnam zacząć przyjmowanie kolejnego blistra. Stąd moje pytania: zapewne stosunek w dniu 22 nie był zapezpieczony? Czy dobrze zrobię przyjmując jutro kolejny blister (i ile czasu dodatkowo się zabezpieczać?) czy powinnam zrobić przerwe, poczekać do następnej miesiączki i zacząć wszytko od nowa? Wizyta u ginekologa, dopiero za półtora tygodnia. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Moje pytanie też mozna podciągnąć pod wątek.
Trzeciego dnia po okresie (8 dnia cyklu) wspolzylam z chlopakiem, pękła prezerwatywa. Po tym incydencie udałam sie do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne. Lekarz zapewnił że w danym przypadku nie było możliwości zajścia w ciążę i przepisał mi Vibin. Zgodnie z zaleceniami przyjęłam tabletkę pierwszego dnia okresu (spóźnił sie 2 dni). Nastepnego dnia rano wymiotowałam, a krwawienie było brazowawe i mniej obfite. Trzeciego dnia nie było go praktycznie w ogóle. Czy istnieje możliwość że jestem w ciąży? Słyszałam ze w ciąży zdarza się krótkie krwawienie mylone z okresem.
Czy wszystko przebiega prawidłowo? Po przyjęciu antykoncepcji konczy sie cykl?
Bardzo prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Witam od prawie 2 lat przyjmuje tabletki antykoncepcyjne. Najpierw lesinelle potem zmiana na lesine czyli te które aktualnie przyjmuje. Od jakiegoś czasu mam mdlosci po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej. Niekiedy są dość intensywne ale nie dochodzi do wymiotów. Czym to jest spodowane? Czy to może ciaza? Rano ani popołudniu ich nie mam tylko wieczorem kiedy przyjmuje tabletki

Odnośnik do komentarza
Gość Nikita567t

Witam
mam następujące pytanie.

W czerwcu na początku blistra nie wzięłam 3 i 5 tabletki. Następnie przyjmowałam tabletki regularnie oraz połączyłam opakowania. Czy do tego czasu - sierpnia jestem w pełni zabezpieczona?

W międzyczasie nie doszło do stosunku.

Odnośnik do komentarza

Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Novynette. W drugim tygodniu przyjmowania wystapila u mnie biegunka, trwala tydzien. Byla wodnista, ale wyproznialam sie max 2 razy w ciagu dnia, zawsze przed przyjeciem tabletki lub po uplynietym czasem wchlaniania. Moje pytanie brzmi czy mimo tej biegunki skuteczność mogla zostac niezachowana ? Czytalam , ze biegunka obniza dzialanie tabletek antykoncepcyjnych.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, dziewczyna bierze tabletki antykoncepcyjne od około dwóch i pół tygodnia, regularnie, codziennie w godzinach popołudniowych. W 2 tygodniu brania tabletek doszło do stosunku (w prezerwatywie). Czy możliwa jest ciąża, podczas gdy prezerwatywa pękła na zewnątrz (od razu przestaliśmy się kochać), dodam, że nie było wytrysku. Dziewczyna ostatnio miała w NOCY wymioty, więc tabletka najprawdopodobniej nie została zwymiotowana.

Odnośnik do komentarza

Witam, trzeciego dnia w pierwszym tygodniu przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych wystąpiła u mnie biegunka (12h po przyjęciu tabletki), tego dnia też odbyłam stosunek, biegunka niestety utrzymywała się przez następne 3 dni, jednak tylko raz wypróżnienie wystąpiło w czasie krótszym niż 4h od przyjęcia tabletki (przyjęłam wtedy tabletkę dodatkową) czy mimo to są powody do niepokoju, czy skuteczność antykoncepcji mogła zostać zachwiana? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam, wczoraj o 8 rano wzięłam drugą tabletkę z blistra yasmin. Niestety ok 22 wystąpiły u mnie wymioty.Wiem niby że tabletka wchłania się ok. 4 godzin, ale chciałam się upewnić czy ochrona w moim przypadku nie została obniżona?

Odnośnik do komentarza

Witam, zażywam tabletki antykoncepcyjne TEENIA, zawsze biorę je sumiennie. Wczoraj wziełam tabletke o godzinie 19 a okolo godziny 22:30 wymiotowałam. Przejrzałam ulotke w której jest napisane, że tabletki wchłaniają się do 3-4h....w moim przypadku wymioty wystąpiły po 3,5h i nie wiem czy powinnam wziąć tabletke dodatkową czy większe prawdopodobieństwo jest, że tabletka się już wchłoneła i brać dalej według schematu kolejne tabletki? Była to 11 tabletka.

Odnośnik do komentarza

Witam. Od kilku miesiecy biore tabletki antykoncepcyjne, aktualne opakowanie biorę 2 tydzień. Tabletki zawsze biorę w godzinach porannych 6,30-7.00. Przedwczoraj wieczorem (ok 20) miałam biegunkę, zażyłam lek Nifuroksazyd. Wczoraj w godzinach ok 11 rano biegunka się powtórzyła i znów zażyłam lek. Dziś biegunki nie było, natomiast kochałam się z partnerem bez dodatkowego zabezpieczenia. Czy jest ryzyko ciąży? Dodam ze tabletki antykoncepcyjne brałam przez te dni o tej samej porze.

Odnośnik do komentarza

Witam. Tabletkę antykoncepcyjną zażyłam około 20, o 22.30 wymiotowałam z powodu przedobrzenia alkoholu, w związku z tym o 5.40 wzięłam kolejną tabletkę. Około 11 znów pojawiły się wymioty. Czy skuteczność jest zachowana? Minęlo więcej niż 4h ale podobno alkohol spowalnia metabolizm tabletek. Dodam, że dokończyłam opakowanie (pozostały 4 tabletki) i po 20 tabletkach zrobiłam 7-dniową przerwę, współżyłam przy 4 tabletce z nowego opakowania.

Odnośnik do komentarza

Witam, od półtora roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne (Ovulastan). Tabletki biorę około godziny 18:40, od 4 dni mam biegunkę (nie wiem jak ją dokladnie nazwać, jest to wodnisty stolec wystepujacy 2 razy w ciagu dnia, bole brzucha i takie jakby "burczenie" i przelewanie się w brzuchu. Przez te 4 dni biegunka wystepowala 3,4 i 6 godzin po przyjęciu tabletki (ze stresu juz sama nie pamietam) Dodam, ze chodzi o tabletki z 2 tygodnia. Przez czas trwania biegunki nie odbyly się zadne stosunki.Czy jestem chroniona? Czy powinnam stosowac dodatkowe zabezpieczenie?

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pytanie. Przyjmuję tabletki Lesinelle o godzinie 19.00 ( czwarta tabletka po 7-dniowej przerwie/ w ciągu ostatnich 9 dni nie współżyłam) w dniu dzisiejszym około 20.10 oddałam luźny stolec. Obawiając się tego, że tabletka mogła się nie wchłonąć 5 godzin po incydencie w toalecie przyjęłam dodatkową tabletkę z rezerwowego blistra. Czy ochrona antykoncepcyjna jest zachowana? Czy muszę zabezpieczać się dodatkowo przez siedem następnych dni? Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza

Witam, jak duże w mojej sytuacji jest ryzyko zajścia w ciąże? Mianowicie zażywam tabletki antykoncepcyjne, dwuskładnikowe. W 3-cim tygodniu po zażyciu jednej z nich miałam biegunkę, lecz później zażyłam kolejną (z innego opakowania, również z trzeciego rzędu). Stosunek odbył się w dniu tabletek placebo, krwawienie z odstawienia nastąpiło następnego dnia. Dodatkowo używana była prezerwatywa, lecz w połączeniu z oliwką, co mogło zmniejszyć jej skuteczność. Tabletki zażywam z max 1h różnicy.

Odnośnik do komentarza

Stosuje od tygodnia tabletki Lesinelle przepisane przez endokrynolg razem z metformina i Norprolac.Tabletki antykoncepcyjne biore okolo godz.20. Chcialam zapytac czy tabletki te beda dzialac skutecznie w przypadku gdy-zazwyczaj w godzinach porannych mam rozwolnienie (najprawdopodobniej jako skutek uboczny metforminy)?Chcialam takze zapytac czy podczas 7-dniowej przerwy na krwawienie z odstawienia nie trzeba uzywac innych srodkow antykoncepcyjnych?

Odnośnik do komentarza

Dzień Dobry, zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne w pierwszy dzień okresu o 21:40 zażyłam tabletkę, którą po około 2h zwymiotowałam. W drugi dzień normalnie przyjęłam koleją natomiast ta pierwsza została utracona co zrobić w takiej sytuacji kiedy mam w tym momencie o jedna za mało czy powinnam ostatnią tabletkę zażyć z zapasowego opakowania aby było wziętych 28 a nie 27? czy przez 7 dni stosować dodatkowe zabezpieczenie czy może przez cały miesiąc? Będę wdzięczna za udzielenie pomocy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...