Skocz do zawartości
Forum

Gronkowiec złocisty na twarzy


Gość nadzieja_

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nadzieja_

Mam problem, który mnie męczy już od dłuższego czasu. Chodzi o gronkowca złocistego na twarzy. Jakiś czas temu miałam nacieki ropne pozostały mi blizny i wgłebienia, wyglądam strasznie :((Brałam autoszczepionkę i mnóstwo leków na podstawie antybiogramu. Wszystko to daje jakieś pozytywy ale tylko na pewien czas. Po lekach poprawiło się wszystko, ale teraz widzę, że znowu powraca. Jetem załamana jak długo mam się z tym męczyć, co robić, żeby pozbyć się tego? Już powoli przestaję wierzyć, że mi się uda :(( Boje sie bardzo, ze znowu bede miała to na całej twarzy, co robic? Miałam dopiero 1 szczepionke a slyszalam ze sa chyba 4 serie, dlatego licze ze moze po wszystkich szczepionkach sie polepszy ale jak ktos ma lub miał podobny problem to prosze o rady co robić bo ja już dłużej nie zniosę tego. Jestem młodą kobietą i taki problem mam wstydze się strasznie!! :((

Odnośnik do komentarza

Witam,
Gronkowiec złocisty jest bakteria należącą do flory fizjologicznej naszego organizmu, a dokladnie skory. W zwiazku z czym w kazdym posiewie ze skoru bedzie obecny. Ciezko zatem stwierdzic czy zmiany, o ktorych Pani wspomina zwiazane sa z gronkowcem zlocistym. Radzilabym udac sie do specjalisty ktory sam oceni zaawansowanie zmiam i zaproppnuje leczenie.
Pozdrawiam serdecznie,
Lek. Joanna Sałkowska-Wanat
DermClinic

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...