Skocz do zawartości
Forum

Feromony


Rekomendowane odpowiedzi

Feromony są to substancje wydzielane i odbierane przez osobniki tego samego gatunku wywołujące specyficzną reakcję, w przypadku feromonów płciowych – seksualną. Ich cechą charakterystyczną jest bezwonność. Produkowane są m.in. przez skórę [gruczoły ekranowe w całej skórze, apokryfowe – głównie pod pachami, w pachwinach, w okolicy narządów płciowych, odbytu, ust], obecne są również w innych wydzielinach [sperma, wydzielina pochwowa, ślina]. Jedną z dróg ich przekazywania jest pocałunek. Feromony działają poprzez narząd lemieszowy poza naszą świadomością. Wpływają na rytm alfa mózgu, poziom hormonów i neuroprzekaźniki. U ludzi działają na różnych poziomach np. mężczyzna-kobieta, mężczyzna-mężczyzna, kobieta-kobieta, rodzice-dziecko.

Feromony należą do głównego elementu tzw. chemii miłości i wywołują: odczuwanie pociągu do danej osoby, zakochanie się, euforię, sprzyjają osiąganiu orgazmu. Są nazywane ‘narkotykami miłości’. Od niedawna są bardziej doceniane i wykorzystywane w celu zwiększenia atrakcyjności erotycznej a nawet leczenia zaburzeń pożądania i podniecenia seksualnego. "

prof. Zbigniew Lew-Starowicz

Zauważyłam obecnie,że bardzo wiele firm posiada w ofercie zapachy z feromonami. Zastanawia mnie jakie macie zdanie na ich temat. Czy próbowałyście może jakiegoś zapachu?

Odnośnik do komentarza

Miałam dwa podejścia do feromonów. Pierwsze totalna klapa bo były to jakieś tanie feromony zamówione z allegro i tym samym działanie było bardzo średnie. Drugie podejście już o wiele bardziej udane. Feromony nie były tanie bo zawierały naturalne pochodne ludzkich feromonów. Jak miałam je na sobie miałam wrażenie,ze ludzie są do mnie o wiele przyjaźniej nastawieni. Szczególnie w pracy. Łatwiej mi sie pracuje z klientami. Takie feromony nie są tanie bo za jakość oraz za działanie trzeba jednak zapłącić ale z drugiej strony jestem zdania,że warto jest zainwestować.

Odnośnik do komentarza

Właśnie problem jest taki,że jest naprawdę wiele przeróżnych feromonów na rynku. Weszłam sobie wczoraj na allegro i było tego naprawdę sporo. Od takich bardzo tanich do tych bardzo drogich .i jak tutaj wybrać najlepsze? Oczywiście każdy sprzedawca chwali,że jego feromony są najskuteczniejsze oraz najlepsze. Czy możesz napisać tutaj jakich konkretnie feromonów używasz? Oraz jakie konkretnie związki zawierają skoro tak działają na inne osoby?

Odnośnik do komentarza

Kilku. Wcześniej używałam Love & Desire ale jakiś czas temu przerzuciłam się na Pheromone essence.Jest to już skoncentrowana esencja feromonów. Są dzięki temu bardzo skuteczne. Wystarczy jedynie jedna kropla na ciepłe miejsca ciała ( szyja czy nadgarstek) aby zaczęły działąć.Nie mają zapachu tak wiec można je przykryć swoim ulubionym. Zawierają w sobie Androstenon oraz Androsterol.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...