Skocz do zawartości
Forum

Tabletki antykoncepcyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

W dniu 16.01. w pierwszym dniu miesiączki przyjelam pierwszą tabletkę antykoncepcyjna Vibin Mini. Jest to moje pierwsze opakowanie tabletek. Dziś (2 dzień okresu) stał się on bardzo obfity. Krwawienie jest spore. Czy to normalne? Wiem, że przy braniu tabletek okres powinien być skąpy. 

Odnośnik do komentarza

Tak, to się zgadza ale to Twoje pierwsze opakowanie a organizm może się dostosowywać do tabletek ok 3 miesięcy. Jeśli będziesz nadal czuła się źle, krwawienie było obfite idź do lekarza koniecznie bo tu nie ma co się męczyć, poproś o zmianę na inne tabletki, np drovelis i powinno być ok

Odnośnik do komentarza

Zalecam bardzo ostrożne stosowanie tabletek antykoncepcyjnych. Z jakiegoś powodu nasi lekarze rzadko wspominają o tym, że mogą one wcale nie uchronić przed ciążą, a także zwiększyć ryzyko zachorowania na raka. Stosowałam tabletki antykoncepcyjne, gdy byłam młoda, ale zaczęłam mieć problemy z hormonami. Teraz wolę używać prezerwatyw, co jest znacznie bezpieczniejsze i chroni mnie przed wieloma rodzajami infekcji przenoszonych drogą płciową. Porozmawiaj o pigułkach antykoncepcyjnych ze swoim ginekologiem. Zadaj mu pytania o to, jak szybko zaczynają działać, co może wpływać na ich skuteczność itp. Niektóre z moich koleżanek również doświadczyły negatywnych konsekwencji stosowania tej metody antykoncepcji. Jedna z nich musiała udać się na Ukrainę w celu dokonania aborcji, ponieważ była pewna, że jest chroniona przed ciążą, ale coś poszło nie tak. Odkryła ciążę w momencie, gdy musiała podjąć natychmiastową decyzję, co robić. Miała szczęście, że szybko znalazła firmę, która zorganizowała wszystko dosłownie w jeden dzień, chyba uamedtours. Ale wciąż boleśnie przypomina sobie o tym incydencie. Jeszcze raz, jeśli coś sprawia, że czujesz się niekomfortowo, udaj się do lekarza i dowiedz się, jaka jest norma dla tych tabletek. Pigułka antykoncepcyjna nie jest jedyną dostępną metodą antykoncepcji. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...