Skocz do zawartości
Forum

Bolący guzek pod pachą, który pojawia się i znika


kupisz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobrym jestem 22 letnim mężczyzną z następującym problemem. Jakoś w listopadzie poprzedniego roku pojawiła się u mnie gulapod pachą podczas pobytu kilkumiesięcznego za granicą. Był on bolący i dało się go normalnie chwycić pod i przesuwać. Gula zniknęła w kilka dni, natomiast później na przestrzeni miesiąca pojawiła się ona jeszcze dwa razy pod tą samą lewą pachą i tak samo w kilka dni zniknęła. Trzy miesiące później udałem się do lekarza endokrynologa, który stwierdził, że była to infekcja bo w badaniu nie wyczuł żadnych powiększonych węzłów chłonnych. 4 miesiące później tzn. w czerwcu tego roku ponownie wyskoczyła mi taka gula tym razem pod prawą pachą i zniknęła po kilku dniach. Następnie podczas mojego wyjazdu na wakacje za granice w środku lipca ponownie pojawiła się pod prawą pachą i tak aż do teraz przez miesiąc pojawiła mi się już 3 raz pod prawą pachą. Za każdym razem znika ona po kilku dniach, jest różnej wielkości raz mała, raz średnia do tego boli i mogę ją normalnie chwycić przez skórę jakby od jej dołu. Nie jestem przekonany co to może być i czy jest groźne, powiększony węzeł chłonny, zatkany gruczoł potowy ? Przesyłam zdjęcie obecne oraz z końcówki lipca.

Pozdrawiam,

364396819_679381427366790_6553735653072206512_n.jpg

364227129_1407856749778705_7168556776784335263_n.jpg

Odnośnik do komentarza

Jakieś zaczerwienia widać w środku i jaśniejszy kolor skóry, zdjęcie nie oddaje wyglądu faktycznego. 

Ruchomość i ból wskazuję na węzły chłonne, ale dziwne to pojawianie się znikanie w tak krótkim czasie. 

Musiałbyś pokazać się lekarzowi rodzinnemu jak ta gula Ci wyskoczy. 

Na pewno by trzeba szukać przyczyny. 

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...