Skocz do zawartości
Forum

Ból zęba "piątki" a ząb mądrości


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Jakieś dwa miesiące temu miałem leczony ząb kanałowo (prawa dolna piątka). Dwa tygodnie po leczeniu pojawił się dosyć silny ból na który moja dentystka przepisała lek przeciwbólowy i antybiotyk - ból przeszedł i dentystka nie bardzo wiedziała skąd się wziął taki dość silny ból bo z kanałami było wszystko ok. Miała kilka pomysłów który dotyczyły m.in zęba obok (szóstki) czy problematycznych ósemek. Ostatecznie stanęło na tym, że czekamy czy ból będzie dalej występował a w między czasie miałem nitkować zęby między piątką a szóstką i gdzieś tam się  powoli przygotowywać do usunięcia problematycznych ósemek (i z tego co zrozumiałem jednej siódemki).

Sytuacja pogorszyła się w zeszłym tygodniu gdy ból wrócił i nie reagował na leki przeciwbólowe, ból trwał około tygodnia i sam przeszedł a mi się udało dzisiaj dostać do mojej dentystki. Ogólnie stwierdziła, że nie sądzi że ból jest spowodowany tą leczoną piątką tylko ósemkami i zapisała mnie na usunięcie na początek jednej z nich.

Zastanawiam się (nie ukrywam, że trochę ze strachu przed zabiegiem usunięcia ósemki) czy jej tok rozumowania jest słuszny i faktycznie wyrwanie ósemki jest najlepsze na ten moment.

Odnośnik do komentarza

Konsultacja u innego dentysty? Ja bym chyba tak postąpiła. Z Twojego posta wynika, że nie do konca ufasz swojej dentystce, a w takim wypadku chyba bym się nie decydowała na usuwanie zęba (a nawet zębów z tego co piszesz) właśnie u niej. Ja bardzo polecam Scandinavian Clinic, korzystam z ich usług już ponad dwa lata i jeszcze nigdy się nie zawiodłam ani nie miałam wątpliwości co do zaproponowanego leczenia. Z tego co wiem to u nich specjalistą od ósemek jest doktor Balczyński. Sama nie miałam przyjemności leczyć się u tego doktora, ale z opinii wynika, że to świetny lekarz i  naprawdę zna się na rzeczy. Moze warto podejść i się upewnić?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...