Skocz do zawartości
Forum

Problem ze zgryzem/konflikt w zgryzie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od grudnia ubiegłego roku sukcesywnie leczę żeby. Niestety leczyłem je kiedyś na nfz i miałem sporo amalgamatów. Chciałem je kiedyś wymieniać ale lekarz stwierdził, że jeśli nic się nie dzieje to po co je męczyć. Niestety posłuchałem i to był błąd ponieważ pod amalgamatami, które w większości były nieszczelne próchnica dalej postępowała. 
Aktualnie mam trochę problem z tym, że ciężko mi dopasować odpowiedni zgryz zębów. Samemu mi ciężko powiedzieć z czego to wynika ale będąc np u lekarza i gdy po leczeniu koryguje wypełnienie wydaje mi się, że jest ok. Na drugi dzień lub po paru godzinach czuje już lekki konflikt. Po poprawieniu jest ok, ale za to czuje konflikt w innym miejscu, które nawet nie było leczone. Po czasie krótkim przechodzi. Dwa z leczonych zębów są pod obserwacją czy nie bedzie konieczne leczenie kanałowe ponieważ mam krótkie i kłujące dolegliwości bólowe przy mocnym zgryzie. Moim błędem na pewno jest to, że czasami mocno zgryzam zęby celem sprawdzenia czy zaboli lub nie. Efekt jest taki, że wstając np przykład na drugi dzień czuje konflikt między jedynkami góra dół, które kompletnie nie były leczone. Zjem posiłek, minie pare godzin i problem znika. Innego dnia czuje kompletnie w innym miejscu tak jakby sie te zeby przesuwały. Co może być powodem takich odczuć? 

Odnośnik do komentarza

Trudno powiedzieć bez badania co może tu być problemem ? Myślę, że warto byłoby skonsultować się z dobrym specjalistą, który wykona przegląd, ewentualnie panoramę i podpowie co dalej robić, np. pokieruje do dentysty odpowiedniej specjalności. Ja bardzo polecam Scandinavian Clinic, mają swietnych lekarzy, sprzęt, robią na miejscu zdjęcia i przede wszystkim nie zostawiają pacjenta z takimi wątpliwościami jakie się pojawiły u Ciebie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...