Skocz do zawartości
Forum

Ciężki temat zęby


Rekomendowane odpowiedzi

Heej. Przychodzę z tematem dla mnie ciężkim. Otóż moje zęby. Które i tak nigdy nie będą doskonale i ja o tym wiem ale.. co zrobić żeby były bialutkie? Szczotkuje zęby nieprzerwanie a dalej taki efekt nie taki jaki bym chciała. Jeden ząb trochę bielszy drugi bardziej żółty. Czym się tego pozbyć? Nie pale papierosów ni nic wiec nie dlatego. Ma ktoś pomysły? Już nie wiem jakiej mam pasty używać . Moje zęby są czyste ale nie są białe. Nie mowie, ze chce przesadzać z bielą jak co niektórzy, ze te zęby są tak białe jak śnieg ale żółte tez mnie dobijają. Może ktoś miał podobny problem i chce się podzielić jak ten problem rozwiązał ? 

Odnośnik do komentarza

Cześć.

Kolor zębów zależny jest od barwy zębiny i grubości szkliwa.

Jeżeli używasz szczoteczki z za twardym włosiem, do tego pasty wybielającej z drobinkami ściernymi, może dochodzić do mechanicznego ścierania szkliwa. I dlatego na pojedynczych zębach może dojść do prześwitu zębiny która w twoim przypadku ma prawdopodobnie kolor żółty.  Idź do stomatologa by ocenił stan uzębienia i naturalny kolor.

Nie myj nigdy  zębów bezpośrednio po zjedzeniu np: owoców cytrusowych,czy wypiciu soku, przepłucz tylko usta wodą, wymyj po około pól godziny później. Kwasy zmiękczają szkliwo i wtedy łatwo o jego uszkodzenie.

Co do pasty, dla mnie nr. 1 jest Sarakan, (obecnie coraz trudniej dostępna), ładnie domywa i rozjaśnia zęby. Z czystym sumieniem polecam i nie jestem spamerem.

Nr. 2 to Dabur red, z tej korzystam jak czekam na przesyłkę "mojej" pasty. Ma w składzie sls i jeden paraben, też domywa zęby i rozjaśnia uśmiech. Jest bardzo piekąca i trzeba się do niej przyzwyczaić.

Co do tej idealnej, sztucznej bieli są to w dużej mierze licówki. korony , mosty i inne takie. ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...