Skocz do zawartości
Forum

Pot dosłownie mnie zalewa, co robić?


Rekomendowane odpowiedzi

Do tego roku pociłam się normalnie, wiadomo w upał czy stres trochę mocniej ale tak przecież ma każdy.

Od połowy lutego jakby dosłownie odkręcił mi się jakiś kurek z wodą. Jestem po prostu cała mokra, budzę się mokra, w ciągu dnia jestem mokra. Pocę się dosłownie na całym ciele: pod pachami, na twarzy, na plecach, na brzuchu, nawet na tyłku. Rano po kąpieli zanim  wypiję herbatę już mam mokrą podkoszulkę na plecach i pod pachami, przejdę się spacerkiem 200 metrów na przystanek to jestem dosłownie zlana potem, muszę wycierać czoło chusteczką. Do pracy biorę po 2-3 koszulki na 8 godzinną zmianę bo dosłownie pływam we własnym pocie. Normalnie nie wyrabiam już z praniem ubrań i pościeli.

Byłam u lekarza ale wszystkie badania są ok. Co to może być? Czy ktoś tak miał?

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, ka-wa napisał:

Przyczyn nadmiernej potliwości może być wiele w tym otyłość czy stres jak też menopauza, która, zdarza się w młodym wieku. 

Musisz szukać przyczyny, czyli ja bym radziła zrobić badania hormonów płciowych, jak będą ok, pójdź do psychiatry, bo to może być nerwicowe. 

Dziękuję za odpowiedź. Myślę że stres można wykluczyć. Nie mam jakiejś bardzo stresującej pracy, nie miałam też jakiś stresujących wydarzeń w życiu osobistym w ostatnim czasie,

Otyłości nie mam. Mam minimalną nadwagę (BMI około 26) ale ten stan trwa już od liceum i do tej pory ta nieco ponad normę masa ciała nie powodowała aż takiego lania wody.

Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to że to stało się praktycznie z dnia na dzień. Do połowy lutego wszystko dobrze a to nagle pojawiły się hektolitry potu dziennie.

Hormony płciowe postaram się sprawdzić jak najszybciej, zobaczę czy tam coś wyjdzie.

Edytowane przez sisterlouie
Odnośnik do komentarza

Zrób badania i potem warto udać się jeszcze do endokrynologa 🙂 Być może nakierunkuje na dalsze badania. Jak jesteś z Warszawy albo okolic to mogę polecić super panią endokrynolog która przyjmuje w enel med. Oni mają też od niedawna pakiety indywidualne i w cenie jest są badania labolatoryjne bez limitu no i wizyty u specjalisty są szybsze. Bo domyślam sie, że zależy ci na czasie 😉 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...