Skocz do zawartości
Forum

Ból głowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od tygodnia boli mnie głowa. Ból umiejscowiony jest przeważnie w skroniach i przedniej części twarzy (czoło oczodoły nasada nosa) ból pojawił się samoistnie nie byłam chora na nic przez ostatnie 4 miesiące.  Ból nie jest mocny jednak uciążliwy, dodatkowo czasem kręci mi się w głowie, zwłaszcza gdy się prostuję lub wstaje, mam uczucie ucisku w tętnicach szyjnych bocznych  zwłaszcza mnie wysiłku nawet lekkim, jak by ktoś trzymał mnie w tych miejscach i przyciskał co daje wrażenie jak by do głowy  wpływało mi zbyt mało krwi miałam badanie dopplerem w sierpniu ubiegłego roku nic nie wykazało . Boli także kark oraz czuje ciągle zmęczenie. Rok temu stwierdzono u mnie tężyczkę , biorę magnez, wapno i wit D, w sierpniu miałam wykonany MRI głowy i szyji. Badanie mri głowy - morfologia mózgowia prawidłowa intensywność istoty szarej i białej typowa pojedyncze ognisko demielinizacyjne naczyniopochodne wielkości 3 mm zlokalizowane podkorowo w płacie ciemieniowym prawym, obecność ognisk patologicznego wzmocnienia po podaniu środka kontrastowego nie stwierdza się,  bruzdy między zakrętowe przestrzenie płynowe przy mózgowe prawidłowej szerokości układu komorowy w linii pośrodkowej symetrycznej szerokości siodło tureckie okolica nadsiodłowa prawidłowe, ciało modzelowe te prawidłowej grubości bez zmian ogniskowych torbiel szyszynki wielkości 6 mm. MRI kręgosłupa szyjnego wysokość krążków międzykręgowych intensywność sygnału prawidłowe. Struktury kostne objęte badaniem bez cech patologii , zniesienie lordozy szyjnej z łagodnym przełamaniem osi długiej w kierunku patologicznej kifozy, kanał kręgowy zachyłki boczne otwory międzykręgowe bez cech stenozy, rdzeń kręgowy prawidłowej grubości o typowej intensywności sygnału bez zmian ogniskowych po podaniu paramagnetyku nie stwierdza się obecności ognisk i struktur o patologicznym  wzmocnieniu.  Morfologia, ob i crp zrobione - wyniki prawidłowe . Co może być przyczyną takiego stanu nigdy wcześniej tak długo nie bolała mnie głowa, do jakiego lekarza udać się i jakie badania wykonać? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...